С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Водни забавления за детето

Играта с вода, освен че е много, много забавна за децата, им дава незаменим...

Любовта след раждането на бебето

За много двойки любовта след раждането на бебето се превръща в истинско...

Как да успокоиш бебето бързо и лесно когато плаче

Това е едно от онези неща, за които майките с опит са пропуснали да те...

Проблеми с коремчето на бебето

Храносмилателната система на новороденото постепенно се настройва към външния...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 15, 2020 3:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Бихте ли осиновили дете?
Да, разбирасе 58%  58%  [ 38 ]
Не, никога не бих 0%  0%  [ 0 ]
Не знам, може би 28%  28%  [ 18 ]
Само, ако не мога да имам собствено 14%  14%  [ 9 ]
Общо гласове : 65
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 2:28 am 
фурия
Аватар

Мислила съм за това. Преди да се замисля за децата в домовете, бях положително настроена. Винаги съм си мислила, че искам да имам възможност освен мои деца да отгледам и вече родено детенце. Сега не съм толокова сигурна. Просто не ми харесва това, което се случва с децата в домовете, тази всеобща нагласа, че са жертва, че другите са длъжни, че някой друг нещо трябва да направи и че в крайна сметка на никой не може да се вярва, защото всеки прави нещо с умисъл. Незнам дали мога да живея с това.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 9:45 pm 
Аватар

Да,бих осиновила.Но за съжаление законите и процедурите в България не помагат за това.А има и толкова двойки ,които нямат собствено дете и искат да си осиновят,но това продължава с години.А дечицата растат сами,изоставени и без достатъчно внимание,любов , семейна топлина и уют...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 08, 2009 11:02 pm 
любопитко
Аватар

винаги съм казвала че ако немога да имам дете ще си осиновя

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2009 7:32 pm 
фурия
Аватар

harmony написа:
Мислила съм за това. Преди да се замисля за децата в домовете, бях положително настроена. Винаги съм си мислила, че искам да имам възможност освен мои деца да отгледам и вече родено детенце. Сега не съм толокова сигурна. Просто не ми харесва това, което се случва с децата в домовете, тази всеобща нагласа, че са жертва, че другите са длъжни, че някой друг нещо трябва да направи и че в крайна сметка на никой не може да се вярва, защото всеки прави нещо с умисъл. Незнам дали мога да живея с това.

За съжаление, по една или друга причина, те наистина са жертва.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 5:42 pm 
любопитко
Аватар

Бих осиновила дете, защо не. Трудно и отговорно е подобно решение. Трябва да се помисли за много неща, но мен ме спира най-вече материалната страна на въпроса, а и мъжът ми не е особено "за"!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 5:43 pm 
любопитко
Аватар

Бих осиновила дете, защо не. Трудно и отговорно е подобно решение. Трябва да се помисли за много неща, но мен ме спира най-вече материалната страна на въпроса, а и мъжът ми не е особено "за"!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 06, 2009 10:47 pm 
фурия
Аватар

tatyana написа:
Въпреки, че имам собствено дете аз бих осиновила , но само ако знам, че бих могла да му осигуря стабилно бъдеще, да мога да му дам всичко от което се нуждае.Ние с моят съпруг сме си говорили и двамата сме на мнение, че бихме го гледали като наше, но... преди това има много подробности-мудната система, финансовата страна и т.н

И аз съм на това мнение.Винаги финансовата гледна точка е от голямо значение.За съжаление :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 12, 2009 6:21 pm 
любопитко
Аватар

Да бих осиновила,но съпругът ми не би се съгласил

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 8:30 pm 
фурия
Аватар

Незнам....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 9:57 pm 
прохождащ
Аватар

Бих го направила само ако финансовото ми състояние го позвалява.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 30, 2009 11:49 pm 
Аватар

иска ми се да осиновя, но ако го направя, ще е детенце на няколко месеца. Може би и новородено.
Имам приятелка която осинови момче на година и половина, сега е на 12 и нямате си наидея какви проблеми има с него. То изобщо не я уважава като майка и такива изрази и заплахи съм чувала от негова страна, че направо косата да ти настръхне.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 31, 2009 8:04 pm 
любопитко
Аватар

Да осиновиш и огледаш едно сираче е най-благородното нещо да го дариш със нежносст топлина обич ласки целувки , които са му липсвали да му дадеш майчината горещата и лекуващата всичко прегрътка да го дариш със живот!!!Аз самата съм осиновена била съм на 6 месеца когато са ме взели от дом родителите ми са ме отгледали с много любов дали са ми всичко от което съм имала нужда майка ми е най-добрата майка на света за мене друга няма любовта която ми дарява я прави моя майка повече от която и да е друга жена!!!Научих на когато бях на 18 бях достатъчно зряла да отсъдя че родител е не този който те е родил а този който те е отгледал!!!!Моята майка за мен е една единствена тя е свята за мен и друга неискам благодарна съм и за това което е направила за мен и за това което прадължава да прави!!!Тя би дала живота си за моя обича ме дори повече и от собствено дете,за съжаление моята майка неможе да има собствени но както казва тя затова пък имам теб!!!!Баща ми той е.......... малко по особен ДА обичаме дава всичко за мен но просто незнам защо но с него немелим брашно може би защото винаги иска да ме предпази а аз винаги скачам с рогата напред!!!Но въпреки всичко моите родители са добри хора обичам ги и за мен други няма!Благодаря на господ че имам този живот че ми е даден втори шанс!!!!!Аз лично бих осиновила дете ДА единственото което би ме спряло е финансите просто в днешно време всичко се свежда до пари което е най-лошото!!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 31, 2009 9:58 pm 
фурия
Аватар

