С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Пон Юли 13, 2020 8:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 12:01 pm 
фурия
Аватар

Здравейте ,мами!По принцип най-подходящото време да научим децата си да ползват гърне е към 8-мия месец.Аз неможах да се справя с тази задача.Моето момченце е на годинка и при досегашните ми опити да го сложа да седне на гърне,той скачаше като ужилен и се разплакваше.Споделете вашият личен опит по този въпрос.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 12:49 pm 
фурия
Аватар

Причината да скача и да се плаши от гърнето може да се дължи на това, че гърнето в първия момент е студено на допир с кожата и на детето му става неприятно. Аз преди да го сложа да седне, му загрявах гърнето с гореща вода. Така нямахме проблеми. Иначе, започнах да го слагам на гърне на 7 мес. винаги след хранене и само за малко, за да му става ясно за какво е гърнето. Аз лично не намирам за подходящи гърнетата с разни дрънкалки и музики по тях, така детето се обърква - не знае за какво е седнало: да върши работа или да си играе.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 1:12 pm 
фурия
Аватар

Ами и ние си имаме този проблем.При нас вече положението е такова, че ако не го сложа той си върши работата или в момента, в който започне да пикае се спира и казва.А ако го сложа на гърнето без никакъв проблем се облекчава.
А и в този клуб има подобна тема-"Хигиена"

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 1:27 pm 
фурия
Аватар

На малкия му взехме гърне, като беше на 9 месеца. Първия път като го сложих се разрева :crying: Оставих гърнето в стаята и Алекс като го пусках да си пълзи отиваше да го изучава. Изчаках няколко дни и пак се пробвах. Този път всичко мина чудесно. Все още ни е рано да казваме аки и пиш, но го слагам по 3-4 пъти на ден за по 10-15 минутки. Гърнето ни е обикновено. Като бяхме на консултация, докито ми каза да го слагам през около 40 мин. на гърнето за да може да си свикне да си върши работата там и лятото да свалим памперса.
Илито, трябва да се въоръжиш с търпение и постоянство. В началото стоях до него и му говорех или му пеех и детето си седеше кротко и ме слушаше. Дори го занимавах с играчките. Сега сам си седи. Пожелавам ти скоро и вие да постигнете успех с гърнето. :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 1:58 pm 
фурия
Аватар

Мерси.Аз ще пробвам пак,но ако се наложи ще почакам докато мога да му обясня за какаво е гърнето,предполагам още няколко месеца,надявам се.И аз бях решила да стоя до него,да попея,но Яви дори неможа да седне,камо ли да ми остане време за песни :D .Аз търпение имам,дано не му е много топло лятото с тея памперси.А относно музикални гърнета,както каза Ninka,или в форма на кончета и разни такива и аз съм против-детето ще забрави за какво е седнало.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 22, 2008 2:16 pm 
фурия
Аватар

Като е топло, може да му свалиш памперса и да остава по гащички отвреме на време и пак да пробваш на гърнето. Ще видиш, че няма да му е приятно като се напишка и стане мокър и може дори да започне да дава знак, че има пиш.
Трябва да експериментираш и сама ще разбереш кое ще има ефект, защото в крайна сметка всичко е индивидуално.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 7:48 pm 
Аватар

Здравейте, ние нямаме този проблем с гърнето, защото от много малка я държахме по 2-3 мин докато се испиша или изака.Някой биха казали че съм луда, но да ви кажа детето ми сега знае, че гърнето е за пишане и акане.Винаги когато и се ходи тя отива до гърнето и започва да се мъчи да сяда, но като види че не са и свалени гащичките идва и ме дърпа да я сложа.
Много рядко се случва ако сме навън да не можем да я изпишаме или изакаме, или ако спи, или сме много заети с нещо неотложно и неуспея да и обърна внимание.Сега сме на 1г.4м., а на гърне сме от 40 дена по 1-2 пъти на ден съм я държала, а след като започна да сяда стабилно и съм я слагала седнала на гърнето.Повярвайте нищо и няма на стойката, както казват,че щяло да му станело нещо на гръбнака.Консултирала съм се със лекар за това и гарантира, че и няма нищо.
Успех! :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 7:08 pm 

