С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Поканете лятото на малкия балкон (37 ИДЕИ)

Как да превърнете малкия балкон в уютно местенце през лятото?

Полезни десерти – що е то?

Щом чуеш думата „десерт“, веднага се сещаш за нещо сладко, калорично и...

5 физиологични причини за безплодие при жените

Безплодието е сериозен проблем в глобален мащаб. Според проучванията една на...

Какво да правиш докато раждаш – да крещиш, да дишаш, да пееш?

„Като ти се вика, викай!“ - може би много жени чуват този съвет, тръгвайки към...

Последно посещение: Дата и час: Пет Юли 10, 2020 10:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 12, 2008 3:48 pm 

Az ve4e se oslu6vam za vseki signal i mi se iska da nau4a ne6to pove4e za momenta ot tova,koeto pi6e v spisaniqta....blagodarq vi predvaritelno

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2008 1:35 pm 
любопитко
Аватар

janin4eto не се ослушвай много за сигнали.Аз също бях така и се ослушвах.И при най малкото нещо се стрясках.Обаче като дойде момента по нищо не успях да го сбъркам.Знаех ,че момента е дошъл вече и раждането започва.
Иначе за момента при мен беше с изтичане на тапата и 24 часа след това гушках едно сладко хубаво момиченце :)).
Пожелавам ти успех и леко раждане и не мисли толкова много за сигналите.Наслади се на оставащото време от бремеността ти.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2008 1:59 pm 
фурия
Аватар

:D ха,аз дори и нерзбрах,че имам контракции,понеже очаквах нещо друго,силно присвиване като от менгеме,а то нещо се усещаше,караше ме да седна за малко и толкова,невярвах че това са контракции.Към 14часа следобяд реших да отидем до болницата по настояване на мъжа ми,за да питам така редно ли е да ме присвива стомаха,и дали ще е така цяла нощ.А като се има в предвид колко литература изчетох...Добре,че сме отишли до болницата,бях с 5см разкритие,повечето минало у дома,беше твърде леко и бързо раждане,с изключение на това,че леглото не беше удобно, за да се напъвам и накрая ми скочиха на корема.Самото раждане мина за 15мин.

леко раждане janin4eto :D ,здраво и хубаво бебче да си имаш :baby:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2008 9:55 pm 
любопитко
Аватар

И аз от толкова нетърпение си въобразявах ,че имам контракции :D
Но трябваше да вляза, за преносване.Соях в болницата 2 дена и накрая предицвикаха раждането със система :shock:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2008 6:58 pm 
фурия
Аватар

И аз преносвах и ме приеха в болница за наблюдение и то взе, че момента дойде.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 8:29 am 
фурия
Аватар

janin4eto написа:
Az ve4e se oslu6vam za vseki signal i mi se iska da nau4a ne6to pove4e za momenta ot tova,koeto pi6e v spisaniqta....blagodarq vi predvaritelno

Мен от сутринта ме понаболяваше корема.Обадих се на гинеколога си и тя ми каза да отида до родилното да ме прегледа,но тогава бяха само потготвителни.После се видяхме и в 15:00ч и в 18:00 и вече останах в болницата на системи и довечерта родих със секцио едно прекрасно създание.
Не дей да мислеш как ще стане,то като дойде ще подразбереш.Успех и ти пожелавам едно малко и здраво съкровище.
Една молба към теб недей да пишеш на латиница.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 10:37 pm 
Аватар

УСЕЩАХ БОЛКИ В КРЪСТА КАТО ПРИ БЪБРЕЧНА КРИЗА. БОЛЕШЕ МЕ И ПОСЛЕ МЕ ОТПУСКАШЕ. ПОНЕЖЕ ТОВА СТАВАШЕ ДОКАТО СПЯХ И УСЕЩАХ НЕЩАТА В ПРОСЪНИЦА, В ЕДИН МОМЕНТ СЕ ЗАМИСЛИХ ДАЛИ ТОВА НЕ СА КОНТРАКЦИИ.ТАКА И СЕ ОКАЗА.ЗАСЯКОХ КАКЪВ Е ИНТЕРВАЛА ОТ БОЛКА ДА БОЛКА. БЕШЕ ОКОЛО 2-3 МИНУТИ. ОТИДОХ В БОЛНИЦАТА С 6 СМ. РАЗКРИТИЕ.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 19, 2008 10:26 pm 
прохождащ

Ами първият път имах контракции от сутринта но родих на другата сутрин. Незнаех колко точно трябва да чакам и колко силни да са контракциите. А и не си бяхме в Пловдив и предпочетох да тръгнем за болницата към два през ноща. И двата пъти имах контракции през много малък интервал но бяха слаби. Втория път както си спях ме присви корема през ноща ама аз нищо. Чак към 6 сутринта усетих често свиване и разбрах какво е. Обаче за болницата тръгнах към 7 и30ч. И когато бях там и ме прегледаха ми казаха че съм с 8 см разкритие и в 9 и 45 се роди бебчо. Чувала бях че като започват контракциите имало и болки в кръста и гърба. Но аз нямах и двата пъти такова нещо, нито ми е изтичала водата предварително. Изтече ми в б-цата и то с помоща на лекарите.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 2:11 am 

през ноща имах контракции сутринта отидох за прослушване на тоновете И когато бях там и ме прегледаха ми казаха че съм с 6 см разкритие

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 3:11 pm 
фурия
Аватар

когато дойде момента сама ще разбереш,че е време да тръгваш за болницата.Аз още от първата си контракция разбрах,че днес ще е голямото събитие

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2008 12:38 am 
Аватар

Просто сама усещаш кога е дошъл момента.Няма как да сбъркаш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 2:35 am 
фурия
Аватар

janin4eto, бебчето роди ли се?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 1:29 am 
Аватар

Два дни преди самото раждане се чувствах некомфортно ,вечерта в неделя започнаха контракциите ,първо през 20мин ,след това постепенно се сгъстиха ,докато сутринта към 6-вече бяха през 5мин. и тогава вече тръгнах за болницата .Късно през ноща падна и въпросната *тапа* :D Определено обаче аз очаквах много по болезнени контракции , а до последно болката се търпеше.Не знам дали това че до последно бях на работа и в движение ,не си оказа положително влияние но родих много лесно .А а до петък бях на работа и родих в първият понеделник наобяд

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2008 1:29 am 
Аватар

Два дни преди самото раждане се чувствах некомфортно ,вечерта в неделя започнаха контракциите ,първо през 20мин ,след това постепенно се сгъстиха ,докато сутринта към 6-вече бяха през 5мин. и тогава вече тръгнах за болницата .Късно през ноща падна и въпросната *тапа* :D Определено обаче аз очаквах много по болезнени контракции , а до последно болката се търпеше.Не знам дали това че до последно бях на работа и в движение ,не си оказа положително влияние но родих много лесно .А а до петък бях на работа и родих в първият понеделник наобяд

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 20, 2008 4:14 am 
фурия
Аватар

Аз имах контракции три дни. В началото много на рядко и слаби. Постепенно се засилваха и сгъстяваха, но така и не станаха на равни интервали, падна ми тапата и тръгнахме към болницата, там още 6 часа докато родя. Сега като си спомням не ми се струва кой знае какво на фона на усещането за облекчение и любопитството и щастието като видях беба за пръв път.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Модератор: arabela Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]