С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 13, 2020 8:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Бихте ли направили аборт ?
Не, не бих направила 69%  69%  [ 74 ]
Да, бих направила 31%  31%  [ 34 ]
Общо гласове : 108
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 16, 2010 12:50 am 
фурия
Аватар

tina8105 написа:
След като не разбирате harmony целта на поста ми, не ме нападайте - просто попитайте. Моите уважения, но много мислих преди да го сложа.

С поста си исках да покажа, че не е нужно да съдите една жена защо е направила аборт - тя достатъчно се обвинява за това. Не съм искала да засегна никой - да не говорим, че това е тема от живота и на всеки може да се случи. А пък и жена, която е направила аборт - надали ще седне да чете какво мислите Вие по въпроса.
И да не забравяме все пак, че всеки може да изкаже мнение по даден въпрос - провокацията Ви не е за уважение.

Бих могла да нарека твоят пост провокация. Но идеята ми не е да те нападам, а да защитя правото на избор на всеки. Разбирам, че това е и което ти си искала да направиш. По твой начин.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 5:46 pm 

личен избор за всяка жена е да направи аборт или не! Аз лично не бих направила, но не трябва да се съдят жени които го правят! Дето се вика един ден и на нас може да ни е наложи... всичко се случва! Смятам, че много по-отговорно, колкото и тежко и неприемливо за мен да е, е една жена да направи аборт, отколкото да роди дете което знае че не може да гледа! Затова сега са пълни домовете с дечица, защото някоя майка някога е решила че няма да нарпави аборт, че ще си роди детенцето, пък все някак ще може да го гледа.. Човек трябва да обмисли дали ще може да се справи с отглеждането и възпитаването на дете или не...
Аз лично искам колкото може повече дечица, но не всяка жена го иска и не всяка жена е родена да бъде майка...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2010 11:43 am 
бърборко
Аватар

Аз съм против абортите

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2010 11:47 am 
бърборко
Аватар

вижте това:Аборт по желание – решение или кошмар
Почти няма жена, която да не мечтае да стане майка. Мечтата за новороденото бебче се заражда от ранна възраст у нас и много често години наред живеем с нея. Оказва се обаче, че желанието е едно, а готовността съвсем друго.

Не са единици случаите, когато жени с ужас и сълзи на очи виждат двете чертички на теста. Моментът не е подходящ, не е от специалния партньор или просто сега не искате да сте бременна и да раждате. Причините може да са много, но начинът по който се чувства жената в такъв момент е кошмарен и неописуем.

Противоречията са много, емоциите ескалират и най-лошото е, че никой реално не може да ни помогне за най-доброто решение в такъв момент. Да носиш живот в себе си и да знаеш, че насила ще го отнемеш – това е драма за всяка жена. Колкото и да сте сигурна, че това е правилното решение, мисълта не може да ви напусне и да осъзнаете, че това е разумният ход, защото, все пак, това е една човешка съдба. Това е едно дете. Вашето дете!

Има реални случаи, при които обичаща се двойка взема решение да направи аборт, просто защото сега не му е времето. Този „правилен“ ход обаче може да разбие психиката на всяка жена.
Няма начин да не осъзнаваме как хиляди жени по света помятат спонтанно или с години не могат да забременеят. Те чакат детенцето си като най-висш дар, правят и невъзможното за да чуят заветните думи „Бременна си!“. Толкова го искат, че животът им може да се осмисли само от появата на новороденото. На фона на тези човешки драми стои другата крайност – тези, които доброволно се разделят с възможността да дарят живот.

Ирония на съдбата или съзнателен избор?
Няма нужда от дълбок анализ, защото това е реалният живот, в който приоритетите на едни понякога лишават от живот други.
По света има много организации, които се борят срещу аборта. В някои страни абортите са незаконни, а според каноните на християнството абортът е убийство. Въпреки това ежегодно в света се извършват средно 44,5 милиона аборта. Погледнато от друг ъгъл, това са 44.5 милиона убийства. Това са неродените ни деца, чиито плачещ глас никой никога не чува.

