С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Поканете лятото на малкия балкон (37 ИДЕИ)

Как да превърнете малкия балкон в уютно местенце през лятото?

Полезни десерти – що е то?

Щом чуеш думата „десерт“, веднага се сещаш за нещо сладко, калорично и...

5 физиологични причини за безплодие при жените

Безплодието е сериозен проблем в глобален мащаб. Според проучванията една на...

Какво да правиш докато раждаш – да крещиш, да дишаш, да пееш?

„Като ти се вика, викай!“ - може би много жени чуват този съвет, тръгвайки към...

Последно посещение: Дата и час: Пет Юли 10, 2020 9:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 7:37 pm 
Аватар

Привет на всички родители и лекари-специалисти от форума!
Нова съм тук, но понеже съм вече в 8-мия месец и искам да обсъдя с вас моето най-голямо притеснение! :!:
Бременна съм с първото си дете и макар да имах тежка бременност в началото вече нещата взеха да се нормализират! Тъй като съм с -5 и -6 диоптера отидох на очен лекар по преценка на моя гинеколог, за да може да ми каже и той своето мнение! Относно диоптрите се разбра, че не са много за естествено раждане и няма проблем с тях да напъвам, но изникна друг много по-сериозен проблем - слаби очни дъна и ретини, които дегредират!!! Очния специалист беше категоричен, че това е голям проблем и че не бива да рискувам с раждане по естествен път!!! Предписа ми оперативна намеса /цитирам дусловно/! Проблемът за мен е следния:
1. Притеснявам се и се чувствам непълноценна като жена и като майка, защото винаги съм си мислела че ще раждам по естествен път!!! Дори не ме плаши болката, повече ме плаши идеята да раждам "неестествено". /Според вас така ли е?/
2. Притеснявам се от операцията - от шевовете и от раната, защото човек винаги по-дълго и по-трудно се възстановява когато има операция и рязане на месо и мускулни влакна! От операцията поне 1 месец ще има остатъчен ефект. Примерно не мога да вдигам тежко и да спортувам след подобна операция. /Споделете и вашите впечатления, моля./
3. Притеснява ме, че няма да съм активен участник в раждането и да виждам всичко когато това е с операция, иска ми се първо аз да гушна бебето, а не да има период на реанимация. Този пориод мисля, че е неизбежен когато има секцио. /Ако греша ме поправете./
4. Притеснявам се и от упойката да не би нещо да се обърка /,но най-малко това ме притеснява - предходните три причини за притеснения са по-важни според мен./
Мили родители и специалисти, ще съм ви задължена ако ми помогнете с мнения и съвети! Аз по всяка вероятност ще раждам в края на март месец/втората половина на март/ и имам съвсем малко време да се пренастроя на вълна операция. [/b] Надявам се да има и друг начин....
:?:
Предварително Ви благодаря!!!

Последна промяна ekandeva на Нед Фев 21, 2010 9:36 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 2:00 pm 
любопитко
Аватар

Здравей,ekandeva :D
Първо,родила съм със секцио и не се чувствам непълноценна майка.Майка не се става с раждането.Все пак всяка жена може да роди нормално и да си захвърли детето,това за мен не е майка.
Второ,секциото не е чак толкова страшно :D Има болка,но не е нещо което да не се преживее.Възстанових се сравнително бързо.След първия месец правех кореми преси :D
А,относно упойката-разбирам притеснението ти,и аз се притеснявах,но и тя не беше страшна.
Пожелавам ти много късмет,живо и здраво бебенце :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 3:24 pm 
фурия
Аватар

Е и от мен здравей,екандева.И аз съм родила секцио наистина си я има болката,няма как да е има и място и за претеснение от секциото но то и притеснение може да има всяка родилка независимо как ражда.
Що се отнася до това,че носиш голям дьоптър всички доктори са категорични,че се ражда секцио.Това е за тво е добро донякъде защото повреме на напаните да не ти се отлепят ретените.С това не те прави по малко майка ако е пълна опойка като те сабудят задължително ще ти го покажат бебчо.Така,че спокойно довери се на своя генеколог те си знаят работата.Успех и накрая,здраво и щастливо бебче.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 9:01 pm 
фурия
Аватар

