С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Как къща на 120 година се преобрази в светъл и модерен дом под звездите?

Днес решихме да ви запознаем с историята на едно семейство и тяхната 120...

Овладей хаоса!

Имаш ли чувството, че навсякъде около теб цари хаос? Като всяка заета майка и...

Най-големите страхове на бременните

Бременността е прекрасен период, време в което новият живот се развива в теб,...

Как да отгледаме еко бебе… в апартамент

Напоследък все повече в бита ни навлиза идеята за екологичен начин на живот....

Последно посещение: Дата и час: Вто Апр 07, 2020 8:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 1:22 pm 
бърборко
Аватар

КАМПАНИЯ ЗА БЕЗОПАСНО ШОФИРАНЕ

Шофирай безопасно! Говори с HANDS-FREE!

Шофиране, а не приказки по телефона
Винаги е добре да имаме мобилен телефон в колата – всичко се случва на път. И все пак на първо място е шофирането, а не приказките по телефона. Затова трябва да се внимава с мобилните телефони в колата.

Статистиката
Проучванията сочат, че шофирането с телефон в ръка може да увеличи вероятността от инцидент. Опасни са не само разговорите по време на шофиране, но и всяка друга работа с телефона, като например набирането на номер или пък SMS.

Hands-free или “устройство свободни ръце”
Hands-free е устройство, което ви позволява да използвате телефона си за разговори, а ръцете ви да останат свободни. Дори с Hands-free, обаче, разговорите по време на шофиране могат да ви разсейват и да увеличат вероятността от ПТП.

Отговорността
Всеки шофьор е лично отговорен за своята безопасност, безопасността на пътниците си, пешеходците и останалите участници в движението. Ние от GLOBUL ви предлагаме 8 лесни съвета как да ползвате мобилните си телефони и да шофирате безопасно.

1. Никога не говорете с телефон в ръката докато шофирате. Ако имате възможност, спрете, паркирайте удобно и тогава проведете разговора.
2. Ако трябва да говорите с “Hands-free”, направете го след като се уверите, че е безопасно. Започвайки разговора, винаги уведомявайте отсрещната страна, че шофирате и че може би ще се наложи да приключите бързо.
3. Прекратете разговора, дори да е с “Hands-free”, ако се окаже труден, разсейващ или стресиращ.
4. Поставете най-често набираните номера на функция “бързо повикване”.
5. Използвайте услугата “гласова поща” винаги, когато е възможно, като изключите телефона си и изслушате съобщенията след като паркирате.
6. Никога не четете текстови съобщения и не сърфирайте в интернет докато шофирате.
7. Дръжте телефона си на удобно разстояние, така че лесно да го взимате, без да сваляте очи от пътя. Ако возите пътник, помолете го да приема повикванията вместо вас.
8. И при най-малки съмнения, че нарушавате безопасността – изключете телефона.

! И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, че според чл. 183, ал. 4, т. 6 от ЗДП, се отнемат 6 контролни точки за ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието на ръцете.

Вижте повече за кампанията тук.

Разгледайте забавното интерактивно видео за кампанията »
http://www.globul.bg/bg/globul_for_society.html?posm=7#

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 1:32 pm 
фурия
Аватар

Какво видео измислили :giggling:.Ама каква е връзката с шофирането,аз май неразбрах?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 1:50 pm 
бърборко
Аватар

хората за реклама какво ли няма да измислят :sleezy:
Но по важен е текста, защото много хора не се замислят, когато са зад волана. :mallet:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 1:51 pm 
фурия
Аватар

Да ,така е

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 17, 2008 7:01 pm 
бърборко
Аватар

Аз досега за 4 години съм имала само 1 ПТП, беше когато едно такси реши да ми отнеме предимството, аз се задавам с бясна скорост за да хвана зеления светофар, това в 21 часа през нища, когато нямаше нито една кола
Е въпросния бакшиш реши че на ляв завой ще му е по-лесно да мине, от кокото на мен направо...и аз бам в него.... :lol: :lol: :lol: :shock: нямаше как да спра, беше толкова мокро и дъждовно

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 24, 2008 10:42 pm 
фурия
Аватар

В София е кошмар пресичането, ходенето по улицата с всички паркирали коли, возенето в каквото и да е превозно средство. Мен много ме е страх да шофирам. А не може вече без кола. Просто хората в този граф са станали различни. Наскоро някакъв човек, който караше зад нас в квартала тръгна да прави проблем, че сме карали бавно. Ние бяхме с бебока, вечерта. Стрес и агресия. Като пресичам с беба хората и колите се държат като, че ли за мен не е важно да продължа и едва ли не разполагам с цялото време на света. Трябва да ги изчаквам насред пътя. Няма вариант да се науча да карам бавно. Трябва или като другите или да се уча в друг град.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2008 4:32 pm 
фурия
Аватар

Направо не знам какво да кажа. Аз съм шофьор от одина и половина, бременна си изкарах курсовете, но като виждам всеки ден какво става на пътя, не ми се чува даже да шофирам. Дори да си наааааай- примерния и внимателан шофьор, все ще се намери някой заспал кретен, който да те удари...Пази Боже!!! Ама така си е. То човек по тротоара няма спокойствие, пак от същата опасност, та...между колите и диваците в тях (някои,де, има и съвестни,ама....много рядко).

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Модератор: pepinceto2 Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]