Мислех по въпроса и установих, че едва ли бих осиновила дете и то не за друго, а от страх дали ще успея да му дам това, което заслужава. А ако независимо от всичко след новината ни намрази? Толкова много въпроси ми изникнаха в главата. Явно не ставам за осиновителка. :( Не бих казала, че нещата опират само до финансите, това ми се струва много по-голяма отговорност от това да отгледам свое, много по деликатно е. От друга страна може би бих осиновила някое сираче, ако знам, че няма родители. Просто незнам. Това определено не е въпрос, на който може ей така да се отговори с да или не.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 15, 2009 11:26 pm 
фурия
Аватар

Доста мислих, преди да пиша по темата... Истината е, че не знам....Честно казано, едва ли бих могла... Искам да дам шанс на някой, който го е нямал, но предвид цяяялата система- за отношението от персонала в домовете към малките човечета, и израстването им като уплашени и свити деца, по- скоо не бих могла... Смятам, че едно дете се отглежда с любов още докато расте в жената... Просто има нужда от родител още когато е мъничка точица... То има нужда да знае, че има кой да му помогне, когато падне и с кого да духне първата свещичка... Може би всеки би искал да даде шанс на дете в беда, но само си представете: процедурата е много тромава, според нов закон трябва да минат 6 месеца, от както детето е оставено в дома, за да може някой да има шанс да го осинови.... По проста сметка, ако бебенцето е новородено, то става на 6 мес., когато евентуално може да стане това... и после минава още достатъчен брой месеци, докато се случи това... и в един ден се оказва, че детенцето е вече на 3 год, вече травмирано от "любезните" възпитателки и изобщо.... какъв е стимула на едно семейство да пристъпи към тази крачка...
Незнам... предпочитам да помогна по друг начин- с играчки, дрешки, разходка с децата от Дом...

P.S Извинете за обърканите редове, но нещата са много , които чувствам.... и някак не мога да ги подрадя в смислен словоред

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 12:21 am 

Честно да Ви кажа за мен звучи много егоистично "ще осиновим само ако неможе да имаме свое дете". Обсъждали сме темата вкъщи съпругат ми иска още сега да подадем документи - първата ни рожба е само на 8 месеца.
Замислете се какво си спомняте от своето детство - дали бонбоните и играчките, дали скъпите и модерни дрехите или отношението на родителите си, детските игри с мама и тати, разходките, почивките заедно, моралната подкрепата в трудни моменти, целувката, прегръдката...Изоставените деца не са виновни за грешките на биологичните си родители, те са нормални човешки същества и се нуждаят от обич, разбиране, подкрепа във всеки момент от живота си. Всеки от нас заедно със семейството си трябва да осъзнае дали може да даде това на едно изоставено от всечки дете /все още по закон държаната сме ние нейните граждани/ и тогава да осинови. Защото има и хора, които осиновяват само за пред хората, както се казва,или от страх, че на старини няма кой да ги гледа, но не могат да се грижат за тях, а само ги тормозят... и тези деца цял живот да мислят че те са виновни за грешките на осиновителите си..
Ние сме тези, които трябва да изискваме от държавата по добри условия при осиновяване /имам впредвид бюрокращината и финансовата подкрепа/, но не мисля, че това трябва да е за сметка на изоставените деца...Те не трябва да чакат по добрите времена в социалните домове, а в уютен и изпълнен с обич дом. Така "силните" гражданите на тази държава ще бъдат повече, за да стане тя такава каквато желаем...
Да съгласна съм, че финансовата страна на нещата не е за подценяване, но смятам, че незадаваме пред себе си правилно въпроса - не дали ще имаме достанъчно средства, а от какво ние самите трябва да се лишим за сметка на това да дадем по добър живот на едно дете...Мисля, че българите сме в голяма степен егоисти и най - вече материалисти...Превръщаме живота си и този на децата ни в коли, хладилници, скъпи почивки в чужбина и какви ли не глупости...иначе сме много блоготворителни - особено "бизнесмените"...които дават пари за изоставенте деца само защото ще им приспаднат от данъците или за да добият хрисимо лице в публичното пространство... Нека не бъдем ЕГОИСТИ и МАТЕРИАЛИСТИ... Радоста в детско сърце няма финансови измерения...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]