С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Детето ви капризничи на масата.Какви са рисковете от насилственото хранене?

До вчера детето ви ядеше кашичките, които му приготвяхте и се наслаждаваше на...

Желание за бебе? Плодовитостта може да се подсили

Когато „проектът” за бебе стане категоричен, двойката иска това да стане...

Детето си гризе ноктите - защо го прави

Гризането на ноктите е един от най-разпространените (и дразнещи) нервни навици,...

Защо жените мислят, че са дебели?!

Понякога се случва дори и най-слабите жени да застанат пред огледалото и да...

Последно посещение: Дата и час: Нед Авг 09, 2020 2:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 5:38 pm 

Здравейте мами, дано не повтарям тема, но ако може да сподевите опит как заспиват малките сладури, защото моето момченце заспива само сучейки и по никакъв друг начин. Как да го науча да заспива сам?
Моля споделете мнение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 6:10 pm 
любопитко
Аватар

О, тове е лишооо :wondering: колко е голямо бебчето?
Аз моята сладкишка я познавам ,че и се спи-започва да си дърпа ушите и да си скубе косата ,давам и залъгалка и заспива сама,дори на шум съм я научила.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 8:52 am 

На 5месеца е, той също заспива на шум и си търка очичките като му се спи,но не иска нито залагалка нито шише, дори вода не иска в тея жеги и опитвала съм да го нося и пея, но докато не му дам да суче не става. До 4 месец беше на изклучително кърмене, а сега вече сме заменили 2 хранения

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 2:15 pm 
фурия
Аватар

loretka написа:
Аз моята сладкишка я познавам ,че и се спи-започва да си дърпа ушите и да си скубе косата .

И Арчи като беше малък правеше някакви такива неща. :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 2:46 pm 
любопитко
Аватар

Ох,болна тема - въобще не заспиваме сами.Постоянно трябва да има някой при нея.Заспива като се гушкаме,ако е на нашето легло или хванати за ръчичка,ако тя е в нейното.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 3:11 pm 
любопитко
Аватар

Синът ми заспива сам.Като по-малък със сучене или биберон,има и музикална играчка,която му я пусках само като трябва да спи.Отначало само се заслушваше, после започна да я свързва със заспиването.Е,наскоро имахме проблем със заспиването без мама :D ,но като го отделихме в самостоятелна стая,вече не ме търси.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 11:43 pm 
фурия

И ние не заспиваме сами.Доскоро баща му успяваше да го приспива докато го люлее в креватчето,но вече не става.Иска само мен - слага си пръста ми на нослето си и си го гали :hypnotised: Не че и през деня не заспиваме така...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 12:40 am 
фурия
Аватар

Ние от както се прибрахме от болницата си заспиваме с бибката.Отначало го слагах в кошарата,давах бибка и го оставях,той си заспиваше.После като започна да се изправя стоях до него докато заспи,и до сега е така,лежи и поне веднъж поглежда наблизо ли съм и пак се обръща настрани и заспива.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 2:10 pm 
фурия
Аватар

И ние когато бяхме по-малки си заспивахме сами.Но от както махнахме едната решетка на кошарката трябва или аз или баща му да го преспи, защото ако го оставя сам, той си става, пуска си ТВ и започва да си играе.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 5:30 pm 
фурия
Аватар

tatyana написа:
И ние когато бяхме по-малки си заспивахме сами.Но от както махнахме едната решетка на кошарката трябва или аз или баща му да го преспи, защото ако го оставя сам, той си става, пуска си ТВ и започва да си играе.

:cryingwithlaughter:
И Арчи си пуска сам ТВ, ама аз го изключвам от разклонителя го лъжа, че не работи. Но, това не става за оправдание всеки път. :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 03, 2008 4:34 pm 
прохождащ
Аватар

според мен сте малки още... но трябва ти да решиш как искаш да е и да си последователна в решението си. ако искаш да заспива сам открий какво го развлича от теб и го унася и така се приспивайте. много са полезни съветите, които бяха в един от броевете на списанието - имаше специална книжка за сладък сън... аз заложих на "задължителните ритуали преди лягане" - къпане, казване на "лека нощ" на всички и всичко и лягане с косата ми(обожава да ми рови в косата, а аз нямам нищо против) откакто й направихме стая вече по-лесно си спи сама през нощта... преди това заемаше две трети от нашата спалня :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 1:39 pm 

Моят Гоги изпива едно шише мляко и тогава вече МОЖЕ и да заспи.Рядко се налага да се преспиваме,ако е болен или нещо е разстроен тогава лягаме заедно и си заспива.Иначе правим си вечерния тоалет,тазва на тати лека нощ,гуш,цунка и на мен и ляга.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 5:51 pm 
фурия
Аватар

Алекс сам си заспива. Понякога мрънка преди да заспи, но аз го оставям в леглото му, той си гушка възглавницата и така заспива. Има и случаи в които чак плаче, но като види, че няма да го гушна, за да се приспиваме(никога не съм го приспивала на ръце), пак така се завира във възглавницата и е готов. Мъжа ми в началото го гушкаше, когато малкия мрънкаше и така го приспиваше, но след като му се скарах престана. Сега нямаме никакви грижи със заспиването.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 18, 2008 4:54 pm 
любопитко
Аватар

petq_d написа:
Ох,болна тема - въобще не заспиваме сами.Постоянно трябва да има някой при нея.Заспива като се гушкаме,ако е на нашето легло или хванати за ръчичка,ако тя е в нейното.
i nie sme taka vapreki 4e ve4e e po4ti na 5g.lqgame govorim si,4etem prikazka,i posle me hva6ta za rakata i taka dokato zaspi. :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 18, 2008 5:36 pm 
фурия
Аватар

maamii написа:
petq_d написа:
i nie sme taka vapreki 4e ve4e e po4ti na 5g.lqgame govorim si,4etem prikazka,i posle me hva6ta za rakata i taka dokato zaspi. :?

И ние напоследък имаме този проблем. Арчи все иска да лягам в неговото легло, докато заспи. Снощи взех котето и се гушнахме тримата заедно и незнам дали от мъркането или от умора, ама Арчи заспа за нула време. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]