С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кървене по време на бременност

Има състояния, които не са за подценяване нито през 9-те месеца, нито преди или...

Защо касисът е полезен?

Забравете скъпите супер плодове като годжи бери, асаи и нар. Касисът съдържа...

Кърмата не зависи от размера на бюста. Важни са твоите знания и мотивация!

Големината на бюста и формата на зърната не са пречка пред успешното кърмене....

Любимата играчка - приятел за цял живот

Обичана, гушкана (докато се пропука по шевовете), забравяна на пода/ в...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 2:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 11:21 am 
фурия
Аватар

kajete mi kak da nau4a moeto bebe da zaspiva samo.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 12:02 am 
любопитко
Аватар

Заспива задължително с мен, търси ме, опитвала съм се да го оставям сам в кошарата, но резултата е рев, докато не го взема при нас. Заспи ли, няма проблем, местя го в кошарата. И на мен ми се иска да го науча да заспива сам, затова ще следя темата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 1:04 am 
фурия

Ние доста време се приспивахме на ръце :oops: , постепенно започнах вечер да го слагам в кошарата и да го люлея докато заспи. Като застопорихме кошарата, лягах на спалнята и се държахме за ръцете, с времето и това отпадна. После /пак постепенно/ започнах да излизам от стаята, след като го сложа в леглото - казвахме си лека нощ, целувка и мама излизаше. Отначало ревеше, но постепенно свикна...е не винаги номера минаваше. Сега обаче, заради честото боледуване и престои в болницата - се пообъркаха нещата и ми се налага да лягам пак близо до него и да чакам докато заспи...
През деня - задължително заспива на голямото легло, държейки ръката ми...иначе не става :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 4:00 am 
фурия
Аватар

gdimova написа:
kajete mi kak da nau4a moeto bebe da zaspiva samo.

Яви винаги е заспивал сам,имало е и изключения,но са малко на брой(напр.ако е крив заради ваксина или болен).Вие как заспивате сега?
Виждам ,че сте на 1г и 7мес,големи вече. :D
Може би е добре за начало да лягаш наблизо до детето,колкото да те вижда,че си там.Затваряш очите,преструваш се на заспала и не обръщаш внимание на нищо друго,освен ако детето реши да стане от леглото.В последствие след време,може да казваш лека нощ,целувка,оставяш го в леглото и излизаш.Ако настане голям рев тогава отиваш,ако си говори нещо остави го.Слагай детето уморено за сън.Вечер,може да го остаявш на светната крушка да заспи,после ще изгасиш.Понякога съм казвала на Яви ,че отивам до тоалетната и ще се върна,за да не се изправя на кошарата да ме търси и да ме вика,а да е спокоен.Ние спим с играчки,всеки път го питам с кого ще спи,и той сам избира,така е доволен.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 10:01 am 
фурия
Аватар

Zdravei Ilito probvah vsi4ko no ne stava.Margarita vinagi iska da use6ta racete mi ili me hva6ta za buzite(tova me pobarkva).Mai 6te se primiria da zaspiva taka

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 11:20 am 
Аватар

gdimova незнам какво да те посъветвам, ние си спим сами още от преди 2 месеца, най-добре е докато е малко още да се научи и как аз не съм я учила просто я оставях вечер след яденето и излизах от стаята и тя си заспиваше след известно време. Тя ще се отдучи сама ще видиш. Успех!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:20 pm 
фурия

gdimova написа:
Zdravei Ilito probvah vsi4ko no ne stava.Margarita vinagi iska da use6ta racete mi ili me hva6ta za buzite(tova me pobarkva).Mai 6te se primiria da zaspiva taka

Това с ръцете ми е МНОООГО познато /изпитвам ужас като каже "аака мама"/ Коко постоянно търси кутретата ми - огъва ги и ги върти постоянно, така се успокоява, а мен ме изнервя. Опитай постепенно, аз не се съгласявам винаги да го оставя да ми върти пръстите, опитвам нещо друго - например аз да го хвана. Голям ефект има ако детето си има любима играчка с която да заспива. Поне при нас това също изигра важна роля - започнах да слагам до него една плюшена мишка, постоянно беше с нас...и сега Мишо му е любимото другарче. Като види че мама няма да даде ръката си, гушва Мишо и заспива...но става бавно и с постоянство...е не винаги се получава, но все е нещо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 4:32 pm 
фурия
Аватар

