С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Водни забавления за детето

Играта с вода, освен че е много, много забавна за децата, им дава незаменим...

Любовта след раждането на бебето

За много двойки любовта след раждането на бебето се превръща в истинско...

Как да успокоиш бебето бързо и лесно когато плаче

Това е едно от онези неща, за които майките с опит са пропуснали да те...

Проблеми с коремчето на бебето

Храносмилателната система на новороденото постепенно се настройва към външния...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 15, 2020 10:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Да го родя ли?!...
МнениеПубликувано на: Сря Мар 04, 2009 10:34 pm 

Здравейте на всички!

Виждам, че тук говорите за вече родените си деца, които отглеждате с много внимание и любов и... Честно казано, не знам дали питането ми ще е адекватно, но в момента съм толкова отчаяна относно раждането/аборта на бъдещото си дете, че...
Накратко: забременях от бивш колега . След станалото между нас вече не сме такива, но и не сме онова, което са обикновено двойките, очакващи чудото на живота. И не мисля, че причината е само в това, че той е обвързан. Уж щяхме да продължим да се виждаме, самият той настояваше за това, а накрая се оказа, че просто е отлагал момента на окончателната ни раздяла. Та: въпросът ми е следният: щом, въпреки че наистина много ме харесваше, е в състояние да се "покрие" и да се държи (да дава вид) все едно че нищо не е било, има ли смисъл изобщо да му казвам, че отново ще става татко?! Мога ли - законно, морално и финансово, да изисквам от него да поеме отговорност за станалото, щом най-безотговорно се "отрече" от случилото се между нас? И, не на последно място: финансовата обезбеченост и възможността за съдействие от страна на родителите ми в състояние ли са да заместят евентуалната липса на бащини грижи и присъствие, ако реша да дам живот на едно дете, което най-малко има вина за това, че се забърках не където трябва и не с когото трябва?!

Благодаря предварително!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 1:45 am 
Аватар

Здравейте Райна,
виждам, че г-н Стоилов още не е отговорил на запитването Ви. Би ми било много интересно да прочета мнението му.
Аз искам нещо да допълня. Незнам какво сте решили и дали сте дали живот на това детенце, но аз бях пред подобна ситуация. В крайна сметка аз исках много това дете и го родих, но какво се получи? Въпреки всичките ми усилия за създаването на едно нормално семейство и съдействие от страна на родителите ми това малко и невинно създание е лишено от бащини грижи и присъствие. Какво се случва в този момент? Къде са тези мъже, които имат претенциите, че са бащи за пример? Кой може да ги замести? Аз мога да Ви отговоря - НИКОЙ! Това, което може да даде един баща, никой не може да го предостави на детето!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 7:48 am 
любопитко
Аватар

Макар,че е минало доста време от случилото се и резултата е неясен аз се надявам,че всичко се е развило по най-добрия начин.
Личен опитн не мога да споделя,но моя близка беше замесена в подобна ситуация.
При нея въпросът трябваше да се реши бързо и естествено след неразбиране от страна на партньора и изхода от ситуацията беше аборт и раздяла с въпросния колега.
След "голямата любов" която изживяха въпросния любовник се обърна на 180 градуса и до скоро любимата му се оказа най-долната жена.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Здравей Райна,
МнениеПубликувано на: Чет Май 13, 2010 3:25 pm 

Надявам се ,че всичко се е развило по най- добрия начин за теб. Аз съм била в подобна ситуация и знам какво е. Цял живот ще съжалявам за това което сторих,отнех живота на нероденото си дете. Аборта е това и никога няма да си го простя. БОГ явно ме наказа като отне следващото ми живо родено дете, без дори да имам възможността да го видя и гушна дори и за сбогом. Сега съм щаслива майка, имам момиченце на 1г и 9мес. и нямаш представа, колко сила ти дава едно дете. Най- искренно се надявам да си взела решението да родиш това дете, защото иначе цял живот няма да си го простиш. Живота е труден и проблемите няма да свършат, дай шанс на себе си и детето си и ще разбереш,колко си силна и колко смислен може да бъде живота ти!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 14, 2010 2:42 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте RAINA,

изключително деликатна и комплицирана е ситуацията, в която се намирате.Тъй като става дума за поставяне началото на нов живот а и за сериозно разбъркване на друг (Вашият) е добре да потърсите услугите на специалист (психолог или психоаналитик), който да е в състояние да Ви подпомага в търсенето на правилния за Вас път, от една страна и да погледнете случващото се в переспектива за Вас и Вашето дете, от друга.
Всяко едно от предходните мнения съдържа частица истина(благодаря на включилите се), понеже е лично преживяно от пишещите и е техният адекватен отговор на конкретната ситуация, но дали тази истина е Вашата истина???
Тук съветите не са добро решение- от думите и разказите на другите ние може силно да се запленим от дадена идея, действие или поведение...за съжаление, обаче това се отнася за други хора и за други ситуации, съмнявам се обаче това да е валидно за Вас.
Не се колебайте да потърсите помощ от специалисти.

Хубав ден.

В.Стоилов

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 21, 2010 6:30 pm 
прохождащ
Аватар

Какво решение ще вземете зависи само и единствено от Вас самата,но да родите или направите аборт,и двата избора имат своите последствия,които ще понесете Вие и вашето неродено дете.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 28, 2010 3:00 pm 
любопитко
Аватар

,,Това,което един баща може да направи за децата си е да обича майка им!,,Изправена си пред дилема.Претегли внимателно възможностите и тогава взимай решение,но то трябва да бъде изцяло твое-осмислено и осъзнато.На добър път!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 3:09 pm 
прохождащ
Аватар

MILENA написа:
,,Това,което един баща може да направи за децата си е да обича майка им!

Много точно казано!
Когато майката се чувства обгрижвана, желана и закриляна- децата се чувстват по същия начин. За съжаление обратното също е вярно.
Разбира се, важно е тази нагласа да бъде валидна и за двамата родители, защото в противен случай...

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]