Аз родих естсествено и да ти кажа не беше без болка :lol: . А да си призная, в оследните седмици на бременността си, когато започнах да мислч за равдането така се уплаших, че се чудех защо не съм питала за възможностите за секцио.
И след естествено раждане не е препоръчително да се вдига тежко първия месец. И понеже имам приятелка, която роди 2 месеца след мен със секцио, мога да ти кажа, че с нея сме обсъждали и коментирали. Нея си я понаболяваше оперираното известно време, аз пък една седмица след раждането не можех да си седна на дупето. А мисля, че не съм лигла.
Та недей да се притесняваш излишно, пази си здравето. И при нормалното раждане в нашите болници си е рязане и после шеф и кройка. И при двете си има предимства и недостатъци. Важното е бебчето да си излезе по най-безболезнения за двама ви начин.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 10:20 pm 
Аватар

Мили момичета,
благодаря ви за успокоителните думи и бързите отговори! :)
Около мен наскоро никой не е раждал и затова нямам конкретни преки наблюдения, но все пак имах своите притеснения! Все пак се уплаших от диагнозата на очния доктор за секцио и реших да попитам всички Маминки минали по този път!
Благодаря за вашите отговори! От полза са ми! :) :)

Последна промяна ekandeva на Нед Фев 21, 2010 9:36 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 12, 2010 11:41 pm 
любопитко
Аватар

ekandeva и аз родих със секцио и да ти кажа не е толкова страшно.Бях със пълна упойка и нищо не разбрах от операцията.2 дена бях в реанимация и след това вече се грижех аз за бебчо.Първите дни болката е наистина силна,но на 4,5 ден бях доста по-добре ,към 10тия ден почти нищо ми нямаше,а около 25тия ден качвах и смъквах количката до 3 тия етаж,понеже нямаме асансьор.И да ти кажа изобщо не се чувствам непълноценна майка.Давам цялата си любов на моето съкровище и нямаше да е по-различно,ако бях родила естествено.Сигурна съм,че ще си добра майка.Не се притеснявай.Стискам палци всичко да е наред и ще чакаме да се похвалиш. :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 17, 2010 10:50 pm 
прохождащ

Това 4е ще родиш секцио,не те прави по-малко майка,още пове4е шом се късае до здравето на бебето,или както в твоя слу4ай,твоето здраве.Аз също родих секцио,но до последно се о4акваше да е нормално раждане,така 4е нямах време да се подготвя психи4ески за раждане 4рез операция.А за въстановяването след секцио,зависи от теб.Въпреки 4е съм си дебели4ка,не бяха минали и 24 часа от секциото и аз ве4е правех малки разходки в отделението-което доста у4уди лекаря и акушерката.Така 4е няма нищо лошо в секциото,особенно когато се налага.Не се притеснявай,вси4ко ще мине добре-успех :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 12:44 am 
фурия

Аз също раждах със секцио - е,не както исках със спинална упойка,а с обща...Смея да твърдя,че болката не е чак толкова ужасна.Лично аз седнах в леглото 2 часа след като излязох от упойката.Всичко е до нагласа,организъм и най вече колко ти е прагът на болката.
Не е важно по какъв начин ще родиш,а резултата - здраво бебе и здрава майка.
Желая ти успех и леко раждане!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 02, 2010 11:18 pm 
фурия
Аватар

Стискам ти палци, ekandeva!!! :teddy: Всичко ще бъде наред, не се плаши- ще имаш хубаво и здраво бебче, няма значение по кой начин точно ще се случи това- важно е, че скоро ще се срещнеш с рожбичката си и тези мисли вече няма да те притесняват :D Мисли си за хубави работи, и нещата ще си дойдат на мястото.
Аз родих нормално и двата пъти, нямам какво да кажа много за секциото- другите мами са по- запознати, но... имай доверие в екипа, лекаря- те си знаят работата и не биха позволили да има и най- малка причина за безпокойство, засягащо твоето или не бебчо здравето :rose:
Успех и пиши за нещата, които си мислиш и те вълнуват :happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ]  Модератор: arabela

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]