Ох, мами, ние сме на 8 месеца и сега ще започваме да се учим! Дано да успеем! :wc:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 11:35 pm 
фурия
Аватар

krisi7769 написа:
Ох, мами, ние сме на 8 месеца и сега ще започваме да се учим! Дано да успеем! :wc:

Дано успеете,сега е момента.Успех!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 4:32 pm 

Здравейте!Аз започнах да слагам моя син на гърне от 7 месец.Никога не е плакал.Още от първия път му дадох любимата му играчка и така мина номера.Нашето гърне е музикално,но не мисля,че това му пречи по един или друг начин.Дори когато гърнето "запее",детенце знае,че е свършил работата и особено в началото му беше интересно.Сега е на 1г.и 5м.и почти не се е нааквал в памперса.Но за пишкането май ще е по-трудна задачата да го свикна на гърнето.Ама има време.Успех и на останалите!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2008 12:26 am 
Аватар

Дъщеря ми започнах да я слагам на гърне веднага щом почна да седи седнала самичка и много бързо свикна с гърнето мога да кажа ,че почти не съм прала наакани гащи ,но сега просто по никакъв начин не мога да накарам сина да седне на гърнето като го държа си ака и пишка ,но не и на гърнето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2008 10:43 pm 
Аватар

Ilito,аз научих Йоан да се изхожда на гърне малко преди да наварши 2 години и избрах най-гадното време-през зимата преди Коледа.Йоан миналото лято въобще не искаше да погледне гърнета,но му дойде музата да сяда на него точно през зимата :D .Аз тотално му махнах памперса,слагах го през около 30-40 минути на гърнето и му обяснявах какво трябва да прави в него.Държала съм го по 10 минути и той като стане и се опишва в гащите.На 10-тия ден го оставих 10-15 минута да стои с опишани гащи по средата на стаята.Като усети,че не му е комфортно да стои мокър,сам започна да си обажда като му се пиша.През март се отказахме и от обедния памперс,а сега започваме да се отказваме и от нощния.
ИМАЙ ТЪРПЕНИЕ-НЕ НАСИЛВАЙ ДЕТЕТО

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2008 10:43 pm 
любопитко
Аватар

ние правихме опити от 1 год,но бяха напълно несполучливи.когато тръгнаха на ясла там ги научиха и това стана много бързо.всичко зависи от самото дете :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2008 10:58 pm 
фурия
Аватар

zorka написа:
Ilito,аз научих Йоан да се изхожда на гърне малко преди да наварши 2 години и избрах най-гадното време-през зимата преди Коледа.Йоан миналото лято въобще не искаше да погледне гърнета,но му дойде музата да сяда на него точно през зимата :D .Аз тотално му махнах памперса,слагах го през около 30-40 минути на гърнето и му обяснявах какво трябва да прави в него.Държала съм го по 10 минути и той като стане и се опишва в гащите.На 10-тия ден го оставих 10-15 минута да стои с опишани гащи по средата на стаята.Като усети,че не му е комфортно да стои мокър,сам започна да си обажда като му се пиша.През март се отказахме и от обедния памперс,а сега започваме да се отказваме и от нощния.
ИМАЙ ТЪРПЕНИЕ-НЕ НАСИЛВАЙ ДЕТЕТО

Zorka,мисля че си напълно права и точно така смятам да постъпя.Насила не става,а и аз немога така да процедирам с детето.Мисля,че като започне да разбира,и като му обясня,трябва да се разберем с него някак.А начинът,по които ти си постъпила ми е познат.Моят мъж по същият начин е отказал племеника си(тогава 2 годишен) от памперса.Настоял да го оставят мокър 10-15 мин.,скарал му се и така племеника му е започнал да ползва гърне.Така,че както казваш,не смятам да насилвам Явор.Мерси

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2008 1:56 pm 
фурия
Аватар

Аз да се похваля.Ние от една седмица вече си казваме и не правим бели в гащите.Убедих се, че всяко дете си е индивидуално и идва времето, в което се осъзнава и разбира нещата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 191 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]