С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кърмене след секцио - как да преодолееш проблемите?

Раждането със секцио не е причина да пропуснеш възможността да кърмиш детенцето...

Отоците през 9-те месеца - кога са опасни?

През 9-те месеца настъпват редица промени в организма ти. Някои от тях се...

Любими храни на зодия Рак

Някои хора обичат да похапват повече от други, но трети изключително много...

Предизвикателствата на лятната бременност - трябва да бъдеш двойно по-внимателна

Има малък процент жени (щастливки), които раждат в началото на лятото, а са...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 06, 2020 2:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 28, 2010 11:22 pm 
фурия
Аватар

Здравейте!

Синът ми е вече на 5 години и 9 месеца и от доста време се сблъсквам с един и същи проблем ежедневно - ужасно разсеян е и бавен. За да поясня ще дам примери за неща, които се случват всеки ден: Сутрин, след като се събуди, се облича мноооого време. Аз му оставям дрехите, които трябва да облече и излизам от стаята, за да му приготвя през това време закуската. И като отида да го проверя докъде е стигнал, забелязвам, че той си гледа на някъде и стои по пижама, или пък се занимава с някакви играчки. В най-добрия случай за период от 10тина минути е успял само да си свали горнището на пижамата, да кажем. Все му повтарям, че ще закъснеят с баща му /той го води на полудневна забавачка всяка сутрин/, но това не го трогва ни най-малко. Следващият момент е закуската... сяда да се храни, хапва една лъжица и отново се разсейва и забравя за какво е седнал на масата. Аз през това време храня бебето в кухнята и свършваме преди него, и междувременно все го подканям. Накрая започвам много да се нервирам, защото ефект няма.
Аз съм изключително експедитивен човек и за мен губенето на време и закъсняването са абсолютно нетипични. Разбирам, че той е дете, но навиците се градят от рано.
В забавачката, г-жата споделя също, че е много разсеян. Трудно се концентрира, съгласява се да седне да пише или рисува, чак когато вече времето, определено за тези дейности е почти изтекло и той изпада в много нервно състояние, демонстрира, че е ядосан, защото точно тогава вече е бил готов да се заеме с поставените му задачи. В други случаи, с баща му забелязваме как все едно не чува, това което му казваме да направи и отговаря съвсем механично, като в същия момент прави точно обратното. Така преди около месец за малко не го сгази един джип, защото вървеше на отсрещния тротоар на една малка уличка, а ние с татко му видяме, че идва кола и го предупредихме веднага, за да не реши да пресече към нас в този момент. Тогава той спря, погледна ни и все едно му казахме да пресече. Слезе на улицата... Благодарни сме, че човекът караше съвсем бавно и отреагира веднага. Спря на педя от него.
От тогав вече нямам доверие и колкото и тихи и безлюдни да са уличките в квартала, аз все го държа за ръка, заедно с количката с бебето. Голям ужас изживяхме...
И в крайна сметка, всичкото това поведение, да ви кажа честно, нещо не ми се връзва с неговата енергичност. Физически е изключително активен, много тича, играе навън, кара колело, гони се с децата...
Сама за себе си стигам до извода, че е бърз и активен само в това, което му носи някакво лично удовлетворение.
Проблемът ни сега е, че му предстои да го запиша или в 4та група в детска градина, или в предучилищна в у-ще. За съжаление, изборът няма да зависи изцяло от мен, но все пак ако има възможност наистина да избера, се чудя кое ще е по-дбре за него предвид този проблем с концентрацията.
Според г-жата в забавачката, по-добрият вариант е у-щето, защото там именно щели да поработят върху това, а в детската градина, имайки се предвид колко много деца са на едно място, нямало да може да се съсредоточи никой върху него.
Май стана много дълго, ама нали гледам да обясня подробно, за да е по-ясно...
Ще се радвам на вашето мнение! :D

Поздрави
Нина :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 14, 2010 3:06 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте Ninkata,

много странна е ситуацията, която описвате.Често активността на децата е сходна в различните ситуации, докато Вие казвате, че е разсеян, същевременно в игрите е доста активен.Интересно.Би могло да се мисли, както за някакъв специфичен отговор на затормозяващите го ангажименти, така и за нестандартна последователност в режимите на бодърстване и сън.
Добре е да посетите специалист, който да се запознае внимателно със симптомите и общото му психично състояние.
Не Ви препоръчвам първото посещение да е при психиатър, понеже твърде често в подобни ситуации започват да се търсят аутистични "компоненти", което е грешна посока.

Хубав ден.

В.Стоилов

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 14, 2010 10:20 pm 
фурия
Аватар

Благодаря за съвета Ви!
Към какъв точно специалист е редно да се насочим?

п.п. Само като прочетох понятието аутистични "компоненти", доста се стреснах. Аз съм също на мнение, че това би била грешна посока. Убедена съм, че проблемът не е от такова естество.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 15, 2010 2:42 pm 
прохождащ
Аватар

Заповядайте в кабинета ми, да се запозная със случая.Едва тогава мога да Ви насоча към определен специалист.

В.Стоилов

тел. : 0876515134

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]