С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Следобедният сън при децата

За някои родители следобедният сън при децата се оказва проблем, тъй като...

Наднормено тегло и бременност

Наднорменото тегло по време на бременност може да ви създаде големи проблеми. ...

Нежна грижа за косата за цялото семейство

Търсите решение, как да освободите пространство в банята, което е затрупано от...

Адаптация на детето в детската ясла или градина

Срокът за адаптация в детската ясла или градина е различен при всяко дете....

Последно посещение: Дата и час: Пет Сеп 18, 2020 11:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 10:45 am 
любопитко
Аватар

Май всички мамита минаваме по едни и същи пътища.Бебка като малка докато ни траеха коликите спеше само във мама,но не да се дундуркаме и дармескаме ами просто двете на леглото и така.На тати това не му харесваше особено и реши да вземе мерки.Започна да я преспива на леглото като я люшкаше за дупето и тя заспиваше,но и това отмина.Като не заспиваше в кошарата си я взимахме при нас и тя свикна да е винаги при мама и тати.до преди месец си се приспивахме двете на леглото,гушнем се и готово,преместя я после,но реших,че все пак тази кошара не сме я направили само за красота и да ми заема място в стаята :) , държали сме си ръчичките ама си е заспивала в кошарата.Сега като се измори вечер си я къпем,ядем и си я слагам в кошарата,аз си оправям нещата покрай нея и тя вече е заспала,но ако се събуди по някое време и види къде е се започва едно закачане докато не я вземем при нас и тогава заспива.Иначе от бебе през деня спи на леглото на мама и тати и така и е мн добре.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 4:20 pm 
фурия
Аватар

Като гледам всички минаваме по един и същи път....От известно време почнах да отстоявам на своето и почнах да го оставям в кошарата да се заиграе с някоя играчка....После като усети че няма да го бъде почва да си мънка в продължение на 5 мин. и докато си мънка изведнъж е заспал.
Ох дано..се справим с този проблем,надявам се постепенно да свикне...
Успех и на вас момичета :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 4:50 pm 
фурия
Аватар

аз доста рано го научих да заспива самичък.Понеже още ползваме залъгалка като го сложа в леглото и то си заспива след около 5 мин,забелязах че се играе с едното ъгълче на калъвката на възглавницата.Вечер като му се доспи самичък отива в спалнята и вдига крачета към леглото.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 03, 2009 3:22 pm 
бърборко
Аватар

като беше малко бебе го научих да заспива на ръце, което отчитам като грешка, след това минахме през люлеенето на крака. от скоро си заспива вечер абсолютно сам с стаята /ако има някой започва да први номера и не заспива, а го обръща на игра/, но следобедният си сън задължително заспива като го гушкам и съм до него - само да стана и той скоква, и се качва отгоре и заспива в/у мен, за да е сигурен че няма да се измъкна отново

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 1:30 pm 
фурия
Аватар

е това нее голям проблем тъкмо и ти ще си починеш с него и ние също сме така

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 1:47 pm 
бърборко
Аватар

:0808: , да това е начинът да си почина и аз, въпреки че се чувствам след това виновна, че съм си лежала 2 часа да речем
сега попрочетох тази темичка от началото - наистина при всички ни нещата са се развивали по подибен начин - Мони също до определено време заспиваше на гърда , после на ръце /достаа дълъг период!/, после на крака като го люлеех, в спалнята при нас. но определено неговото легло му беше нелюбимо - уж го слагам заспал а след 10 мин. той вече реве. сякаш трънчета имаше там. сега съм доволна , че вече си търси неговото си легло, в нашето как да е не заспива - през деня става, но вечер когато и тати е там се дърпа. а снощи много ми стана смешно - по принцип като му се доспи си грабва играчка люлее си я и й вика `ъъъ-ъъъ-ъъъ` за да я приспи, а снощи след този `ритуал` сам отиде в спалнята и взе да си вдига крачето да си се качва в кошарата

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 2:21 pm 
фурия
Аватар

е ми оправя се детето кво да прави :cryingwithlaughter:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 5:12 pm 
бърборко
Аватар

:cryingwithlaughter: - забравих да споделя и другият ни начин да заспиваме - демонстративно пренебрегващият ни! :217: - когато ни е сърдит за нещо издърпва шнурчето, с което го люлям вътре при себе си, обръща гръб и както си лежи по коремче си поклаща дупето в ляво-дясно, и сам си се люля. днес отново ми го направи тоя номер, та се сетих - а причината за негодуванието беше, че го сложих да си спи за следобед сам

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 5:40 pm 
фурия
Аватар

сега сме на вълна детски филмчета и като дойде време за сън Дани си пуска телевизора и чака детското филмче.Точно две минутки и се унася в сън

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: здравейте мами
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 1:59 pm 
прохождащ
Аватар

здравейте мами, отскоро Мария започна да заспива самичка, гушка си възглавничката или малкото плюшено мишле и заспива,иначе се люлчхме,носехме на ръце, но сега вече е по-самосточтелна в заспиванети :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 2:45 pm 
прохождащ
Аватар

Zasega kato gledam malkata e sa6tata kato batko si -krotka,zaspiva si sama

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 3:27 pm 
фурия
Аватар

Дано такава да остане кротка.Аз не помня моите деца да са заспивали сами :dont_know:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 25, 2009 1:13 pm 
фурия
Аватар

kema написа:
Zasega kato gledam malkata e sa6tata kato batko si -krotka,zaspiva si sama

Мацка, пиши на кирилица! Следващото мнение на латиница ще бъде изтрито!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 7:45 pm 
бърборко

Кати е на 2г. и 7 месеца. Заспива сучейки от мене, при мен на спалнята, после я местя в нейното легло в същата стая.
Не го считам за проблем въобще. Когато е готова да заспи сама съм сигурна, че ще стане без драми.
Следобедния сън обикновено спим и двете - това е почивка, която няма кой друг да ми осигури, така че съм й много благодарна! :lol:

Принципно не съм привърженичка на идеята да се приучват да спят сами на всяка цена, само ако доброволно не го правят.
Мисля, че в тази крехка възраст децата настоятелно искат това, от което имат нужда, а не живеят с мисълта "как да вгорча живота на майка си". :lol:

За приспиването на ръце, ако така е свикнало детето - вземете си слинг или "кенгуру" - полюшването и мамината топлинка и близост са същите, предимството е, че ще са ви свободни ръцете и няма да ви боли кръста.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 03, 2009 10:13 pm 
фурия
Аватар

Алекс още от бебе го оставяхме да си спи в леглото. Не, че не сме го взимали при нас, но ми се искаше да свиква да си спи там. Сега вече като му се доспи, ляга на голямото легло и като тръгне да се унася си отива в неговото. Но това не му пречи рано сутрин да се примъкне при нас. Когато имаше колики, се дундуркахме, но с татко му си казахме, че така няма да стане и започнахме да го слагаме по коремче да спи и донякъде решихме проблема. Да, бих казала, че не му е нужно нашето присъствие, за да заспи. Гордея се с факта, че не го научихме да спи на ръце! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]