С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Детето ви капризничи на масата.Какви са рисковете от насилственото хранене?

До вчера детето ви ядеше кашичките, които му приготвяхте и се наслаждаваше на...

Желание за бебе? Плодовитостта може да се подсили

Когато „проектът” за бебе стане категоричен, двойката иска това да стане...

Детето си гризе ноктите - защо го прави

Гризането на ноктите е един от най-разпространените (и дразнещи) нервни навици,...

Защо жените мислят, че са дебели?!

Понякога се случва дори и най-слабите жени да застанат пред огледалото и да...

Последно посещение: Дата и час: Съб Авг 08, 2020 11:16 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 12:35 pm 
прохождащ

Моят сладур си заспива сам.Проблемни ни бяха първите 40 дни,заради силните колики,но сега си знае режима-къпя го,храня го,слагам го в люлката,слагам му биберона и му давам една плюшена дрънкалка,след което излизам от стаята.По някой път заспива веднага,друг път си "гукат с дрънкалката" известно време и след това заспива....Но през деня ми е ужасно трудно да го приспя,дори когато сам изяви желание за сън през деня,запо4вам да се притеснявам да не е вдигнал температура :0808: а то просто му се спинка,след като 2 часа сме си играли :0808: :haha: :passifier:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 19, 2010 2:22 pm 
любопитко

Doneva написа:
Моят сладур си заспива сам.Проблемни ни бяха първите 40 дни,заради силните колики,но сега си знае режима-къпя го,храня го,слагам го в люлката,слагам му биберона и му давам една плюшена дрънкалка,след което излизам от стаята.По някой път заспива веднага,друг път си "гукат с дрънкалката" известно време и след това заспива....Но през деня ми е ужасно трудно да го приспя,дори когато сам изяви желание за сън през деня,запо4вам да се притеснявам да не е вдигнал температура :0808: а то просто му се спинка,след като 2 часа сме си играли :0808: :haha: :passifier:

Ох ама той съвсем мъничък. И моя беше така като по-малък. После пукна главата, температура покрай зъбките и аз да му е по-спокойно на детето (то май повече беше да ми е по-спокойно на мен, защото то само си спеше) взех че почнах да го гушкам. И си направих белята. Та после наобратно да се учим да заспива сам. А сега като го гледам, направо си мисля че съм уцелила момента да го науча сам да заспива. Вече разбира повече, проявява характер и си мисля че щеше да ми е по-трудно.

То всяка мама си знае най-добре за детенцето, но мнението ми е да прецениш за вас кога ще е момента да спрете с приспиването (не съвет, защото ти си решаваш, аз само изказвам моя опит с бебочето, тъй като ми звучи аналогично както беше при нас) - и за теб по-удобно и за него. Все ще ти се наложи да го оставиш на някоя баба да го гледа че да идеш я на зъболекар, я по задачи. Е разбира се ако бабите ще се сравят си се гушкайте :D По-сладко няма. И сега така ми се иска да го гушна вечер и да си заспим заедно, ама диването не дава - с мен ли е иска да играе. Няма време за спане :lol:
Бабите с моя със сигурност нямаше да се справят ако трябваше да се приспиват. Убедена съм! (тя майка ми и пробва веднъж и каза че ще го гледа, само при условие че се прибирам на време за да го приспя)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 1:04 pm 
прохождащ

Благодаря за съвета.Надявам се като запо4нат да му избиват зъбките,да не ни е трудно да се приспим.А колкото до гушкането за сън,не мисля да го прилагам,или само в краен слу4ай (аз така казвах и за носенето на ръце,а сега се разнасяме по цял ден,само и само мир да има и да не пла4е :wondering: :sad: ).Имам пример пред себе си,как една съседка беше нау4ила вну4ето си да заспива,само като тя е при него.Когато малката беше на около годинка,жената реши да остави на дъщеря си детето и да отиде с съпруга си на банкет-ако искате ми вярвайте,но минаваше 1:00 след полунощ,а малката се беше ококолила в коли4ката и неискаше да спи,докато не се прибере баба и.Ако някой посегнеше да я взима от коли4ката,тя запо4ваше да се дере от рев.В момента в който видя,4е баба и се прибира,тя заспа в коли4ката :0808:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 9:07 pm 
фурия
Аватар

Аз да се похваля вече заспиваме гушнати, а след това я пренасям на нейното легло.След това не помръдва.Преди все между нас спеше.
На обяд я приспивам и си я оставям на леглото.Това за нас си е напредък, преди все пир нея трябваше да седя.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 20, 2010 10:02 pm 
Аватар

