С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

115 прически за момичета

Лесни прически за момичета с плитки, опашки и още много интересни начини за...

Как да ускорите раждането?

Раждане, започнало от самосебе си и протичащо според биологичните закони, е...

Кога детето разграничава „мое“/„чуждо“?

Въпрос: Кога детето започва да разграничава „мое“ и „чуждо“?

Нормално ли е през лятото детето да спи по-малко?

Като правило детският сън е нестабилен през първите две години. Причините могат...

Последно посещение: Дата и час: Пон Авг 10, 2020 6:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 10:51 am 
бърборко
Аватар

Чудих се дали да пусна темичката но реших че така можем да споделяме радостите и притесненията при недоносените дечица.
Моята малка Поли се роди недоносена преди 1 г.За този кошмар няма да говоря .Тя се роди в 32 гс с тегло 1600 г и ръст 44 см.Сега наваксваме но бавничко.
Ако има и други дечица родени по-рано нека да споделим тревогите и вълненията си околу малките.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 16, 2010 10:03 pm 
фурия

И Коки се роди недоносен - в 33 гест.седмица,беше 46см.,изписаха ни 2кг.Беше в кувьоз 4 дни.Притесненията около раждането бяха огромни...а и всичко след това - като се почне от коликите,които бяха почти до 6-я месец,трудното захранване,в последствие появата на астмата с тежките пристъпи и пневмонии.До 1та година наистина се развиваше по-бавно от другите дечица,но в последствие мисля,че всичко се нормализира.Колкото и самохвално да звучи сега даже говори много добре за възрастта си,лекарките даже казват,че е с манталитет на 5 годишен.
Доносени или недоносени - важното е да са ни живи и здрави.
Е,това е от мен.С радост ще следя темичката :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 17, 2010 5:15 pm 
бърборко
Аватар

Ели радвам се , че Коки е добре вече!Ние все още наваксваме.Трудно при това.Вече все повече се притеснявам.И Поли има 1 пневмония и 1 бронхит.Но на фона на епилепсията която и откриха преди седмица това ми се вижда нищо.Сега започваме борбата с нея и всички се надяваме да се оправи.Казват , че можело причина да са кръвоизливите в мозъка които имаше прираждането.Кокича имаше ли такива ИВК .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 17, 2010 7:41 pm 
фурия

Ами в развитието си е добре,но болестите продължават и при нас.Миналата зима направи 4 пневмонии и белодробен оток,не излизахме от болницата.За астмата сме на постоянно лечение - сутрин и вечер с инхалатор и хапчета.Незнам дали е в резултат на преждевременното раждане или наследствена - баща му е бил с астма до 4 год. а и аз имам алергии. Постоянно го тъпча с разни хомеопатични/от които се отказах вече/,сега давам Колактив 3 и течна АФА - реших да пробвам и това като последен вариант,да знам че всичко съм опитала. И така...
Коко е нямал такива кръвоизливи.
Ти как роди - нормално или със секцио и каква е причината за преждевременното раждане?А бременността ти как протече? При мен водите ми изтекоха,а иначе през цялата си бременност имах контракции,бях на хапчета,а до 4-я месец кървях :(
Искренно се надявам при вас нещата да започнат да се оправят с нужното лечение и детенце да расте здравичко.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 9:51 am 
бърборко
Аватар

При мен тази втора бременност беше по-сложно от първата.Някъде към началото на 7 м започнах да имим отоци.Д-ра ми казва , че ми няма нищо щом като не съм отишла по джапанки.Беше м. ноември и аз ходех с обувки.И така кръвното нормално, албумин нямах докато един ден цял ден ме боля глава.Вечерта установих вис.кр.налягане.Приеха ме в аг цяла нощ ме следяха .Кръвното ми се покачи до 210 и на сутринта ме оперираха.Аз се възстанових бързо но Поли беше 48 ч интубирана на апаратно дишане.Две дози сърфактант и слагаха после се оправи и започна да наддава и след 1 мес я изписаха. А Ели къде го лекува с хомеопатия, че и ние сме си запазили час за класически хомеопат в София?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 5:28 pm 
фурия

