С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Водни забавления за детето

Играта с вода, освен че е много, много забавна за децата, им дава незаменим...

Любовта след раждането на бебето

За много двойки любовта след раждането на бебето се превръща в истинско...

Как да успокоиш бебето бързо и лесно когато плаче

Това е едно от онези неща, за които майките с опит са пропуснали да те...

Проблеми с коремчето на бебето

Храносмилателната система на новороденото постепенно се настройва към външния...

Последно посещение: Дата и час: Сря Юли 15, 2020 2:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 10, 2009 10:18 pm 
фурия
Аватар

Дара е малка за плашене. Предпочитам да и обяснявам нещата, последствия и т.н. , но понякога човек е уморен и не мисли кое как ще се оттрази. Та не се заричам да не прибягвам до този метод. Но без измишльотини за Торбалан, същества , които взимат деца и т.н. Да не ми се налага. Не съм чувала някое кротко дете да се е налагало да бъде плашено.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2009 2:39 pm 
фурия
Аватар

Плаша я само когато нищо друго не помага.Казвам и не ходи там или не прави това защото бубите ще доидат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 01, 2009 2:00 am 
фурия
Аватар

Явор от няколко дни е уплашен от нещо,незнам от какво.Но не се задържа в другата стая сам през деня,а вечер все гледа да е светнато и да е покрай мен ,иначе бяга и казва"уплаши","никой"(никой нямало) и ако аз върша нещо постоянно чувам"мамо!",и задължително отговарям,за да се успокои, че съм наблизо. :roll: Май ще ходим да му леем куршум....иначе пък цяла вечер спи спокойно. :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 02, 2009 8:01 am 
фурия
Аватар

Аз също съм на принципа,да не се плашат децата.Когато иска нещо да направи,а не е позволено и казвам ще се удариш,или пари или нещо от сорта.Децата достатъчно се плашат от други неща,та и ние майките да им насаждаме страхове към Торбалан,Баба Яга или мечка.
Аз също имам позната,която плашеше детето с циганите,че щели да дойдат да вземет момченцето.Сега това дете мрази циганите и го е страх то тях,но вече е късно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2009 1:19 pm 
фурия
Аватар

mariela82 написа:
Аз също съм на принципа,да не се плашат децата.Когато иска нещо да направи,а не е позволено и казвам ще се удариш,или пари или нещо от сорта.Децата достатъчно се плашат от други неща,та и ние майките да им насаждаме страхове към Торбалан,Баба Яга или мечка.
Аз също имам позната,която плашеше детето с циганите,че щели да дойдат да вземет момченцето.Сега това дете мрази циганите и го е страх то тях,но вече е късно.

аз те поткрепям но като са главочи как няма споменеш Баба Яга и меца и темподобни,налага се

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2009 2:58 pm 
фурия
Аватар

Daniela118 написа:
mariela82 написа:

аз те поткрепям но като са главочи как няма споменеш Баба Яга и меца и темподобни,налага се

Така е,но да не се превръща в навик на майката,защото тогава става лошо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2009 11:26 pm 
фурия
Аватар

mariela82 написа:
Daniela118 написа:
mariela82 написа:

Така е,но да не се превръща в навик на майката,защото тогава става лошо.

Определено е лошо.Добре е да застанеш пред детето и да обясниш с негови думи,защо неможе.(Ние например :когато пресичаме улицата се дава ръка на мама,защото идват много коли,минават силно и може да стане бела.В високата трева не се ходи,защото има много буболечки,може да има и змии,хапят,опасно е.Глупости не се говорят,защото другите деца ще ти се смеят.)Ето така се обясняваме ние,няма непознати думи за него от написаното по-горе.И той си знае,и сега сам ми обяснява.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 08, 2009 3:49 pm 
фурия
Аватар

И аз напълно подкрепям твоето мнение, въпреки че Аиша е все още на възсраст, в която не мога да декларирам или да бъда сигурна какво точно разбира, но постоянно ме изненадва, както уж не те разбира и прави нещо, което показва, че е напълно наясно. За съжаление в повечето време обаче си прави каквото си иска, а аз си търча след нея. Но поне се успокоявам, че и това е просто периоз и ще отмине.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 12, 2009 2:28 am 
фурия
Аватар

И аз не съм наясно колко точно разбира Дара. Май е по-добре да не е съвсем всичко, защото вече в пристъп на лудост и обяснявах как има деца изродчета, които не дават зрънчо на сладки момиченаца като нея, също и обяснявах че не е нужно да играе с момиченцето на лошите, създаващи интриги съседи. Май попрекалих. Но за съседите не мога да се спра. Уж на майтап, но си говоря: "Бащата на това момиченце, мамо, е темерут, той не поздравява хората, продава легени на пазара, но си мисли че е крал и т.н." Даже ме загриза съвестта. Ще взема да и обясня утре, че не всички хора са сладки, добри и възпитани, има и простаци. Което обаче си е същото.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 12, 2009 10:52 am 
фурия
Аватар

:D :D :D

Голям си сладур, честно ти казвам. Някой път като прочета някое такова изказване и после целия ден ми е весел, защото се сещам за това.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 12, 2009 2:08 pm 
фурия
Аватар

:rose:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 11:57 am 
любопитко
Аватар

Не го плаша.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 10:36 pm 
фурия
Аватар

От плашене файда няма и не ги плаша.Имам приятелка,който плашеше детето си и после го води по баячки.Предпочитам да говоря,защото според мен това е най-добрият начин детето да си знае мярката.Въпреки,че това са деца-искат да опитат и да видят всичко.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 20, 2009 1:49 am 
фурия
Аватар

И аз досега не съм плашила Аиша, нямам и намерение.

Единдтвеното, което е близко до заплаха, на поне според мен е по-скоро предупреждение е за топлите неща, фурната, пресите, преди аз и виках "кххххх", сега тя ми казва, като види, че някое от тях работи.

И аз подрепям същото мнение, дори и за момента да не го покажат децата разбират и попиват всичко, което им се говори. Колкото по-спокойно, толкова по-добре. Аз имам щастието Аиша да е една неспираща се, енергична, палава девойка, но пред очите ми започна да взима от дума и да слуша малко по малко какво и се говори. Така че явно това дава резултат.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2009 3:08 pm 
Аватар

Избягвам да ги плаша,по-скоро се карам но не ги плаша за да не им насаждам допълнителни страхове и без друго живота е доста страшен напоследък

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]