С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 13, 2020 8:40 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Яну 22, 2009 1:50 pm 
фурия
Аватар

Мили мами, в тази тема може да споделяме каква е била реакцията на каката или баткото при съобщаване на новината, че в семейството ви ще има бебче. В какво се изразяваше тя - в радост, в учудване, в ревност, в объркване или в нещо друго? Настъпи ли промяна в детето ви и в неговото отношение към вас и околните? Как си обяснявате всяка една негова реакция в този момент и след това?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 22, 2009 10:51 pm 
фурия
Аватар

Нинчеееееее, включвам се първа по темата ти, че още ми е близка.... моето момченце чакаше с огромно нетърпение сестричката си.... но няма смисъл, май да повтарям думите си, ето тук е моята позиция... http://mamaqni.moetodete.bg/blogpost_541_0.html

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 23, 2009 1:18 am 
фурия
Аватар

Аз наистина се притеснявам как Аиша ще приеме новото бебе, много ще е мъничка горката чак пък да го осмисли.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 23, 2009 11:44 am 
фурия
Аватар

Янче, много се радвам, че при вас не е имало и няма нотка на ревност и отношенията между дечицата ти са толкова прекрасни :D .

Мен, обаче нещо ме тревожи напоследък - от известно време, забелязвам някаква промяна в Арчи. Не знам какво си мисли, ама явно се поражда някаква ревност. Забелязвам, че каквото тръгна да ям, той веднага се втурва, взима ми го и го изяжда. Никога не е бил такъв, той дори е малко капризен на ядене, но сега яде само и само да не го изям аз. Онзи ден, даже майка ми взе да му обяснява, да даде и на мен да си взема /ядеше едни солетки, които пак ми отмъкна/, защото на бебето му се яде, а той след известно размишление каза, че и той си имал бебе в корема и то искало да яде :lol: . Умрях от смях тогава, ама нещата все повече се задълбочават и сега не ми е много смешно, а по-скоро съм угрижена. Искам да кажа, че непрекъснато си го гушкам, цункам и му казвам колко много си го обичам - не съм създавала предпоставки за ревност.
Може би това е нещо временно, но все пак явно детето си изживява нещо и на мен ми се иска да разбера как точно се чувства и ако има проблем да му помогна. Той е все още малък и не може като възрастен да седне и да ми обясни.
Ще се радвам на вашите съвети и мнения. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 23, 2009 6:50 pm 
фурия
Аватар

За съжаление мисля, че няма как да избягаш от това, малко или много ще ревнува, Дано все пак да е малко.

На роднини на мъжа ми се роди второ момиченце, когато първото беше на 4. В началото не я оставяха сама при бебето, от страх да не му направи нещо, много ревнуваше, но към годинката някъде свикна. Не даваше на баба си да ходи при малката, ходеше дърпаше я, плачеше. Като идват вкъщи на гости не им дава да я взимат, за да обръщаме само на нея внимание.

Важното е, че това е период и както всичко минава. Мисля, че трябва да си говориш с него, че нищо и никой не може да отнеме любовта ти към теб, че другото бебче също ще обичаш, но заедно и наравно с него. Свекърва ми има една приказка за двата пръста, как който и от двата да отрежеш еднакво ще те боли, така и с децата. По някакъв достъпен начин трябва той да разбере. Но пък и наистина малък да ревнува от сърце, така че не си го слагай на сърцето ще мине. Може би още с първата им среща с малкото човече, като види колко е беззащитно и има нужда от всички. Той самия ще се грижи.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 23, 2009 7:59 pm 

Здравейте Мамчета !
Аз и съпруга ми чакаме нов член на семейството, а вече си имаме една хубава Мартина. Исках да ви попитам как се справихте с пространството?
Марти царува в цялата къща и незнам как ще се справя с ограниченията,които ще последват след като доиде бебето? Как се справяте с този проблем ?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 24, 2009 5:54 pm 
фурия
Аватар

yasmin написа:
Може би още с първата им среща с малкото човече, като види колко е беззащитно и има нужда от всички. Той самия ще се грижи.

Ами честно да ти кажа, той е много нежен с бебетата, даже го е страх да ги пипне, за да не им направи нещо. Това ми беше направило силно впечатление още преди. Арчи по принцип е страшно чувствително дете, нищо че е много див доста често. Нали си ми е зодия раче... Не съм си и помисляла, че би направил нещо лошо от ревност - той никога не е налитал да се бие с деца - никога. Много си го обичкам и не искам да се измъчва за нищо, затова се притеснявам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 5:07 pm 
фурия
Аватар

нинка недей така не се притеснявай и аз като ясмин мисля че щом се роди бебчо ще му мине и ще иска той да се грижи за него :D :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 12:02 am 
фурия
Аватар

Нинка, любовта е по-силна от всичко. Аз съм сигурна, че той ще се влюби в малкото бебче. Сега преминавате през труден период, но е просто период и ти трябва така да гледаш на нещата, като нещо, на което се учи детето ти, да споделя любовта на майка си. Не мисли за това като за проблем, за да не го превърнеш в такъв.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 3:22 pm 
фурия
Аватар

Нинка и аз мисля като другите мамчета,когато се появи бебо всичко ще се оправи.Аз имам една приятелка,която има две момиченца едното е почти на 5 годинки,а другото на 8 месеца и да ги видиш само...Каката много се грижи за сестричката си и много я обичка,даже първата думичка на малката беше кака :love12:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 3:53 pm 
фурия
Аватар

Благодаря ви за съветите и загрижеността :give_flowers:
Наистина няма да се притеснявам, защото детето ми е добричко и обичливо и съм сигурна, че не е способно да изпитва подобни чувства, които да са с негативен характер към член от семейството. Просто му трябва малко време да се адаптира.

