С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 12:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 9:36 pm 
фурия
Аватар

balki написа:
Здравейте майчета,има ли някой който е имал този проблем? Детето ми е вече на 3 месеца, а лявото му оченце постоянно сълзи казаха ни ,че до 6 месеца трябва да се оправи, засега ни казаха да правим масажи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 9:42 pm 
фурия
Аватар

Намерих малко инфо по темата:

ЗАПУШЕН СЛЪЗЕН КАНАЛ - при почти всяко трето бебе, непосредствено след раждане имаме повишено сълзене а при някои от тях гноевиден секрет и залепване на клепача. Дължи се на следните причини:

- замърсяване на очите по време на самото раждане

- в родилния дом се накапват специални капки в очите за профилактика на гонорея – химичен конюнктивит

- каналчето по което се оттича сълзата е или със намален просвет или напълно запушено/ сълзата се произвежда от слъзните жлези, които се намират от страна на външния край на окото. Сълзата, която се отделя от тях облива окото и изтича през слъзния канал, който се намира във вътрешния край /. Какво трябва да правим ? – в началото хубаво да почистваме с преварена вода или физиологичен разтвор засъхналите секрети по клепачите. Да масажираме с малкия пръст вътрешния ъгъл на окото / цели се отпушване на слъзното каналче/. Ако продължава възпалението /конюнктивита/ е нужно лекаря да ни изпише съответните капки. Ако до шестия месец имаме упорито възпаление на конюнктивата при което сме редували много видове очни капки и кремове и въпреки това не се подобрява е нужно да се консултираме с очен лекар и той да вземе решение кога да се прибегне до пълно отпушване на канала чрез сондиране.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 3:45 pm 

Трябва постоянство и търпение,за две седмици с масажи по 10 пъти на ден се оправихме. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: pomognete
МнениеПубликувано на: Нед Юни 07, 2009 7:26 am 
прохождащ
Аватар

na malkiq mi sin koito e na 2meseca i polovina tazi sutrin kato se sabudih me po ednoto o4e ima6e stra6no mnogo gurli4ki kakvo e tova i kakvo a pravq molq ako znaete pomognete

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 07, 2009 8:23 am 
фурия
Аватар

Най вероятно е кунюнктивит.Ако не си го почистила очето можеш с една марля намокрена с преварена вода леко да обтриеш очето да може да се отвори.На моята дъщеря като бебе имаше същия проблем.Но за по сигурно и компетентно мнение се обърни към личния ви лекар на бебо.Успех.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: za konioktivita
МнениеПубликувано на: Нед Юни 07, 2009 5:55 pm 
прохождащ
Аватар

благодаря много ами нашта докторка ни каза да му взема тобрин.да видим дали ще помогне.казаха ми и близки да му капна капка от кармата дано да се оправи че чак мен ме боли

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: za konioktivita
МнениеПубликувано на: Пон Юни 08, 2009 1:00 am 
фурия
Аватар

metodieva написа:
благодаря много ами нашта докторка ни каза да му взема тобрин.да видим дали ще помогне.казаха ми и близки да му капна капка от кармата дано да се оправи че чак мен ме боли

Не се тревожи.Често се случва при малките бебета.Ние също бяхме така.Ползвахме торбин.За няколко дена отмина всичко.Предполагам че,след всяка баня си правиш редовната хигиена на очите,аз също редовно я правех,но пак се получи.Всичко ще отмине до дни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: мерси
МнениеПубликувано на: Пон Юни 08, 2009 7:09 am 
прохождащ
Аватар

мерси мамчета.направо така се бях паникиосала.стигнах до извода че е трудно да гледаш деца не от тази страна че няма да спиш,трябва да го носиш на ръце и така нататек а от тази страна че като му стане нещо и сигурно го боли и неможеш да му помогнеш и какви ли не още неща.
съгласна съм да не спя да го нося на ръце стига да му няма нищо на него.да си е добре детето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 7:52 am 
фурия
Аватар

За нищо мила ние затова сме тук да помагаме койт с кавото може.И аз така се бях оплашила като и беше станало така на моята с очето щото точно предната вечер и влезе малко водичка в очето и като взех да се шашкам оле кво го напрайх това човече и така но всичко отшумя много бързо.Надявам се и при вас всико да е минало.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: RE
МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 8:01 am 
прохождащ
Аватар

AMI I NA NAS NI MINA MNOGO BARZO SLAVA BOGU.ZA DEN I POLOVINA NQKADE.KAPNAH MU VE4ERTA SUTRINT AIMA6E MNOGO MALKOI I VE4E DOVE4ERTA MU MINA.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: RE
МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 5:16 pm 
фурия
Аватар

metodieva написа:
AMI I NA NAS NI MINA MNOGO BARZO SLAVA BOGU.ZA DEN I POLOVINA NQKADE.KAPNAH MU VE4ERTA SUTRINT AIMA6E MNOGO MALKOI I VE4E DOVE4ERTA MU MINA.

Радвам се,че всичко е наред. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 08, 2009 10:19 am 

и ние имаме този проблем само че не ни мина от една операция и сега август ще се наложи втора да се надяваме всичко да е нарад :thumbsup: в блога си съм поместила една статия която намерих който е заинтересован да заповяда да я прочете в нея е описано какво точно трябва да се прави

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 01, 2009 3:21 pm 
Аватар

привет мами.на нас също ни поставиха диагноза-запушен или стеснен слъзн канал.оченцето на малката сълзи вече постоянно.слагахме 2 вида капки,мехлеми,промивки,масажи...и нищо.сага тя е на 9 месеца и ни пращат във варна.rozalio къде правихте първата операция на оченцето?на колко беше детето тогава?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 5:26 pm 

операцииката я правихме в плевен не е толкова страшно гадно е когато излиза от опойката понеже е пълна .мойта беше на 7 месеца сега е на 10 и пак ще се наложи защото е била много дебала мембранката и пак се вастанови,но няма на4ин нали е за добро ще тарпим.затова на нас лекарката ни каза че се прави между 6 и 8 месеца за да се избегне одебеляването и или нещо такова не сам много добре запозната медицински но трябва да не се чака много

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: здравни
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 4:19 pm 
Аватар

Здравейте мами и ние имахме този проблем..към края на юли лявото око за почна да сълзи,той бече тогава на 3 месеца заведох го на лекар,тя ми каза,че канала е запушен,но частично и с масажи би трябвало да се оправи,изписа ми един разтвор нещо като борова вода и ми каза да му правя масажи леко без да натискам от окото към носа там където се намира канала за да се отпуши и след 15 дена окото му спря да сълзи,трябва да отидем този месец на лекар да провери все пак дали всичко е наред

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]