С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кървене по време на бременност

Има състояния, които не са за подценяване нито през 9-те месеца, нито преди или...

Защо касисът е полезен?

Забравете скъпите супер плодове като годжи бери, асаи и нар. Касисът съдържа...

Кърмата не зависи от размера на бюста. Важни са твоите знания и мотивация!

Големината на бюста и формата на зърната не са пречка пред успешното кърмене....

Любимата играчка - приятел за цял живот

Обичана, гушкана (докато се пропука по шевовете), забравяна на пода/ в...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 3:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2009 2:03 pm 
любопитко
Аватар

ilito82 написа:
vili80 написа:
Благодаря ви за изказаните мнения.Аз също смятам,че е най-добре да си къпя детето всеки ден,нищо,че е малък и не се цапа.Просто се притеснявам да не истине.Между другото и ние сме с климатик и може затова да трепери след баня. :flowerwhite:

Ами и аз така четох някъде за климатик,явно е било твоето мнение,не бях сигурна.Климатикът е причината да трепери,убедена съм.Защото климатикът топли,но прави течение ,особено на земята(ние в хола сме с климатик).Или включвай друг уред по време на банята,или примерно затопли до 26гр в стаята,затвори я и спри климатика,по време на самото къпане.Смятам че ще се задържи топлината и няма да има течение,от което мокрото бебе да потрепера.Дано така се получи. :happiness:
БЛАГОДАРЯ ! :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2010 2:54 pm 

ами според мен наи добре през зимата е на два дни поне аз така си го к1пя и с1м на мнение 4е 4естото к1пане не е мн благоприятно за кожата и косата

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 15, 2010 6:42 pm 
фурия
Аватар

Откакто се е родила, Дивна я къпя всеки ден, независимо от температурата навън. Единствено след ваксина не я къпя, защото лекарката така ни е казала. Къпем се в банята, като преди да влезя с нея, оставям от душа да тече известно време вряла вода и така става като почти като сауна. Стаята също я подготвям като първоначално хубаво я проветрявам и след това пускам климатика /той е от тези, които са на колелца 3 в 1 - затопля, охлажда и йонизира/. Затоплям стаята на 23 градуса /имам електронен термометър там/. Докато я мажа с олио и правим масажите, спирам климатика, за да не й духа. Не виждам разлика дали е зима или лято, ако помещението е добре затоплено.
Бебетата не се къпят всяка вечер, заради това, че са мръсни. Това си е цял ритуал, без който бебето не може. Целта не е единствено хигиена. След къпане се прави масаж, който стимулира кръвообращението и спомага за по-спокоен сън през нощта.

"Къпането е важна общохигиенна процедура, която поддържа чистотата на тялото, стимулира функциите на кожата, циркулацията на кръвта, развива нервната система и психофизическата моторика на детето".

А що се отнася до шампоанът, аз ползвам душ гел, който има единствено измивен екстракт от невен. Не ползвам гъба, а само нанасям с ръце.
Ако се ползва щадяща и мека козметика, едва ли това ще навреди при ежедневна употреба.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 4:04 pm 

естесвено че новородените трява да се къпят всеки ден,Дани го къпех до 6 месец всеки ден все пак цял ден лежат нямат такива движения естествено че им триава баня и масаж, говоря за по отраснали деца

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 7:39 pm 
фурия
Аватар

Аз не си спомням Арчи докога го къпех всеки ден. Сега го къпя 3 пъти в седмицата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 19, 2010 1:25 pm 
любопитко
Аватар

аз къпя сяка вечер малкия ее в случаите когато сме до по късно на вън се е случвало да пропуснем но то не е често аз съм за къпането всяка вечер а ако майката желае да не къпе сяка вечер главичката да я къпе през ден или както тя си реши но поне тялото да се мие сяка вечер няма значение колко е малко е детето моят син лятото го къпах по двапати на ден макар че беше новороден ама то в тез жеги как няма това че са малки и не се цапат не е поравдание да не се къпят малките бебоци на секи му е по добре след един душ но това си е мое мнение неискам да го налагам на никои

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 28, 2010 6:07 pm 
любопитко
Аватар

От както се родил Оги го къпя всяка вечер един или два пъти да съм пропускала

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 29, 2010 4:40 pm 
Аватар

Откакто се е родила Сияна я къпя всеки ден,най много два три пъти да съм пропускала,даже през дена и мия един,два пъти,ако се е изходила

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 3:21 pm 
Аватар

Никол я къпех всеки ден до година и половина,а от 3 месеца насам през ден.Но преди лягане мием ръчичките и дупето и в повечето случай я оставям да поиграе във водата.То си е цял къпане,но поне не мием косата да не се суши.Милата толкова много обича банята,че ако може ще се кисне по цял ден.Невиждам нищо лошо в това да се къпе всеки ден,така създава хигиенни навици пък и аз самата си вземам душ всяка вечер.
Всеки преценява за себе си и детето си най-доброто,най-важното е да са ни живи и здрави дечицата

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 11, 2010 2:47 pm 
прохождащ
Аватар

Моята дъщеря я къпех всеки ден до навършване на 1 година, в това число и през зимата - уж да я каля ( за сега нито веднъж не се е разболя).Изключение правят дните след имунизациите когато не беше разрешено да се мокри мястото.Сега я къпя през ден два, а през пролетта и лятото всеки ден.[Изображение[/code]

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 10:59 pm 
прохождащ

Въпреки 4е Гоши е зимно бебе,всяка ве4ер си го къпя,ина4е пла4е и отказва да яде и спи. :shy: Да си призная,само веднъж пропуснахме къпането,но милото ми цял ден не спа,защото го измъ4ваха коликите,и когато ве4ерта заспа към 19:00 просто сърце не ми даде да го събудя,но ина4е всяка ве4ер си се къпем,главата също мием.То ни е като ритуал преди сън,без който незаспива :flowerwhite:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 27, 2011 12:57 am 
фурия
Аватар

И аз всяка вечер къпя с косата бебешока.Независимо от зимата навън.После го масажирам,кърмя и заспива веднага.Така спи добре,спокойно на хладно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 02, 2011 5:34 pm 
Аватар

здравейте,и аз мислех да къпя всеки ден и зимата,но сега я къпя през ден,ако е е изцапала сменяма дрешките и когато сменяма памперса мия дупето с топла водичка,иначе тя би предпочела всеки ден да се цамбурка:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 04, 2011 3:36 pm 

Задължително всеки ден, но съм дала тази отговорност на баща му!:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]