С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Вагинална сухота – как да се справите?

Въпреки че вагиналната сухота се свързва с менопаузата, тя може да сполети...

Истмикоцервикална недостатъчност, серклаж - какво представлява и защо се прави?

Какво представлява истмикоцервикална недостатъчност и защо се прави серклажът?...

Силата на докосването при бебето - защо е важно?

Докато твоето бебе не се научи да говори, докосването е най-ефективният начин,...

Официални рокли за бременни

Официални рокли за бременни - как да се чувствате модерни, красиви и да ви е...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 12:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 30, 2010 4:46 pm 

Az sa6to pla6q deteto si makar da znam 4e ne e redno,no po nqkoi pat no6to drugo ne pomaga.Redovno izpolzvam raplikata"Ei sega 6te doide gorskiq s golqmata pu6ka i 6te te ptibere v gorata",ili Torbalan 4uka na vratata"i t.n.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 31, 2010 2:44 pm 
Аватар

Като по-малък не съм го плашила,но вече го предупреждавам,че ще го накажа,защото не става от компютъра

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 31, 2010 6:15 pm 
Аватар

Да, случва се понякога, когато няма друг начин. Примерно с полицая, торбалан и т.н. Най се кротва, като му кажа, че ще го оставя сам в стаята.
:wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: И да и не
МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 11:16 pm 

По принцип Не. В някои случаи - Да. След като вчера видях първокласника със спринцовка в ръце го плаших, уплаших, заплаших и т.н. (Намерили я с едно приятелче в закътан край на детската площадка).
От опит споделям, че и да не плашиш с тъмното (например), някъде към 6-7 годишна възраст почват да се влияят от градските легенди, от поведението на една камара тв и кино герои и положението става неспасяемо.
Иначе аз и двамата като малки не съм ги плашила с мечки, торбалани и т.н. Но пък всяка вечер ги плаша, че ако не си измият зъбите ще се сдобият рано рано със зъби като прабаба им....

Сега с малкия ми е много интересно (2г4м). Нощно време може да обиколи апартамента 100 пъти в тъмното без да се спъне, без дори да си помисли че го е страх. Но.... ако сме в някоя светла стая и трябва да отиде до друга стая, която недиректно е осветена от коридора не иска да ходи. Застава на прага и не мърда. Има редки случаи на отклонение от това поведение ако трябва да донесе нещо, което наистина е решил, че трябва да вземе.

Признавам си, че всъщност големия го плаша доста повече (като например, че ако не учи няма да може да стане дори шофьор на боклуджийски камион). Ей такива неща.....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 4:09 pm 
Аватар

Никога не съм я плащила с мечки, торбалани, баби Яги, обаче явно в яслата от другите деца е чула и по едно време много се страхуваше от Баба Меца. Чак консултация с психолог търсех... Но с много търпение, обяснения и успокояване мисля, че се успокои и разбра, че няма нищо страшно.

А няколко пъти се случи да я заплаша, че съседа отсреща ще и изяде яденето или ще му го дам на него, щом тя не иска да яде... И веднага действаше, но все пак намирам подхода със заплахите и лъжите за крайно неприемлив при възпитанието на децата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 6:15 pm 

Никога не съм плашила големия си син.Сега с малкото ми момче съм на същата позиция.Не мисля че е педагогично и не виждам положителното въздействие от това да плашим децата си.Детската психика е крехка и травмите остават дълго в съзнанието на детето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 7:04 pm 
Аватар

Аз не плаша децата си,т.к.моите сестри много ме плашиха,когато бях малка и сега все още на моменти ме е страх.За това не искам мойте деца да се страхуват от разни измислени герои!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 22, 2010 11:19 am 
любопитко

gdimova написа:
Плаша я само когато нищо друго не помага.Казвам и не ходи там или не прави това защото бубите ще доидат.

И аз уж я плаша само,че с баба Яга ама на нея хич не и пука.Даже през ноща ако и се допие водичка става и ходи в кухнята сама да си търси в тъмното :0808:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 8:21 pm 
Аватар

Не го плаша с нищо.Опитвала съм така м/у другото да му кажа "Не,баба Меца е там"например,ама уви не му влияе по никакъв начин.Не го е страх от нищо засега.А и не държа да си имаме "плашилка"... :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 8:59 pm 
любопитко
Аватар

Не не никога не си позволявам такова нещо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 19, 2013 1:00 pm 
Аватар

И според мен това е недопустимо. Не можеш да държиш детето си в подчинение по този начин, няма нищо по-лошо от едно стресирано дете. Иначе това за яслите и градините е вярно, че са места, от които децата научават доста излишни и натоварващи неща, ама от друга страна социализацията е важна, така че просто и тези заведения трябва да се подбират.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2015 1:33 pm 

Разбира се, че избягвам да плаша детето си, защото според мен това е голяма глупост. Ако имам проблем с него намирам точните думии, които да го накарат да ме разбере правилно. Мене като малка ме плашиха с Торбалан, че щял да дойде с големия чувал и не знам какво си, то сигурно за това и до ден-днешен съм плаха.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]