Ох,при вас нещата са били по-сериозни.Коко не беше интубиран,само на кислород в кувьоза.
Ами ние тогава живеехме във Варна и там ходихме при хомеопат,но при нея отидохме заради коликите,запека и алергията - бях доволна.Иначе все съм питала д-р Янакиев,но последният път миналата зима като се прибрахме от болницата изхвърлих всички хомеопатични гранули/ползвахме на Боарон/ и се отказах.Бях се превърнала в малкия химик - на всеки час все давах нещо,а Коко милия стоеше пред мен като кученце и чакаше с отворена уста...и какво - пак болести и болници.Не искам да те отчайвам обаче,просто трябва да намерите добър хомеопат,който да й направи профил и от там нататък да й изготви схема за лечение - поне аз така знам,че се прави.Сетих се сега,че harmony говореше за хомеопатия - можеш да попиташ и нея за лекар...или ако ви е удобно да отидете на преглед при д-р Янакиев.Аз лично съм много доволна от него - винаги каквото съм го питала и ми е казвал,го потвърждават и лекарките на които водя Коки,а и много често съм се успокоявала след като съм се допитвала до него.Незнам какво да ти кажа друго - дано нещата се нормализират час по скоро.На вас кой ви постави диагнозата епилепсия,в София ли ходихте.Имам 2 приятелки,на които дечицата им са с епилепсия,а на кръщелника ми пак му предстои изследване за уточняване дали е с такава или не.Много са неприятни тези неща,много притеснения,нерви и за вас и за детето... :? но то с всички болести е така за съжаление...
Ако ти се говори за това - пиши,ще се радвам да мога да ти помогна,ако не с друго,то поне да те изслушам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 7:44 pm 

Здравейте,и ние се родихме мънички!Само 2.200.В началото качвахме добре,но сега неиска много да се храни.Намали драстично млякото,взимам и Фризолак,защото друго неиска,но пие едва по 90мл.Но поне е здрава,затова най-добре да им се радваме пък колкото са големи толкова!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 11:05 pm 
Аватар

Привет и от мен, включвам се и аз в тази темичка. Моят син също се роди недоносен , в 33г.с., 2.060 кг. и 43 см. Повече от месец мина докато ни изпишат от родилното с всички неприятни неща, които се случват. 10 дни беше в кувьоз, после в кислородна палатка малко, но бавничко по бавничко се стабилизираше. Сега е на 5 месеца и 7 дни и тежи 6.100 кг.( днес го теглиха) и слава богу мисля,че се развива нормално. Весел е, смее се и има много добър тонус. Обича да си поспива през деня и ми е много лесно да го гледам, но като се събуди към 3 часа много му се "играе", а на мен ми се спи :D . Да са ни живи и здрави дечицата. Доносени или не, само да се оправят и да ни радват. Аз вярвам в медицината и мисля,че днес докторите могат да направят много за нашите деца. Но най-важното е ние да ги обичаме.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 18, 2010 11:33 pm 
фурия

Ние проблеми с яденето като мънички сме нямали,даже напротив - хапваше си добре, на месец качваше по 1кг,че и отгоре/не броя гадните колики и трудното захранване/.Лошото е,че сега почна да избира и има претенции относно храната :?
Всички лекари казват,че недоносените бързо настигат доносените дечица,така че не се притеснявайте,важно е да са здравички.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 9:45 am 
бърборко
Аватар

Здравейте Хриси и Диди!Хриси не се притеснявай за количеството на храната.Поли също имаше период ядеше по-малко.Важното е да си наддава и да си е здравичка.А на колко месеца е твоята принцеса?
Диди, това за спането ми е познато с разлика обаче че Поли си спи през ноща.Иначе денем доста обича да си поспива.
Ели ние ходихме в София при д-р Попова тя постави диагнозата.Иначе за хомеопат пак в София ще ходим при д-р Стоименова в мц Хирон.Там се прави интервю което трае 2-3 часа за да се определи точното лечение.Надявам се да има ефект.От толко четене разбрах, че трябва хомеопата да е класически.Аз нямям мнение за хомеопатията.Ползвали сме само осцилококцинум, инфлуцид.Колко са големи дечицата на приятелките ти, от колко време се лекуват?Питам защото лечението продължава с години.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 6:08 pm 

Здравейте! И аз съм мама на недоносено бебче. Дъщеря ми се роди в седмия месец 1.180кг. 48см. Стоя в кувиоз 1 месец. Сега е на 8 месеца и 16 дни развива се нормолно за сега за възраста си. В болницата докато беше ми казаха че има мозъчен кръвоизлив и да се подготвя за сериозни последици най-вероятно, но когато я изписаха казаха че е минала на изследвания и всичко е наред. Аз също след това я водих на фонтанентална ехография три пъти и докторката Ралица Георгиева каза че всичко е наред. Причината да рода по-рано беше високото ми кръвно налягане. Родих секцио. Искам да ви кажа да вярвате в децата си и всичко ще е наред. Моята принцеса много ме радва и въпреки че още е рано да си правя заключения аз вярвам че всичко ще е наред. Ще се радвам да споделям опит и мнение с вас

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 9:16 pm 

Здравей Мая!Благодаря за отговора!Но тя и не качва вече толкова,тоэи месец е качила само 300гр,как де не се притеснявам.Неэнам как да я накарам да хапва повече,немога просто!Яде толкова колкото иска.Но дано само да е эдрава,пък колкото толкова.Пишете когато ви се пише,приятно е когато има хора с които има какво да си кажеш!Приятна вечер ви желая!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 10:14 pm 
фурия

maiaps написа:
...Колко са големи дечицата на приятелките ти, от колко време се лекуват?Питам защото лечението продължава с години...