Браво,браво на малката госпожица! :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 12, 2011 6:31 pm 
прохождащ

Моят юнак е вече на 1г и 6 месеца, но заспиваме само на гърда. Нощем се буди често, а мен ми е студено все зимата и почнах да го взимам при нас в леглото. Да видим как ще е през лятото като се стопли.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 12, 2011 7:04 pm 
фурия
Аватар

Ами като за начало трябва да се решиш кога ще го отбиеш, ние имахме същия проблем и на година и 7 м. се решихме да я отбием и то точно януари месец.След това трябва да свикне към някакъв режим.След това може и да свикне да спи самичък, на неговото си легло.Моята дъщеря и трябваше още половин година, за да се откаже да спи между нас.Сега рядко идва, за малко и си се връща в леглото.Но основното е да се заредиш с много нерви и търпение, защото на мъниците не им се искат такива промени :) Късмет

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 14, 2011 8:21 pm 
Аватар

Баткото до ден днешен спи при нас.Имаше един кратък период ,когато спеше в леглото си,но винаги през нощта се будеше и идваше при нас.Сега имам малка госпожичка (роди се на 07.12.2010) и аз спя с нея.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 15, 2011 12:08 am 
бърборко
Аватар

неприятно ми е да си го кажа, но от лятото насам детенце тотално и безвъзвратно ни превзе леглото - сърди се, вика, когато дори споменем да си ходи в неговото легло. цялото го налепих с цветни лепенки с герои от любимите му филмчета, но не! не стига, че трайно се нанесе при нас, ами така се върти и такива пози заема, че ние съвсем не можем да спим. дори понякога става нощно време и решава да изгони или баща си или мен в друга стая - рев и блъскане докато `избраният` не напусне. ако все пак успеем с много уговорки да го приспим в неговото легло, то вечерта той пак си идва при нас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 15, 2011 12:49 am 
прохождащ

Моят мъник си заспива сам още от както ни изписаха от родилното.Щом му се доспи ве4ерно време,запо4ва "ве4ерния ни ритуал"-Къпя го,храня го,слагам го в леглото,целувам го по глави4ката и излизам от стаята( стоя в коридора,докато видя 4е се унася,но винаги си спинка в неговото легло)В пове4ето слу4ай до 10мин. е заспал,е разбира се има и изклю4ения,но това са редки слу4ай :) Дори когато му избиваха зъбки,не съм имала проблеми със приспиването. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 1:53 pm 
бърборко

Кати сега е на 3г. и 9 месеца, все още си заспива като малко посуче от мене - хубавото е, че вече не спи следобед и вечер заспива за 2 минути буквално. :wink:
Сменихме и леглото с по-голямо, но си е пак допряно до нашето. Все по-често заспива в него като само ми гушка ръката (аз си протягам ръката и тя си я гушва и така заспива). Затова възникна имного смешен израз, когато иска да я гушкам ми казва:"Мамо, искам да те гушкам цялата!" (тоест не само ръката ми, ами да си легна до нея).
Принципно най-спокойно и бързо заспива гушната. Това е най-силното успокоително на света за мен - няма такова блаженство просто! Знам, че скоро ще ми свърши "дозата", 'щото си расте детето (вече на части ме гушка :lol: ), но докато си иска гушкане хич няма да отказвам. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 1:26 am 
фурия
Аватар

Измиваме дупето,храним се,слагам го в кошарата,свикна да търси бибката,и заспива сам.Малък е още и се налага да ходя няколко пъти да му давам бибка докато заспи,защото когато я изпусне се разсърдва,търси я.

Вечер го изкъпвам,храня и бързо заспива,кажи-речи веднага.

Последна промяна ilito82 на Нед Фев 27, 2011 12:05 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 26, 2011 7:45 pm 
Аватар

аз моето го бях научила да заспива на кошарата но,зимата ни пренуди да спим във всекидневната,която м и е и кухня и малката започна са спи на сивана до нас,но през ноща ми с ебуди много често и я вземам под нашат завивка

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 29, 2012 1:18 pm 
Аватар

Моята Алекс винаги заспива като вземе кичур от косата ми и почне да сегали с него по лицето. Явно това я отнася :D Представям си какво ще стане ако си одрежа косата... хиихих
Та винаги съм до нея когато заспива :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 1:31 pm 

Отскоро заспива сама, преди това все искаше някой да е до нея и да я пази. Иначе напоследък спи много неспокойно, защото й никнат доста зъбки. Надявам се това скоро да отшуми и скоро отново да спи спокойно :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]