С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кърмене след секцио - как да преодолееш проблемите?

Раждането със секцио не е причина да пропуснеш възможността да кърмиш детенцето...

Отоците през 9-те месеца - кога са опасни?

През 9-те месеца настъпват редица промени в организма ти. Някои от тях се...

Любими храни на зодия Рак

Някои хора обичат да похапват повече от други, но трети изключително много...

Предизвикателствата на лятната бременност - трябва да бъдеш двойно по-внимателна

Има малък процент жени (щастливки), които раждат в началото на лятото, а са...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 06, 2020 3:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 29, 2008 12:53 pm 
прохождащ
Аватар

Нямах следродилна депресия даже напротив чувствах се много добре :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2008 10:04 pm 
прохождащ
Аватар

И при мен нямаше следродилна депресия всичко си беше нормално :wink: :wink: :wink: :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 28, 2008 5:38 pm 
бърборко
Аватар

Аз в момента съм в депресия, вече около месец. Имала съм много тежки моменти в живота, но в такава голяма емоционална дупка не съм попадала. Направо няма излизане. Всички ме дразнят. Скарах се с всички. Незнам как мъжи ми успява да запази добрия тон. Единсвеното, което не ме дразни е бебето. Направо се чувсвам изгубена. Моля ви, мами които са го преживели, споделете как успяхте да го преодолеете....?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 29, 2008 11:22 am 
фурия
Аватар

arabela написа:
Аз в момента съм в депресия, вече около месец. Имала съм много тежки моменти в живота, но в такава голяма емоционална дупка не съм попадала. Направо няма излизане. Всички ме дразнят. Скарах се с всички. Незнам как мъжи ми успява да запази добрия тон. Единсвеното, което не ме дразни е бебето. Направо се чувсвам изгубена. Моля ви, мами които са го преживели, споделете как успяхте да го преодолеете....?

Миличка, на всички се е случвало, аз имах късмет с татко, който е мечтал за това бебе прекалено дълго и все искаше той да прави всичко, та много, много не ми е тежало нищо. Защото не бях сама в безсънните нощи.

Не се притеснявай, всяко лошо нещо идва, за да си отиде, това просто не е за теб. Няма жена, която да желае да се чувства зле и лека по-лека да се превърне в мърморана от класа. Напротив!

Всеки път като си мислиш глупости или ти е зле, направи така, че да спреш тези мисли. Мисли за нещата, които те карат да се чувстваш щастлива, прочети книга, която ще те накара да се усмихваш, ако гледай някоя много смешна комедия, усмивката ти ще предизвика нови и нови усмивки. Изгради си нещо като филтър на мислите и гадните настроения, щом се хванеш, че пак вървиш натам сама си казвай СТОП, тези лошотийки не са за мен, не са част от мен, аз съм щастлива. И така като свикнеш да мислиш само хубави неща и да се чувстваш прекрасно, когато усмивката не слиза от лицето ти, пък била и насила в началото, депресията ще остане само спомен, минало, което сякаш дори не се е случило на теб!

Успех, аз знам, че ще се справиш!

:giggling: :braces: :lips: :heartbeat:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 8:49 pm 
Аватар

Аз също страдах от голяма депресия след като родих. Беше ми много трудно да излеза от нея....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 2:52 am 
фурия
Аватар

arabela написа:

При мен в началото беше еуфорично, но и много плачех, особено за всяка проява на невнимание от страна на мъжа ми. Мина ми за около две седмици. Но днес пак ми става като тогава. От следобяд до сега съм плакала поне 7-8 пъти. Само, че аз се чувствам самотна откъм приятели, а мъжът ми ме дразни. Той горкия не е виновен, аз не съм добре. Ще изчакам няколко дни, ако не се оправя ще си уговоря среща с психотерапевт, 2-3 сесии да ме закрепи. Просто от тоя начин на живот изплуват всякакви добре натъпкани в подсъзнанието неща, всякакви страхове, нерешени проблеми.
Аз съм в нов квартал и съм по цял ден сама с бебето. Говоря много по телефона, което ме спасява, но явно не е достатъчно.
Пиши как се чувстваш, ако искаш само на себе си, ако искаш тук или ако предпочиташ говори с някой, за да го изкараш това, което те мъчи. На твое място бих отишла на лекар, за да ми изпишат нещо. Няма смисъл да се мъчиш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 2:52 pm 
фурия
Аватар

Единствената ми депресия след раждането беше от натрупаните килограми :lol: .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 1:04 am 
фурия
Аватар

На мен ми размина. Явно е било нещо моментно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2008 11:41 am 
любопитко

Аз също не изпаднах в депресия.Бях сигурна в себе си, че макар и с първо дете ще се справя.Хранехме се по час - изморително,но знаех че ако заплаче със сигурност не е гладна,колики нямахме .......... и може би затова не изпаднах в депресия,защото бях спокойна.А за хората около мен бяха малко с помощта,но ми беше достатъчно само да дойдат да й се порадват,но малко и то не да я държат на ръце,а да й говорят.Не позволях много да се държи на ръце,а и това не е радване,а и се притеснявах да не се раглези. :)

http://www.pollly.moetodete.bg

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 3:25 am 
фурия
Аватар

Напоследък си мисля, че това за следродилната депресия го е измислил мъж. Който и да го поставят в ситуациа на майчинство рискува да има проблеми с настроението, адаптацията, самочувстието и т.н. Да не е лесно. Раздуваш се като балон, лепват ти етикет "Бременна", налагат ти забрани, после пък 100 изисквания - красота, добродушие, перфектност.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 3:45 pm 
фурия
Аватар

arabela написа:

И аз изживях този период, плаках по цели дни като и аз самата не знаех защо! Повярвай ми ще ти мине, както ти казва и Ясмин мисли за хубави неща - аз така правех! Като започнеше да ми става мъчно и плачливо, си мислих " Защо плача - имам здраво и хубаво бебе, имам мъж който ме обича, семейство което винаги е до мен и всички сме живи и здрави" - и така ми минаваше......Всички мами които минават през този период трябва да мислят за хубави неща.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 5:38 pm 
фурия
Аватар

harmony написа:
Напоследък си мисля, че това за следродилната депресия го е измислил мъж. Който и да го поставят в ситуациа на майчинство рискува да има проблеми с настроението, адаптацията, самочувстието и т.н. Да не е лесно. Раздуваш се като балон, лепват ти етикет "Бременна", налагат ти забрани, после пък 100 изисквания - красота, добродушие, перфектност.

:thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:20 am 

Аз определено бях изпаднала в много голяма следродилна депресия,на втория ден след като родих ми се плачеше постоянно,особенно вечер след 12ч. след като в болницата ми е взимаха за през нощта и оставах сама.Разплаквах се без причина и имах чувството,че ми е взимат завинаги.А и трудно преживях това,че девет месеца чаках момченце и видеозона също така показа, а накрая родих момиче,което обожавам и е най-хубавото нещо в живота ми.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:58 am 
фурия
Аватар

Vikcheto написа:
Нямах следродилна депресия даже напротив чувствах се много добре :wink:
i az taka

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 06, 2009 12:59 am 
Аватар

Не съм имала следродилна депресия, а и да съм имала не сам я усетила покрай маника :lol: !!!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]