С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Водни забавления за детето

Играта с вода, освен че е много, много забавна за децата, им дава незаменим...

Любовта след раждането на бебето

За много двойки любовта след раждането на бебето се превръща в истинско...

Как да успокоиш бебето бързо и лесно когато плаче

Това е едно от онези неща, за които майките с опит са пропуснали да те...

Проблеми с коремчето на бебето

Храносмилателната система на новороденото постепенно се настройва към външния...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 15, 2020 3:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 19, 2008 4:42 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте!
Моето момиченце се роди на 01.09.2006 в Русе.Роди се 3.250 и 50см висока.
Нека тук да споделяме опит при отглеждането на децата си,защото смятам,че ще ни бъде от полза :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 10:15 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте и от мен.Синът ми Преслав се роди на 26.09.2006 г.в гр.Хасково.Роди се голямо бебе-тежеше 4,200 кг ,55 см.висок.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 3:30 pm 
любопитко
Аватар

Ето,че не сме сами в тази темичка :)
zuzetka,кажи ми ползвате ли гърнето вече,т.е. Преско казва ли си,когато му се доправи нещо?
Биберон-залъгалка ползвате ли още,ако въобще сте ползвали?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 4:44 pm 
любопитко
Аватар

Здравей Петя.Проблема с биберона го решихме окончателно на 1 г.и 5 мес.Отказа го за 3 дена.Стана съвсем случайно,без да съм си го поставяла за цел.Но за гърнето мога само да се надявам да свикне бързо.Вчера за първи път пишка в него,но за голямата работа каза не.Иначе като го попитам,казва вече като е свършил нещото в памперса.А при вас как е?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 4:52 pm 
любопитко
Аватар

Ние сме в момент на отказване на биберона,но ще видим как ще стане въобще,защото имам чуството,че е като пристрастена към него :?
А за гърнето мога да се похваля единствено с вършенето на голямата работа - като и се доака сама идва и ми казва "аки".Виж,за пишкането идея си нямам как ще стане това :roll:
Имахме и един етап,през който спря да казва,че и се ака и се бях видяла в чудо къде отидоха усилията ми на вятъра,но мисля,че пак взехме да влизаме в час,ама незнам до кога :lol:
Иначе съм решила като стане топло да се пробвам да махна памперса,но говоря,че опитите ми ще започнат след май,юни нататък,че ми се струва още рано за това.Нека се стопли времето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 10:40 pm 
любопитко
Аватар

Синът ми "сам"ме накара да не му давам биберон.Избиваха му горните кучешки зъби и дъвчеше всичко което му попадне в устата.След един следобеден сън,ми подаде биберона си,както обикновенно(използвахме го само за заспиване,през останалото време не му го давах),беше буквално разпорен.И така реших да оставя само този и пак си му го давах за заспиване.1-ия ден като му го подадох,опита да го смуче,не успя,върна ми го и заспа без него.Вечерта отново същото-поиска го,хапна го и отново ми го върна.На 2-ия ден пак си го искаше,но като го видя,каза "не".На 3-ия ден изобщо не го потърси,и аз спрях да му го предлагам.Ако нищо друго не ви помага,можеш да опиташ като резнеш малко биберона-така взима въздух и не може да се смуче.Надявам се да съм била полезна.Желая ви скорошно отказване на залъгалката :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 25, 2008 11:30 pm 
любопитко
Аватар

Абе то и аз долу-горе така съм го замислила,пък да видим :wink:
А от към зъби как сте?Ние сме с 12 и сега горните 2 кучешки са започнали да избиват,но ми се струва,че ще мине доста време докато избият.С кътниците беше голяма мъка!!!То не бяха температури,не бе чудо!!!С първите 8 зъба не усетих нищо,но с кътниците ми излезе през носа както се казва.И сега гледам,че картинката се повтаря.
А ползвате ли нощна лампа?Ние ползваме или по-скоро аз ползвам :roll: ,защото Мартинката въобще не се притеснява,че е на тъмно,но с това постоянно будене посред нощ направо ще се побъркам ако започна да ставам на всяко нейно хленчене.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2008 8:24 am 
любопитко
Аватар

Ние сме с 14 зъба,сега са тръгнали и долните кучешки.И при нас кътниците бяха зорни,но кучешките още повече-температура не е вдигал,но не хапваше почти нищо и беше много раздразнителен.Сега не се е променило поведението му-хапва доста,весел и си спи през цялата нощ.А нощна лампа сме нямали.От малък е свикнал на тъмно,а като плаче ставам в тъмното,давам водичка или биберон (преди),и не ставам постоянно-понякога плаче в съня си.Пожелавам ви бързо и безпроблемно избиване на кучешките зъбки.При нас продължи почти 1 месец.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2008 3:43 pm 
любопитко
Аватар

А Мартина при никненето на кътниците беше точно обратното - хапва си нормално,но в един момент ми вдига висока температура.На следващият ден все едно не е имала.Но пък много често ни хърка нослето без да има сополки.И по това познавам,че зъбите пак се обаждат :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 26, 2008 4:47 pm 
любопитко
Аватар

И при Преслав е така.Тръгнат ли зъбки,става сополив,нищо по-сериозно.Сега в момента пак сме със сополи.Един път да се покажат тези зъбки,че да не се мъчат и дечицата :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 01, 2008 2:52 pm 
любопитко
Аватар

Да се похваля,че от една седмица спим без биберон :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 8:04 am 
любопитко
Аватар

Браво на Марти! :D А как се отказа от бибата?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 2:49 pm 
любопитко
Аватар

Ами долу-горе както си го говорихме в горните постове.Марти постоянно я дъвчеше и я скъса в основата.Дадох й я и казах,че нямаме друг биберон.
Няма да забравя милото как жално ме гледаше,но така не си поиска нова :? Няколко дни заспиваше с нея като постоянно си я държеше в ръчичката,докато в един момент я скрих.
Сега от време на време пак се сеща за нея,но като припомня какво е направила и спира да пита.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 10:57 pm 
любопитко
Аватар

Петя,радвам се ,че и вие сте приключили с този труден момент.Поздравявам малката сладурана за раздялата й с любимата залъгалка :D !А Преслав вече има и един долен кучешки зъб.Чакам да избие и другия.Той отново е сополив и ще трябва да позабавим реимунизацията на ДТК.На Марти направихте ли я вече?И добре ли я понесе?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2008 11:51 pm 
любопитко
Аватар

Здравей!
Тази реимунизация я отложихме вече 2 пъти.Все се намира нещо,което да ни накара да я отложим.Но от познати,които имат дечица на нашата възраст знам,че доста трудно са я понесли и по 2 дни били с температура.То тази май ще излезе най-гадната :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]