Tova s igra4kite go probvah.Dokato i se dospi mnogo gi gu6ka posle pak starata pesen. :crying:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 1:54 am 
фурия

Явно и тя е с характер от сега. Незнам какво да ти кажа, освен да продължаваш с опитите и постоянството - може и да стане нещо.
Успех ти желая!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 5:41 pm 
фурия
Аватар

Имало е моменти,когато се заинатява и се изправя ,бърбори...дълго време.Влизам при него,правя се на строга,скарвам се"веднага да лягаш в леглото...."слагам го да лежи,завивам го,ако реши да стане,пак се скарвам,предупреждавам,че ще се разсърдя и излизам,и то милото немърда,и щом лежи постепенно се унася. :) И такива случаи е имало.Важното е да му знаеш режима,кога му се спи много,но не прекалено.В смисъл от преумора също заспиват трудно.Винаги съм го слагала в тиха стая,то си е като ритуал.Навън,когато се е налагало лятото, е заспивал винаги трудно,с люлеене и т.н,защото има много неща ,които да ги разсейват.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 8:37 pm 
фурия
Аватар

Nie sme sviknali da spim na 6um.Ako e mnogo tiho niama da zaspi.Sega se se6tam 4e moje da i pusna radio ili televizor,da i govoriat.O6te utre 6te probvam.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 7:51 pm 
фурия
Аватар

Ах, моята мишка също заспива с мама и по-то4но на гърдата на мама.Преди нямаше проблем приспях я и си я сложех в леглото.Докато боледува оба4е я взехме на нашето лвгло и тя ве4е не иска в нейното, така свикна и някой да спи до нея.Сега дори на обяд като я приспя и излезна от стаята и лсед 10 до 20 мни е заревала.Много ме ядосва, защото нищо не мога да свърша.Ина4е заспива лесно докато су4е, но след това запо4ват проблемите!Явно и все още нямам воля да я оту4а, а и тати ние е много мекушав и неможе да я слуша дълго да реве!Така 4е и аз ще мисля скоро вариани за изгонване от леглото ни!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 8:10 pm 
бърборко
Аватар

tanjuk написа:
Ах, моята мишка също заспива с мама и по-то4но на гърдата на мама.Преди нямаше проблем приспях я и си я сложех в леглото.Докато боледува оба4е я взехме на нашето лвгло и тя ве4е не иска в нейното, така свикна и някой да спи до нея.Сега дори на обяд като я приспя и излезна от стаята и лсед 10 до 20 мни е заревала.Много ме ядосва, защото нищо не мога да свърша.Ина4е заспива лесно докато су4е, но след това запо4ват проблемите!Явно и все още нямам воля да я оту4а, а и тати ние е много мекушав и неможе да я слуша дълго да реве!Така 4е и аз ще мисля скоро вариани за изгонване от леглото ни!

:girldevil: :girldevil: :girldevil: Ах тези татковци, ще ядат бой ми се струва! Благодарение и на нашия тати вече постоянно си имаме компания в леглото! Иначе сме малко по- добре от Танчето защото денем си спи в леглото но нощем и дума да не става да е там !Притеснява ме и факта че не заспива ако не го сложа на гърда ! Ако е у баща си задпива но с мен ли е то е тръшкане , рев докато се превъзбуди и съвсем зле става ако не му дам да суче!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 12:11 am 
фурия
Аватар

Тъкмо да отговоря и моето слън4ице се събуди и си се хранихме!Незнам каво става с това дете, но както казва нашата педиатърка "Ти си нейното лексотан4е".Невероятно, но факт!Съвсем скоро мисля да запо4на "война" с детенцето ми и всеки да си знае мястото.Тати заминава командировка другата седмица и ще се боря, за мое добро си е!Но приемам и съвети, 4е ето ве4е пак съм будна е!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2009 1:05 am 
любопитко
Аватар

Майка ми го научи да го люшка и сега го приспивам на люлката. Незнам какво ще правим като порасне. Освен на люлка иначе не заспива, много рядко ако е много уморен ляга до мен и заспива.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]