И тъй като пуснах тази темичка, смятам че е редно от моя страна да пусна малко инфо, за обогатяването й :D :

Как да помогнем на първото дете да се приспособи?

Вашето първо дете може да преживее широк спектър от емоции - от ревност до възбуда и дори възмущение. Малките деца не могат да изкажат добре чувствата си и техните обноски могат да регресират след раждането на ново дете. Те могат да започнат да си смучат пръста, да пият от бутилка с биберон, да забравят текущо усвоените от тях умения и да комуникират, използвайки бебешки език в стремежа си да привлекат вниманието Ви.
По-големите деца могат Да покажат своите чувства чрез изпробване на Вашето търпение, лошо държание, разхвърляне или да откажат да се хранят. Тези проблеми обикновено са преходни и една малка подготовка може да помогне много на Вашето по-голямо дете да приеме идеята за братче или сестриче.
Можете да подготвите Вашето дете за появата на бебето , играйте с него ролева игра, в която то изпълнява ролята на по-голямо братче или сестриче. Има няколко неща, които биха Ви помогнали, като:

* Нека Вашето по-голямо дете Ви помогне при подготовката на стаята за новороденото. Ако децата Ви ще спят в обща спалня, това е особено важно.
* Намерете специален подарък, който Вашето по-голямо дете би желало да сподели с бебето, като любимата му книга или играчка, или негова снимка за стаята на бебето. Вероятно бихте искали да вземете нещо и за Вашето по-голямо дете, като например специално столче само за него, където то би могло да седи, докато храните бебето.
* Отделете време само за Вас и по-голямото дете. Това може да включва разходка в парка, пазаруване или просто му прочетете няколко приказки повече. Вашият партньор може да Ви помогне като се грижи за бебето през това време.
* Играйте с детето ролеви игри или му четете приказки, които ще му помогнат да разбере какво се случва в семейството. Съществуват книги, написани специално за тази цел. Проверете в книжарниците или библиотеката за такива заглавия.
* Подгответе по-голямото дете какво да очаква, когато се приберете с бебето вкъщи след раждането. Това включва, че бебето плаче, спи и има нужда от честа смяна на пелените. Обяснете на детето, че въпреки, че бебето се нуждае от много внимание, ще остане време и любов за него. Кажете на детето, че то ще бъде батко или кака за бебето и го накарайте да свикне с новата роля. Вземете го с Вас на някой от прегледите или на ултразвуковите изследвания.

Раждането на ново бебе представлява голяма промяна в живота на по-голямото Ви дете, така, че вероятно ще искате да отложите всички други големи промени. Това не е най-подходящото време да започнете да го приучвате да полза гърне, да започнете прехода от биберон към чаша или да го отделите за първи път от себе си.
Каките и батковците играят важна роля в живота на бебето, така, че не оставяйте Вашето първо дете извън процеса на взимане на решения. Толкова голямо внимание (бебешки душ, нови мебели, дрехи, играчки) е проява на извънредна щедрост за новото бебе, като всичко това кара по-голямото дете да се чувства пренебрегнато. Покажете на Вашето дете, че то е толкова специално, колкото и бебето, като му позволите да участва във всичко свързано с подготовката за раждането.

Материал от http://www.biberonbg.com/info/vtora_bremennost.htm

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 10:58 pm 
любопитко

Yasmin i Ninkata искам да ви поздравя за смелите ви решения за второ дете и по-точно на такава малка възрастoва разлика.Не съм против голямата разлика между децата,но спрямо моите (живот и здраве и ние до година-две да се увеличим,мечтата ми поне 2 деца да имаме) искам да е малка разликата.Аз имам брат,който е по-малък с две години от мен и никога не ми е липсвало играта с деца защото съм имала него.А що се отнася до ревността ще се разбере,когато ще ми предстоят 9 месеца на пълнеене :D ,но сега като гледам Поли много се радва на дечицата.Успех на всички и леко справяне с проблемите и лека бременост на Yasmin i Ninkata :happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 4:00 pm 
фурия
Аватар

Благодаря ти, мила.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 3:03 pm 
любопитко

Нинче, сега ми хрумна една идея защо не помолиш Арчи на нарисува картина на Вашето семейство така както с иго представя-после може да поговорите с него.С рисунката ще се видят много неща.Нашата разлика с брат ми е 2 г. без 27 дена-какво да ти кажа имало е голяма ревност от моя страна-макар,че като са ме питали винаги съм казвала че искам братче.Сигурно от малката ни разлика-(в началото не го оставяй сам с бебето за всеки случай),но иначе после съм се адаптирата и всичко е било наред така че не се притеснявай.На по-големите деца е по-лесно да обясниш че той ще е батко трябва да се грижи за нея,че ще се занимаваш малко повече с бебето защото то не може да се храни само и т.н., а той е вече голям-сигурна съм ще намериш верния път и ще се справиш!

На Ясмин ще и е малко по-трудно от малката разлика,но знае ли човек-към всяко дете трябва да се подходи индивидуално.Ще се справиш Ясмин.

Важно е другото дете да не се почувства пренебрегнато.Успех и на двете Ви в наминанието! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:37 pm 
фурия
Аватар

Благодарим за подкрепата. :heart:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]