Ами момиченцето е на почти 5 годинки,момченцето е на почти 4г.Момиченцето направи гърч точно на 1-я си рожден ден - и това беше единствения,но от тогава е на лечение с Депакин.При момченцето беше по-сложно,той имаше и други проблеми,но и той отдавна е на Депакин.А кръщелника ми,на който скоро му предстои ЕЕГ е на 5 год.При него се съмняват за някакъв вид коремна епилепсия /каквото и да значи - никъде в интернет не намерих нещо за такъв вид/При него няма точно изразени гърчове,той се оплаква от болка в корема и прибледнява,после му се доспива - във Варна казаха,че е епилепсия и веднага му предписаха Депакин,който още не са почнали,защото ги е страх да не се наруши говора/той има проблеми с него и ходи на логопед/,а и преди това в София отрекоха.Сега пак ще ходят в Сф.Всички са ходили при доц.Божинова на 4 ти километър - казват,че тя била най-добрата.
Маи,вие на Депакин ли сте?
Хриси,а твоето мъниче колко е голямо,че се притесняваш за яденето? Коко също беше на Фризолак с Фризовом в началото,а после,че и до сега си пием Фризолак.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 19, 2010 11:02 pm 
Аватар

hristinabori4eva написа:
Здравей Мая!Благодаря за отговора!Но тя и не качва вече толкова,тоэи месец е качила само 300гр,как де не се притеснявам.Неэнам как да я накарам да хапва повече,немога просто!Яде толкова колкото иска.Но дано само да е эдрава,пък колкото толкова.Пишете когато ви се пише,приятно е когато има хора с които има какво да си кажеш!Приятна вечер ви желая!

И Марти вече хапва по-малко. В началото наддаваше много добре, даже супер 1-1.200 на месец, но тука последните няколко седмици не иска повече от 75 гр. на седмица. Ние сме абонати на една частна клиника в Пловдив, " Вела", по-скоро е медицински център и идват на консултация в дома ни всяка седмица, та знам точно колко наддава и расте. Нашата докторка каза,че е нормално "да намали темпото", защото в началото компенсирали, а сега като е достигнал почти теглото си за възрастта започвали да наддават по по-малко. По-важното било да имат добър тонус, да се движат и усмихват и да са здрави. Затова не се притеснявам толкова, въпреки че при всяко ядене напоследък ми къса нервите. Ние започнахме постепенно захранване с картофено пюренце и за щастие го харесва, докторката каза, че като въведем повечко "твърда" храна ще започне да качва повече. Вие кога ще захранвате, на какво мнение е вашият лекар? Ще се радвам да споделим опит в това.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am 
бърборко
Аватар

Първо добре дошла на Дани!Като чета какво си писала за раждането сякаш аз съм го написала.Да ти е живо и здраво момиченцето и много да те радва!!!
Ели ние сме на Конвулекс .Незнам още не съм сигурна дали действа.Тя си получава по 3-4 пристъпа на ден .Когато отидохме на преглед не бях чула за нито един лекар.По стечение на обстоятелствата попаднахме на д-р Попова.След това четох мнения и видях че хората са най-доволни от д-р Литвиненко, доц. Божинова и д-р Христова.За сега ще видиме как ще продължи лечението .Имаме право да си смениме лекаря така че след време ще решиме.
Хриси пиши на колко е малката и не се притеснявай колкото и се яде не я насилвай.
Диди аз Поли я захраних на 5 навършени месеца със зеленчуково смесено пюре.Имах намерение и по-късно да я захраня но тя имаше и нисък немоглобин и реших да въвеждаме по-раничко храните.Не сме имали проблеми.Плодови пюрета въобще не искаше да яде не съм я и насилвала.На 10 навършени месеца започнахме детската кухня и проблеми с яденето нямаме.Дори след 7 месец и купувах от по-големите пюрета , че тези от 190 г не и стигаха :D И сега си хапва детето, вечер си пие по 150-220 мл кърма и в момента е 9500 кг.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]