С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Кървене по време на бременност

Има състояния, които не са за подценяване нито през 9-те месеца, нито преди или...

Защо касисът е полезен?

Забравете скъпите супер плодове като годжи бери, асаи и нар. Касисът съдържа...

Кърмата не зависи от размера на бюста. Важни са твоите знания и мотивация!

Големината на бюста и формата на зърната не са пречка пред успешното кърмене....

Любимата играчка - приятел за цял живот

Обичана, гушкана (докато се пропука по шевовете), забравяна на пода/ в...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 14, 2020 3:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Без памперс
МнениеПубликувано на: Вто Юни 29, 2010 2:12 pm 

Здравейте,моето мъниче е на 1 годинка и 10 месеца,но още не можем да свалим памперса.При вас кога стана и дайте съвет как по-брзо

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 04, 2010 11:41 am 
фурия
Аватар

Здравей, monibebe. Алекс е на почти 3 год. и преди 3-4 месеца вече спокойно си ходи на гърне. Памперс слагаме само през нощта. И аз много се притеснявах до скоро, че деца по-малки от него вече не са с памперси, но накрая си казах, че когато детето е готово за гърнето само ще си покаже. Така и стана. Не трябва да се притесняваш. Когато започне да разбира кое за какво е, ще ги махнете памперсите. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 2:06 pm 
любопитко

Не съм съгласна,че като са бебета и не разбират за какво е гърнето.Моята дъщеричка беше на 8 месеца и половина слагам я на гърне и вече като я сложа си пиша и ака в него.Далеч сме още от махането на памперса,но съм доволна от постиженията ни засега.
Всяко дете наистина си показва кога е готово за махането на памперса.Моят племенник на 2г.и нещо му махнаха памперса-даже и през нощта се буди вече да каже,че иска да ходи до тоалетната.Някои успяват по-рано,други по-късно,както е казала Галка когато стане тогава.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 3:08 pm 
любопитко
Аватар

Не искам да ви секвам ентусиазма,но и моя син седна на гърнето на почти 9 месеца и му беше много хубаво,но после се появи проклетия инат и продължи да си върши дейностите в памперса.
Сега вече на година и половина почти не изтърваме ако впамперса,но продължава да си пишка там.
Не твърдя,че всички деца трябва да са като моето,но имайте едно на ум.Той през цялото време осъзнава за какво служи гърнето,но както вече писах се инати и резултатът е че продължаваме да си купуваме гащи за еднократна употреба.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: viola
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 11:11 am 
любопитко

Това го имам впредвид.Племенникът ми така направи-чак сега му махнаха памперса-на 2г.и половина.Ние вече 3 седмица си ходим в гърнето и я слагам понякога ,за да свикне,а не всеки път.Целта ми е на 1г. и нещо като може да казва да ми казва и да се научи и тогава ще го махнем-не ми се иска лято 2011 да сме с памперс,а и тогава ще тръгва на ясла.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 5:24 pm 

При всяко дете е различно. Някои деца като видят гърнето започват да се мръщят и не искат да сядат повече,но на други от самото начало им харесва. Аз лично изчаках дъщеричката ми да стане на 1 годинка и започнах да я уча на гърне. Наложи ни се да я оставим при баба й на село за около месец и като се върна тя вече беше научена на гърне. Страшно съм й благодарна защото ми спести огромните усилия,които всяка майка полага за да научи детето да привикне към гърне. Все пак баба й е отгледала 2 деца и работи повече от 25 години в ОДЗ. Да ми е жива и здрава- моята свекърва!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 12, 2011 6:46 pm 
прохождащ

