С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Поканете лятото на малкия балкон (37 ИДЕИ)

Как да превърнете малкия балкон в уютно местенце през лятото?

Полезни десерти – що е то?

Щом чуеш думата „десерт“, веднага се сещаш за нещо сладко, калорично и...

5 физиологични причини за безплодие при жените

Безплодието е сериозен проблем в глобален мащаб. Според проучванията една на...

Какво да правиш докато раждаш – да крещиш, да дишаш, да пееш?

„Като ти се вика, викай!“ - може би много жени чуват този съвет, тръгвайки към...

Последно посещение: Дата и час: Пет Юли 10, 2020 8:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 1:39 pm 
Аватар

:toothbrushing: Зъбите и изобщо устната хигиена за мен е много важна, те трябва да бъдат поддържани чисто. Защото зъбите са за цял живот и ако не ги пазим по-късно можем да имаме много проблеми. От друга страна именно устата е мястото от което бактериите най-често влизат в организма ни . Аз винаги си миех зъбите пред малката, така тя прояви интерес към четката. И когато ни излезе първото зъпче, си купихме четчица за него. Сега тя вече предоби навика да си ги четка, дори се справя доста добре. Разбира се все още ни е рано за паста за зъби, защото има опасност да я глътне. Бих се радвала ако и вие споделите Вашия опит.

Последна промяна djes_al на Пон Дек 14, 2009 12:12 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 2:39 pm 

Mili maiki, miite zabkite na detsata si. Zapochnete vednaga oshte ot parvoto zabche, a nechakaite deteto vi da stane goliamo.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 6:51 pm 
любопитко
Аватар

Споделям мнението ви.Калин имаше 4 зъбчета,когато започнах да ги мия.Сега сам се опитва да си ги мие,но по скоро си почесва венците :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 9:12 pm 
фурия
Аватар

desiii написа:
Mili maiki, miite zabkite na detsata si. Zapochnete vednaga oshte ot parvoto zabche, a nechakaite deteto vi da stane goliamo.

Мацка, пиши на кирилица!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 22, 2009 9:26 pm 
фурия
Аватар

Относно миенето на зъбките, започнахме още докато имаше 5-6 зъбета. Първо с напръстник, а сега вече с четка и паста. Все още ползваме пастата на Ненедент, понеже още не се е научил да плюе. Алекс сам проявява желание за миенето. Много му се радвам като му дам четката и веднага си търси и пастата. :D И аз съм на мнение, че колкото по-рано се започне, толкова по-добре. А и сега има пасти и четки за всякакви възрасти.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 10:20 pm 
Аватар

Аз започнах да мия зъбите на дъщеря ми когато беше на 11 месеца,защото вече имаше 5 зъбчета.И сега всяка сутрин и вечер си ги мие сама и не ми дава да и помагам,а е на 2 години.
Мисля че когато имат по 2-3 зъбчета не е важно това колко ще се мият,а да си изгради навика детето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 8:46 pm 
любопитко
Аватар

От появата на първите зъбки започнахме миенето на зъбките.Мием ги с четка за зъбки на астера мисля ,че бече за 6 месеца плюс и със същата паста за зъбки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 18, 2009 7:56 pm 
Аватар

На баткото почнах да ги мия на около годинка, имаше 4 зъба. На малката й търся четка и също ще почвам, че вече е с 6 зъбчета. Най-подходящ за бебета е напръстника и пастата на Ненедент бейби. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 20, 2009 3:14 pm 
Аватар

и ние ги мием отдавна-още от първите зъбчета и понеже вече сме големи мога да кажа,че това си оказва влияние,трябва да се започне възможно най-рано за да са зъбките белички и здравички :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 23, 2010 3:34 pm 
Аватар

Дани също много обича САМА да си мие зъбките, но по_ точно тя изсмуква пастата, а не дава да й покажем как точно да ги четка. Всъщност знае, но не го прави. Дайте идеи как да я стимулирам да четка зъбчетата, а не само да муцка пастата

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 23, 2010 3:42 pm 
любопитко
Аватар

Мая си мие зъбките откакто е с 4 такива-горе и долу по два.Вече е на 2г.6м. и има създаден прекрасен навик.Точно преди малко и купих нова паста за зъби-довечера ще има "Мамо много съм доволна".-както обича да казва самата тя.Колкото по-рано толкова по-добре. :clap_icon:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 24, 2010 9:04 pm 
Аватар

Ние също си мием збките откакто изкараха първите 4 зъба, това ще рече още от 7 месец. И дави кажакато че ли започна да се зазлушва какво й обеснява мама :chickendance: УРА

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 01, 2010 10:31 pm 
прохождащ
Аватар

И ние започнахме да мием зъбките като му изкараха първите 4,което беше на 1 год.4 месеца,първоначално му бях взела четка за пръста,после нормална си четка,той много не обича,но аз съм настоятелна само като го болеше при избиване съм пропускала.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 13, 2010 4:07 pm 
любопитко
Аватар

здравейте моят син е на 10 месеца и има 8 зъбчета почнахме миенето на зъбки когато ни избиха първите два които избиха един след друг аз смятъм също че колкото по рано толкова по добре :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 8:51 pm 
Аватар

Започнахме с миенето на зъбките още с излизането на първото зъбче.Веднага ни стана любимо занимание.Понякога му омръзва ,но бързо го превръщаме в игра и пак му е интересно.Вече сме на 1 година и 10 месеца и мисля да започна да го уча и да плюе.Сигурно ще му е интересно :wink: .Използваме пастата на Chicco ,тя е подходяща за дребосъчета,а четката на същата марка е с много меки власинки и не дразни венците.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]