С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 12:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

"За" или "Против" посещаването на ясла?
За 86%  86%  [ 6 ]
Против 14%  14%  [ 1 ]
Общо гласове : 7
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 30, 2010 12:32 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте! Реших да пусна нова темичка, в която да споделяме историйки, свързани с тръгването на ясла на нашите дечица и за това как минава времето, прекарано там, какви проблеми срещаме и как се развиват там децата. Изобщо за всички хубави и лоши моменти, съпровождащи ходенето на ясла. Извинявам се, ако вече има такава тема, но аз лично не намерих.
Деси тръгна на ясла преди 10-тина дни, на 20.09.2010. По принцип е най-малката там - на 1 г. и 1 м. За момента много бързо свиква, плака само първия ден и то защото видя другите деца да плачат и тя се разстрои.
Най-много ме притеснява въпроса с болестите, които всеки казва, че ще бъдат често срещано явление. Даже в събота за първи път видях Деси със сополчета и направо се ужасих, тъй като досега не е боледувала. Вчера я водих при педиатърката и се оказа, че дробовете и гърлото са добре и наистина е само хрема, та ми изписа капки за нослето Декстобрин и за устата Фенистил. Та малко се успокоих :( Иначе добре свикваме - хапва си много добре там, играе си с децата, занимава се и самичка, интересно й е. Сутрин като станем и я облечем и самичка тръгва към входната врата да излиза, за да отива на яслата :)
Дано все така да вървят нещата и най-вече да не се срещаме често с бацили и микроби :)
Хайде, майчета, ще чакам и вие да споделите опита си с ходенето на ясла. естествено ще се радвам да пишат и майки на дечица, ходещи на детска градина, въпреки че видях че си имат отделна темичка :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 30, 2010 4:04 pm 
любопитко
Аватар

Ще се радвам един ден да се включа и аз активно в тая тема,за да споделям,но за сега се вълнувам от това какви точно документи трябват за кандидатстване в ясла.
Ще се радвам,ако се включат и мами от Варна при положени,че изискванията са различни за всяка община.

За сега имам:
1. Заявление за кандидатстване.
2.Служебна бележка,че съм на трудов договор и съм осигурена.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 30, 2010 7:44 pm 
любопитко
Аватар

Здравей, Мимитони! Приятно ми е да се запознаем :)
Ето какви документи и изследвания се искаха за нашата ясла:
1. Заявление за кандидатстване
2. Копие от Акта за раждане на детето
3. Здравна карта за деца - да не е надписвана
4. Анален секрет за патогенни чревни бактерии - давност 15 дни
5. Секрет за хелминти и протозои (перианален и фекален)
6. Изследвания за кръв и урина - давност 1 седмица
7. Кожно-венерологичен диспансер (вкл. Васерман на единия от родителите и Преглед на детето при кожен лекар)
8. Лична здравно профилактична карта - с вписани всички имунизации и личен лекар (Педиатъра трябва да ти я даде)
9. Бележка от личен лекар за въшливост и липса на контакт с ОЗБ

Ами това се искаше при нас.
Надявам се да съм ти била от полза :)

Разкажи ми повече и за твоето съкровище :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 30, 2010 10:51 pm 
любопитко
Аватар

diana1979 не разбрах тия всичките документи за кандидатстване ли ги изискват?
Аз подразбрах,че първо се подава заявление придружено от няколко документа,посочва се от кога искам детето да тръгне на ясла и после чакам докато ни пресеят през ситото и ни дойде реда.
Може би аз не съм задала правилно въпросът си,аз тепърва ще подавам заявление за кандидатстване,все още не сме приети никъде.
На ясла мисля да го пускам след като навърши две години,ако изобщо се вредим.
Иначе моя разбойник ми къса нервите подобаващо,когато поиска е много послушен.
От няколко дни не спим преди обед и след като се наобядва заспива сам(до сега беше с любезното съдействие на мама :) )
Не знам какво точно да разказвам,ако нещо конкретно те интересува питай :idea:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 01, 2010 10:32 pm 
любопитко
Аватар

Мими, да, права си. Изследванията, които съм описала са всъщност вече за постъпването в яслата. Иначе си спомням, че още първия работен ден на тази година ходих да подам заявление за прием, като към него прибавих само копие от акта за раждане. Даже не са ми искали служебна бележка от работодателя. В само заявление се описваше какво и къде работят родителите, и евентуално от кога искаш да тръгне детето на ясла. А сито наистина си има голямо и при нас в Русе (бих казала пълен ужас). Имам чувството,че едва ли не трябва да подадеш документи за ясла още преди да се е родило детето :) Майтап, майтап, ама никак не е смешно де :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 29, 2010 3:08 pm 
фурия
Аватар

Момичета, вече има такава темичка
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3671 :flowerwhite:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ]  Модератор: galka2