Моето момче предимно ака в гърнето, понякога пуска пиш, друг път и двете. Но все още се случва да пусне и акото в памперса и се чистим. На 1г. и 6 месеца е.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 23, 2011 8:56 pm 
бърборко
Аватар

galka2 написа:
Здравей, monibebe. Алекс е на почти 3 год. и преди 3-4 месеца вече спокойно си ходи на гърне. Памперс слагаме само през нощта. И аз много се притеснявах до скоро, че деца по-малки от него вече не са с памперси, но накрая си казах, че когато детето е готово за гърнето само ще си покаже. Така и стана. Не трябва да се притесняваш. Когато започне да разбира кое за какво е, ще ги махнете памперсите. :wink:

Напълно съм съгласна, всяко дете озрява на различна възраст за гърнето. В никакъв случай не трябва да се кара да седи насила на гърнето. Моята дъщеря не искаше да чува за гърнето и преди 1месец пожела сама вместо памперс гащички и да сяда на гърнето. За два дена се научи. Сега само като спи е с памперс. 3 месеца преди да стане на три години почна да ползва гърне :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 24, 2011 12:02 pm 
Аватар

И аз искам да махна памперса на моя син,почваме на пролет да се учим да ползваме гърнето.Дано се научи бързо/струвами се трудна работа/

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Без памперс
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 4:24 pm 

нека се вклуча и аз ние сме на 1год и 10 месеца миналото лято където бяхме на 1год и нещо се опитах да я сложа на гърне но уви никакъв успех цяло лято и така се отказах казах си че е малка още о оставих...сега вече е както писах на 1 и 10месеца и от няколко месеца пак започнах въпреки че не е лято но нищо нервирам се понеже съм сигурна че ме разбира много добре и така не се отказвам..сега от 1-2седмици от сутрин до вечер я оставям без памперс и на обед спи без памперс успявам да не намокрим га6тичките но за жалост тя не ми казва аз през 1-2час я слагам на гърне и пишка но не казва..вечер още не смея да я оставя без памперс...за акането също не се получава ако и улуча момента и просто спира и не ака незнам не искам да се отказвам понеже е доста голяма разбира всичко но незная дано свикнем по бързо...блазе на тези които дечица свикват много бързо :) :) :) ако имате съвет нещо дайте

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 22, 2012 8:31 am 
фурия
Аватар

Цвети беше на 2години и 4 месеца като махнахме памперса и за 1 седмица се научи да си пишка и ака на гърнето,само 1 път през тая седмица се беше напишкала вечерта,но то е простено :lol: ,не съм я мъчила изобщо,понеже тя беше слабичка и дупето постоянно и падаше в гърнето :cryingwithlaughter: и тя затова не искаше да сяда там,после всичко се подреди :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2012 12:30 am 
любопитко

Хриси е на 2 и 4 месеца-и вече сме без памперс.Първо махнахме дневният(от яслата от следобеда до вечерта стоеше с гащички).После махнах обедния памперс и от началото на този месец махнах и нощният(за него имахме 3 инцидента досега ама сме с протектор на леглото).
Дневният памперс като го махнахме не е имало инциденти.
Гърне ползва от 9 месечна.Казваше отдавна ,но не винаги .И сега реши,че иска да е с гащи и така стана.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2012 9:30 am 

браво на децата които са се научили :D при нас е много сложно много..от 10месечна съм я слагала без никакъв успех сега на почти 2год от преди 2-3мсеца на обед е без памперс и целия ден но не винаги казва.понякога казва понякога след като се напишка а за акането е малко сложно май понеже с памперса акаше права и сега като сме си в нас казва 'мамо ака ми се' слагам я и не става след 5минути пак и така докато или не стане в гащичките или в самия момент в гърне на магия явно..незнам дано до лятото свикне че ...а за нощното пишкане вече от 10 може и повече дни сутрин е с сух памперс така че предполагам че вече е готова да го махна но чакам малко да се постопли :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 1:46 pm 

И аз се опитвам да я слагам на гърне, но без успех. Мисли, че или се играе с него или просто не го харесва. Ще я оставя малко време да си почине от опитите и отново ще опитаме, дано да имаме по-голям успех :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]