С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Адреналиново изтощение синдром на модерния свя

Адреналиновото изтощение е синдром на модерния свят. Той представлява срив в...

Безопасна детска стая

Ако планираш да отделиш лично пространство за своето съкровище, вероятно вече...

5те най-важни микроелемента за бебето

Бебето се ражда с нужния му запас от минерали и микроелементи, но повечето от...

Страх от поредното ин витро

Въпрос: Имам един несполучлив опит ин витро преди 6 месеца и още не мога да се...

Последно посещение: Дата и час: Нед Апр 05, 2020 4:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Обобщено за НОИ
МнениеПубликувано на: Чет Яну 22, 2009 11:01 pm 
любопитко
Аватар

Момичета пускайте теми тук свързани с въпроси относно майчинство,болнични и въпроси за НОИ.
Пускайте и нова информация за всичко което вълнува майките.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 22, 2009 11:03 pm 
любопитко
Аватар

Аз да задам и един въпрос.Колко време трябва да работя за да ми се актуализира заплатата,и да излязя в отпуск,защото мисля да си прекратявам майчинството,и да изляза в отпуск.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 7:36 pm 
фурия
Аватар

Виж тук може да намериш информация Pipince :D
http://www.rconsult.info/index.php?opti ... temid=123/

http://www.nhif.bg/downloads/maichino.pdf

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 1:13 am 
фурия
Аватар

и аз искам да задам 1 вапрос искам да започна да се самоусигурявам как трябва да стане това какви документи трябват и има ли мами които се самоусигоряват :?:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 9:33 pm 
любопитко
Аватар

JANKA написа:

Благодаря ти мила аз се върнах на работа вече от днес.А ми казаха на работата че не трябва да имам работени дни за да ми актуализира заплатата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2009 5:22 pm 
фурия
Аватар

pepinceto2 написа:
JANKA написа:

Благодаря ти мила аз се върнах на работа вече от днес.А ми казаха на работата че не трябва да имам работени дни за да ми актуализира заплатата.

Няма защо :D Еми желая ти спорна работа,дано да успееш да съчетаеш и двете.Работата и детето.Успех :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 29, 2009 10:30 pm 
любопитко
Аватар

JANKA написа:
pepinceto2 написа:
JANKA написа:

Няма защо :D Еми желая ти спорна работа,дано да успееш да съчетаеш и двете.Работата и детето.Успех :D

За сега успявам :D :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 31, 2009 12:50 am 
фурия
Аватар

Браво на теб-надявам се и аз да се справя като му дойде времето :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2009 3:19 pm 
фурия
Аватар

аз искам да попитам може ли да се внесат осигуровките за няколко месеца за да може навреме да си получавам парите

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 8:20 am 
любопитко

НОИ и майчинство
Когато една жена забременее, пред нея изниква въпросът „Какво да очаква от държавата и НОИ?“ За да ви улесним, сме синтезирали какво казва законът за майчинството и какво да очакваме от Националния осигурителен институт (НОИ)?

Последното обновяване по „Кодекса за социалното осигуряване“ от началото на 2009та година въведе някои положителни промени за бъдещите майки. Важен документ за бъдещите майки е и „Кодексът на труда“, раздел „Специална закрила на жените“, където са описани правата ви докато чакате бебе и след като родите.

НОИ и майчинство

* Осигурената за майчинство майка има право на парично обезщетение при бременност и раждане за срок 410 календарни дни, от които 45 дни преди раждането. Това ще рече, че жената може да излезе в майчинство 45 дни преди термина на раждане и една година след раждането ще получава парично обезщетение.

* Осигурените лица имат право на парично обезщетение от НОИ за бременност и раждане вместо трудово възнаграждение, ако имат 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за този риск преди оповестяването на бременността.

* Бременна жена с трудов договор, който все още е в изпитателен срок, може да бъде уволнена, по силата на условията, които предоставя договора за изпитателния срок.

* Размерът на паричното обезщетение, което изплаща НОИ, е 90% от осигурителния доход.НОИ и майчинство На колкото по-висока сума ви осигуряват, толкова повече пари ще получавате, докато отглеждате детето си. Това важи за периода, докато детето ви навърши 1 година.

* След изтичане на една година след раждането на детето, майката има право да ползва отпуск до навършване на втората година на детето, като през това време получава минимална работна заплата.

* Според закона работодателят не може да възлага, както и да задължава бременни жени и кърмачки да извършват работа, която излага на опасност или застрашава сигурността и здравето им.

* По време на бременността жената има право да излиза за необходимите прегледи, а след като роди и се върне на работа, й се полагат часове за кърмене през работното време.

* Ако работата застрашава здравето и бременността ви, работодателят е длъжен да ви осигури други условия на работа или дори да промени длъжността ви, ако се налага. В случай, че на новата длъжност получавате по-малко възнаграждение, имате право на парично обезщетение.

* Работодателят няма право да ви командирова от началото на бременността до приключване на майчинството, ако вие не сте дали съгласието си. В случай, че бъдете принудени, имате право да си търсите правата по законен ред.

* Докато сте бременна и детето ви не е навършило 3 години, можете да загубите работата си, само ако фирмата бъде закрита или фалира. При всички останали случаи е противозаконно да ви отстранят от работа, след като представите медицинско доказателство за бременността си. Изключение прави само случаят, ако работодателят ви е получил разрешение от инспекцията по труда конкретно за вашия случай.

* Според новите промени на НОИ, след раждането на детето, бащата има право да ползва 15 дни платен отпуск по бащинство. А след навършване на 6 месеца на детето, бащата може да ползва оставащата отпуска на майката до изтичане на законните 410 дни. През този период майчинството на майката се прекъсва.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 03, 2019 1:58 pm 
Аватар

Хубава тема . Много важна информация има в нея .Само че е хубаво да се гледат датите на публикациите че те вече всяка година правят промени че на година и два пъти ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Модератор: pepinceto2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]