С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Добър имунитет? Започни още това лято!

Използвай лечебната сила на слънчевите лъчи, за да помогнеш на имунната система...

Да родиш след тридесетте

Както вече вероятно си чувала – старите тридесет години са новите двадесет....

На фризьор с дете

Всяко дете има невероятен уникален чар. Част от него се крие в косата или дори...

Ниско кръвно налягане и бременност

Хормоналните промени, които настъпват през 9-те месеца, влияят и на кръвното...

Последно посещение: Дата и час: Съб Юли 04, 2020 1:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 662 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2011 1:17 pm 

Здравейте д-р Янакиев.
Намерих най-накрая форум, където искам да ви попитам по подробно за моето детенце.
Моят син е на 2г. и 5м.
Преди две седмици лежахме в болница с "инфекциозна мононуклеоза", понеже целият се обрина от Аугментин. АБ беше назначен поради вземане на секрет от носа и гърлото и там беше установен стафилокок ауреус и в гърлото и в носа. Заведохме го на специалист УНГ и тя установи трета сливица 2-3 степен. Казахме й че педиатъра е изписал Аугментин и тя като го прегледа видя полипи по гърлото, но не беше сигурна дали са гъбички или гнойна ангина, понеже нямаше температура. Направихме рентгенова снимка и показа увеличен десен рисунък,т.е бронхит. И така взеха пак секрет от гърлото, за да се установи ангина ли е или гъбички, но... докато чакахме резултатите, и след седем дневен прием на Аугментин: детето ми се обрина и ни приеха в инфекциозното с диагноза "гама-херпесна вирусна мононукеоза". Бяхме на Амикацин, Аксетин, Урбазон, калциев [u]гл. и вит.С.[/u], и като ни изписаха 5 дни "Зинат".
Та искам да попитам каква схема да му давам, понеже след една седмица почивка вкъщи от болницата и тръгване отново на ясла, и след 3 дневно посещаване, детето е пак със запушен нос и хъркане. Секретите бяха гъсти, леко жълти. Аз почнах да му давам:
Осцилокоциум с вит. С 3 дни по две и вече два дни по едно сутрин. Смятам да му давам всеки понеделник, за укрепване на имун. с-ма.
Лимфомиозот 3 по 10 капки.
Имунокинд 3 по 1
Клеева т-ра във физиол. р-р му пръскам по три пъти на ден
Отделно по 2-3 пъти Еуфорбиум
Стеримар за почистване.
Вие във Фейсбук ми казахте да допълня със Канкареа Фосфорика 15 СН.
Но там нямах възможност да ви обясня подробно и го правя тук. Така че моля назначете ми някакво лечение с тези или допълнителни препарати и колко време да ги давам?
И да питам процентите спирт в Лимфомиозот пречат ли на черния дроб, защото казаха в болницата, че е увеличен от инфекцията?
Предварително БЛАГОДАРЯ и се извинявам за дългият пост, но детенцето ми е моят живот!

P.S. Какво ще ви е мнението на един такъв курс на лечение:
Лимфомиозот - 2 х 10 капки
Калкареа фосфорика - през ден х 5 гранули
Силицеа 15 СН - по 10 гранули всяка 1 и 3 неделя на месеца
Осцилококцинум и вит С. по 1 флакон - всяка 2 и 4 неделя на месеца
Имунокинд - всеки ден по 2 х 1 без неделя.
Септилин сироп - 2 х 1 ч.л.
Правилно ли ще е това лечение или има излишни неща! Моля ви за отговор!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2011 6:36 pm 
Аватар

drMario написа:
Здравейте
vanity,
Да има такова лекарство - Фосфорус 30 сн - 5 гран. на ден
Прочетете още http://www.d-rmario.com/homeopatiq_detail.php?id=61

Благодаря ви!
Той сега е на теренна схема:
Силицея 15-пон, ср, петък
Калкарея фосфорика 15-вт, четв и събота
Свместими ли са тези 2 хомеопатично с Фосфорус 30 сн-5гр на ден както препоръчвате?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 11:32 am 
бърборко
Аватар

Здравейте
rosicp,
Ако е било инфекциоцзна мононуклеоза , то много лесно се доазва с имунологичен тест - моностикон.
Що се отнася до схемата - тя е добра за редуциране на трета сливица, но изключете Имунокинда, защото се дублират.
Консултациите по интернет има за задача да обяснават и насочват пациента.
Нищо не може да замени прегледа .

