С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кърмене след секцио - как да преодолееш проблемите?

Раждането със секцио не е причина да пропуснеш възможността да кърмиш детенцето...

Отоците през 9-те месеца - кога са опасни?

През 9-те месеца настъпват редица промени в организма ти. Някои от тях се...

Любими храни на зодия Рак

Някои хора обичат да похапват повече от други, но трети изключително много...

Предизвикателствата на лятната бременност - трябва да бъдеш двойно по-внимателна

Има малък процент жени (щастливки), които раждат в началото на лятото, а са...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 06, 2020 2:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 3:08 pm 

Здравейте,
синът ми тръгна на ясла преди 3 седмици. В началото плачеше като го оставяхме, но бързо свикна и ходи с интерес. Вчера, като го прибирахме, лелката каза, че е ухапал едно дете. Първо мислех, че може да е от радост (както прави с мен и баща си понякога). Днес лелката е разказала на баща му, че с момченцето са си играли много хубаво докато онова не изпищяло. Днес Ники го е видял и се е разплакал. Не го оправдавам, но може момченцето да го е ударило преди това. Цяла нощ малкия сънува кошмари.
Тъй като все още е много малък и не може да каже всичко, чудя се какво ли го притеснява. Постоянно му говорим, че децата не се хапят и удрят. Като не съм на място, не знам как да реагирам. И двамата с баща му се отнасяме с голяма нежност към него и се чудя от къде му идва да дере и хапе.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 11, 2009 3:09 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте neligospodinova,

интересно е това, което описвате.
Имам два въпроса към вас: написали сте: " може да е от радост (както прави с мен и баща си понякога)"- не е ли странно с хапане да се изразява положителна емоция- т.е. когато Ви хапе "от радост", Вие поощрявате ли подобно поведение, а също така и: "че децата не се хапят и удрят"- кой Ви е казал подобно нещо, особено пък за момчета?

В.Стоилов

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 11, 2009 3:41 pm 

Здравейте,
разбира се, че не поощтряваме хапане или удряне, било от радост или други емоции. Знам, че децата често се удрят, хапят и дерат, но се опитвам да обясня, че не е редно да се прави. Освен онзи случай, който не съм наблюдавала, до сега е хапал още 2 пъти при самозащита (имам предвид деца). От една страна се опитвам да му обясня да не го прави, но от друга страна знам, че в тези случаи той се защитава.
Не искам да ъде агресивен, не му отива. И без това е доста палав. Бих искала също така да ви попитам какво мислите за бебешкия пубертет и как да се държим с децата, които "се доказват".

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 14, 2009 11:10 am 
прохождащ
Аватар

Здравейте,

от това, което сте описала си създавам впечатление, че имате едно абсолютно здраво момче: "...до сега е хапал още 2 пъти при самозащита..." ,"... И без това е доста палав...".Оставете го да бъде възпитаван от баща си- мъжете много по-добре от жените знаят кое е нормалното поведение за едно момче (защото самите те са били момчета).Ако разбирам правилно ситуацията, по-скоро се касае за налагане на определени граници и правила, а не толкова за неадекватно поведение, дори- напротив.
Колкото до въпроса Ви за "бебешки пубертет"-смятам, че едно подобно определяне е доста неточно- ако трябва да се фазира развитието на детето е много по- адекватно да използваме Фройдисткото разбиране за орална, анална, фалична и генитални фази на развитие.

Хубав ден.

В.Стоилов

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]