Защо страдаме само за тези, чиято болка виждаме, а не мислим за тези, чиито шанс за живот насила отнемаме? Механично ще отговорите: „За какво да го раждам, като сега не му е времето. Нямам средства, не съм завършила, не съм женена...“ А аз бързо ще ви оборя – подходящият момент в живота никога за нищо не настъпва! Джон Ленън беше казал „Животът е това, което се случва, докато обмисляте други планове.“

Защо така често решаваме, че моментът не е подходящ за нов живот, а е подходящ за смърт? Някои твърдят, че ембрионът все още не е човек. Само че сърцето на бебето започва да бие на осемнадесетия ден от зачеването. Така че ако не оформен човек, заченатото „нещо“ в нас е живот! Живот, който ще бъде уникален, специален и неповторим. Живот, който за известно време зависи от нас, но е напълно независим и има правото да съществува, толкова колко и ние, които сме сред щастливците да ни дадат този шанс.
Нима собственото ни удобство в един определен момент е по-важно от всичко, което му предстои на „малкия ембрион“ в нас.

Нека не създадем грешна представа. Ясно е, че абортът понякога е наложителен, поради десетки причини. Само че не толкова наложителен, че да се налага на 90% от жените на земята, както сочи статистиката. Можем само да се надяваме тази цифра да намалява. А с това може да помогне всяка една от нас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 19, 2010 1:37 am 
любопитко
Аватар

Аз вече имам един аборт,но той беше спонтанен :( Сега след като родих Дея се притеснявам да не забременея пак искам второ дете но може би по късно,когато моята принцеса порасне :) Преди казвах,че ако сега например забременея ще направя аборт,но онзи ден в предаването на Гала темата беше за абортите и един лекар на дълго и нашироко обясни как точно се правят абортите и мнението ми коренно се промени и НИКОГА няма да направя аборт освен ако не е наложително!!!!!!ЕТО ФИЛМ ЗА АБОРТИТЕ И АКО НЯКОЯ МАЙКА Е НА ПЪТ НА НАПРАВИ ТОВА УЖАСНО НЕЩО НЕКА ПЪРВО ДА ГЛЕДА ТОЗИ ФИЛМ,И ДА ПОМИСЛИ ПРЕДИ ДА ВЗЕМЕ РЕШЕНИЕ!!!! ! http://tihiatvik.blog.bg/drugi/2009/02/ ... k-1.294740

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 14, 2012 3:41 pm 
фурия
Аватар

Аз и преди съм писала в темата,но сега вече съм една от направилите аботр не беше по мое жилание беше спонтанен...но все пак аборт...случи ми се преди две седмици бях почти в шеста седмица когато ми се случи,после последва и кюретаж...както и да е тежко беше и все още е но пак казвам абсилютно ПРОТИВ аборта съм!Освен ако не е по медицински причини не знам защо Господ позволява на хора които не искат бебе да забременеят,а на такива които с години чакат да се случи не се получава....не мога да си дам отговор..не искам да съдя никого...всеки взема решенията за живота си..но съм сигурна че цял живот това тежи...

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 11, 2012 4:06 pm 
фурия
Аватар

Смятам, че по темата ВИНАГИ има "ЗА" и "ПРОТИВ", смятам, че всяка една жена трябва да има право на избор- да роди, или не.... Писна ми да чета някакви откъси по темата от рода на "мамо, моля те, не ме убивай", защото това цели само провокация /говоря като цяло- във всички източници/. Една жена и без това преминава през ада, когато това й се случи, затова няма нужда от подобни призиви. Всеки има право на избор!!! От всеки един избор зависи живота оттук нататък- дали още 2-3 год. ще се сменят памперси, ще се бори за места в детската градина и училище или жената иска и нещичко за себе си... защото децата напускат семейното гнездо след не толкова дълго време- 15-20 години... Много е гадно като обвиняваш някого за решението му.
/Разбира се, изобщо нямам предвид хората, използващи аборта като метод за контрацепция- защото има и такива и именно там е проблема, а не в семействата, когато тази стъпка се налага по някаква причина.... /

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]