С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кърмене след секцио - как да преодолееш проблемите?

Раждането със секцио не е причина да пропуснеш възможността да кърмиш детенцето...

Отоците през 9-те месеца - кога са опасни?

През 9-те месеца настъпват редица промени в организма ти. Някои от тях се...

Любими храни на зодия Рак

Някои хора обичат да похапват повече от други, но трети изключително много...

Предизвикателствата на лятната бременност - трябва да бъдеш двойно по-внимателна

Има малък процент жени (щастливки), които раждат в началото на лятото, а са...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 06, 2020 3:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Апр 16, 2009 6:25 am 
Аватар

...Тя е още бебче. Едва на 3м. и малко...Той е вече батко-на годинка и малко. Братче и сестриче. Те си имат мама-всеотдайна и грижовна. Имат и татко... зависим от алкохола.
Здравейте Гери и Вальо,
Бих искала да се обърна към вас с няколко въпроса, на които търся отговор, но така и не намирам.
1. До каква степен вреди на малките, поведението на родителя злоупотребил с алкохол (неадекватно поведение)?
2. Какво става с живота на децата? (в пълен аспект)
3. Разрушава ли родителя детския свят на малките?
4. Ако не желае промяна (лечение имам предвид), трябва ли непременно да се стига до развод?
5. Как да се опази детството и въобще живота, на невинните създания?
Може ли да не се стига до РАЗБИТИ ДЕТСКИ СВЕТОВЕ?
Благодаря

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 5:42 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте bgmama76,

Въпреки, че не e точно отговор, ще си позволя да цитирам кратък пасаж от едно интервю с големият френски психоаналитик Патрик ДеЛарош:

- Вие настоявате, че е необходимо детето да се отглежда от двама родители, две личности, не непременно неговите, но които да осъществяват майчината и бащината функция. Днес семейството е обезценено като институция, много майки предпочитат сами да отглеждат децата си, в ход е явлението еднополово семейство.
П. Д.:
- Не е лесно за майките сами да отглеждат децата си. И те често идват да се консултират с нас, защото имат нужда от страничен, външен поглед, имат нужда от подкрепа, дори и да е епизодична. Но ние не сме моралисти, а психоаналитици. Когато при мен дойдат пациенти, аз се опитвам да им помогна да разрешат проблема си, но не бих им натрапвал какво трябва или не трябва да правят. Вярно е, срещат се все повече еднополови семейства и любопитното е, че самòто дете в тях се опитва да си “изфабрикува” майка и татко, т.е. две противоположности, две различности. Неотдавна ме посети 6-годишно дете – износено от майка, за каквато ви споменах одеве, то се отглеждаше от двама мъже. По време на консултацията, в игра на роли, при която аз приех неговата, а то моята, му казвам: “При мен всичко е наред, освен, че си имам двама татковци.” А то взе един лист вместо рецепта и от позицията на лекар ми казва: “Няма страшно, ей-сега ще ти предпиша една майка. Тя не е идеалната, но все пак”. Това дете, разбира се, имаше проблеми в училище, където останалите му се подиграваха заради семейното положение. Но същинският проблем по-скоро беше така нареченият развод (или по-скоро раздялата, защото юридически брак не се бе състоял), който предстоеше между двамата господа, които го отглеждаха. И че ако те не се разбират, то ще бъде лишено от възможността да се вижда с този, към когото е по-привързано, който беше “по-майка”. “По-майка”, “повече баща” – какво значение, всъщност? Така че виждате проблемите, които се представят пред нас, с които хората се справят по своему - къде по-добре, къде не толкова (както всички нас, останалите, впрочем)… И ние не сме съдници.

Не бих се наел да Ви "давам съвети" поради няколко причини:
1.От съвети полза няма-всеки човек е индивидуална вселена и като такава не подлежи на "типизирано" решение на конфликти.
2.Това е обществен форум, където не би било коректно както аз да Ви задавам лични въпроси,така и Вие да правите обществено достояние семейните несгоди.
3.По начина, който е поднесена информацията "жертвата" е ясна, "да осъдим насилника"....Това, разбира се е толкова ясно само в холивудските филми- в реалния живот и двете страни в процеса имат участие и нещата не са никога черно-бели.
4.Въпросите са прекалено всеобхватни, а информацията е едностранна и оскъдна.
Предлагам Ви да направим една интересна и най-вече полезна дискусия, за което като начало трябва да почнем с един конкретен въпрос, който да бъде подкрепен с достатъчно информация(която приемате, че не е прекалено лична).
Нека не бъдем съдници, а да потърсим отговорите заедно.

В. Стоилов

тел. : 0876515134

Последна промяна Stoilov на Сря Апр 22, 2009 12:55 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 11:18 pm 
Аватар

Благодаря за този "не точно отговор".

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по