С поздрави д-р МАРИО Янакиев

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 2:42 pm 

Много ви благодаря д-р Янакиев за отговора.
Аз втората схема не съм я въвеждала и не смятам, доато не се консултирам разбира се с хомеопат.
Просто исках да си изкажете мнението, за което благодаря.
А иначе Имунокинд с кой препарат се доблира, за да го изключа.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 3:47 pm 

Здравейте д-р Янакиев!
Синът ми е на 2г.и преди няколко дни започна да киха често и се появи лека хрема. За мен си беше чиста настинка, защото след з дни с вит.С, Осцилококцинум и Тонзилотрен се оправи.В нослето му пръсках Низита. Изключителна рядка покашляше / 2-3 пъти/ на ден.Допълнително пием Имунокинд и много фрешове.След преглед / чисти гърди, гърло/ ни изписаха Зиртек.Преди 3 месеца беше направил алергия / най-вероятно хранилна/ и пихме Ериус.
Какво е мнението Ви за това лекарство и смятате ли за нужно да му го давам сега?
Благодаря

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 4:06 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте
rosicp,
Няма нужда за приемате подобен препарат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 4:08 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте snejka82,
Нито Зиртек нито Аериус са нужни на вашето дете.
Специално за Зиртека - използвам го рядко за дълга профилактика - месеци.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 3:40 pm 

Благодаря Ви д-р Янакиев!
Ние сега се поразболяхме и ни изписаха АБ.Въпросът ми е свързан с пробиотиците и пребиотиците. Според Вас трябва ли да ги даваме на децата си заедно с АБ? На нас ни изписаха Био Балнс бейби. / какво е мнението ви за този продукт/
Блгодаря

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 10:25 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте snejka82,
В момента са на мода и страшно много се спекулира с пробиотиците.
Смятам, че те си имат точното предназначение - диариен синдром и продължителни нестабилни изхождания. Всичко друго е спекулация, особено изтъкването на техните имуностимулиращи качества.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 17, 2011 4:17 pm 

Благодаря Ви за отговорите д-р Янакиев!
Аз отново съм много притеснена. От няколко дни синът ми /2г1м/ започна да хърка като спи.Не винаги и не постоянно, но от време на време.В момента вади 2 зъбчета и нослето малко му е запушено. Дали е от това или има друг проблем?
Благодаря

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 12:42 am 
Аватар

Здравейте, д-р Марио!
Вероятно ще чуете въпроса ми за хиляден път, но искам да попитам за задната хрема и запушеното носле на сина ми /3,6 г/, която се получи вследствие на яслата, сега и градината. Слагали сме в нослето Еуфорбиум композитум, но няма ефект или поне видим. Прочетох, че препоръчвате Еуфорбиум, но на капки, през устата. Бихте ли обяснили, каква е резликата между двата препарата и защо вторият е по-добър, още повече, че не се слага локално в нослето, а дори е през устата?
Отделно Цинабсинът би ли спомогнал за задната хрема, ако се дава дълго време? Детето диша почти основно през устата, сополите много рядко текат напред, по-скоро назад и хърка, докато спи, дори спи май и с отворена уста. Ако да, как и колко време да се приема?
Благодаря Ви!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 5:13 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте, благодаря за хубавия въпрос.
Разликата в действието на Еуфорбиума е, че през устата действа на рецепторно ниво и ефекта е по-ясен.
За това препоръчвам комбинацията Еуфорбиум през устата и Лимфомиозот.. Това е единствената алтернатива за повлияване на трета сливица преди операцията.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 8:27 pm 
Аватар

drMario написа:
Здравейте, благодаря за хубавия въпрос.
Разликата в действието на Еуфорбиума е, че през устата действа на рецепторно ниво и ефекта е по-ясен.
За това препоръчвам комбинацията Еуфорбиум през устата и Лимфомиозот.. Това е единствената алтернатива за повлияване на трета сливица преди операцията.

Благодаря Ви за бързия отговор!
Да разбирам ли, че Цинабсин-ът няма да свърши работа в нашия случай? Аз започнах вече Лимфомиозот 3 х 10 капки. Колко време трябва да се дава с Еуфорбиума за профилактика?
Благодаря и приятна вечер!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 11:37 pm 
бърборко
Аватар

Най-добрата схема е 2 месеца без прекъсване.За сега не приемайте Цинабсин.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 11:37 pm 
Аватар

drMario написа:
Най-добрата схема е 2 месеца без прекъсване.За сега не приемайте Цинабсин.

Благодаря Ви!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 662 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]