С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Как къща на 120 година се преобрази в светъл и модерен дом под звездите?

Днес решихме да ви запознаем с историята на едно семейство и тяхната 120...

Овладей хаоса!

Имаш ли чувството, че навсякъде около теб цари хаос? Като всяка заета майка и...

Най-големите страхове на бременните

Бременността е прекрасен период, време в което новият живот се развива в теб,...

Как да отгледаме еко бебе… в апартамент

Напоследък все повече в бита ни навлиза идеята за екологичен начин на живот....

Последно посещение: Дата и час: Вто Апр 07, 2020 8:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Зад волана
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 12:28 am 
любопитко
Аватар

Нека тук споделяме какво ни се е случило докато сме били зад волана,да се оплачем или посмеем,или пък някой ни е отнелпредимнство на пешаходната пътека и.т.н
Аз днеска ще ви разсмея,случи се преди 3-4 дена,но още ми е актуално.
Спирам аз на голям паркинг и един дядка на 82 години(той ми каза годините си)с каскет и около 5 диоптъра очила слиза от колата си и почва да ме псува,ама такива ги реди,че чак се зачудих да се ядосам или да се изхиля.
Слизам аз да видя какъв му е проблема а той вече поменил цвета на лицето в доматено червено:
-Ейййй момиченцеееее къде си тръгнала с тая грамадна кола бе(карам джип) майка .. да ... заемаш място за две коли,кой ти е дал книжка да му се невиди и п....а"
И ги реди едни такива цветущи а аз му показвам колко места има на целия паркинг все едни и същи на които може съвсем спокойно да спре далече от мен,той обаче тропва с крак и почервенява още повече и застанал на буквата Ф заявява:
-"Искам тууууууук"
Е,какво да направя отстъпих му!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 9:19 am 
фурия
Аватар

:cryingwithlaughter: Ама, не е трябвало да му отстъпваш на тоя наглец!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 9:34 am 
любопитко
Аватар

Ninkata написа:
:cryingwithlaughter: Ама, не е трябвало да му отстъпваш на тоя наглец!

Ще вземе да получи някой инфаркт,да има да ми тежи на съвестта :lol:
Много са нагли,наистина

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 10:05 am 
фурия
Аватар

Аз не съм шофьор, ама много се дразня такива простаци. Един път, пресичам си аз на зелено и един взе да завива и щеше да ме блъсне, ама спря и ми докосна леко крака. :drive: Леле като побеснях, с един юмрук така му треснах капака, че ме заболя ръката чак, а той направо се втрещи. :hypnotised: Аз си помислих, че ще слезе и ще ме набие, ама явно се беше стреснал и не реагира.

Последна промяна Ninkata на Съб Май 17, 2008 10:46 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 10:40 am 
любопитко
Аватар

Простаци,по главата им трябва на такива по един юмрук,яхнали се на колите и се мислят за много велики!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 17, 2008 1:31 pm 
фурия
Аватар

Това е много дълга тема... Аз съм шофьорка от 1 година и вече какви ли не неща видях. Ето един случай от миналата година, август месец някъде: решихме с мъжа ми и детето да отидем до Кръстова гора. Разбираме се аз да карам по магистралата до някъде и после той. И както си карам аз спокойно в дясната лента и изведнъж един малоумник ми изкача от аварийното и директно си продължава по пътя :terrified: Хем вижда, че идва кола, хем пуснал мигача и директно се включва в движението. Скачам на спирачките. Обаче идиота изобщо не се впечатли. Тогава ми идваше да изляза от колата и направо да го пребия. :ausmaul: Така ли се прави маневра? Тогава сърцето ми направо щеше да изкочи. По пътищата безумие колкото щеш. Ето и един по-пресен случай от миналия месец. На кръстовището на бул.България и Гоце Делчев светофара светва зелено и колите потеглят. Аз съм за ляв завой, тръгвам на зелено, но ме хваща жълтото. И докато си правя левия завой, мъжа ми вика: внимавай! Кога гледам в огледалото до мен някакъв се лепнал. Минал човека на червено и гледал да се изнесе по-бързо. Много се ядосах :mad: Едва ли не трябваше да се съобразя с него и да му направя място. Може ли такива работи? Много се шашкам откакто се роди бебока. И хем имаме емблема на стъклото отзад бебе в колата? Никой ли не се съобразява с това? Просто се хващам за главата от малоумието на някои. Имам много неща за разказваме, но засега толкова! :giggling:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 2:50 pm 
любопитко
Аватар

galka2 написа:
На кръстовището на бул.България и Гоце Делчев светофара светва зелено и колите потеглят. Аз съм за ляв завой, тръгвам на зелено, но ме хваща жълтото. И докато си правя левия завой, мъжа ми вика: внимавай! Кога гледам в огледалото до мен някакъв се лепнал. Минал човека на червено и гледал да се изнесе по-бързо. :giggling:

Един такъв малоумник с опел Кадет по абсолютно същия начин лятото ме надъни яката,на кръстовището срещу "Двореца на децата"
бях бременна в 9-тия месец случката се случи на 27 Август а аз на 2-ри септември родих.На мен и Емито нищо ни нямаше удариха ми задната врата на джипа бях с Емилияна която спеше и се стресна детето( за щастие седалката й беше откъм другата врата)
Поражения имаше леки откъм калника,а за малоумника щяха да викат бърза помощ,че се беше понарязал и главата си беше ударил.Хората като ме видяха с корема и малкото дете се изплашиха повече от мен,особенно след като видяха по какъв начин ме удариха.
Полицията след показания на свидетели му трясна една доста солена глоба,че и щетите си ми плати и акт му писаха!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 18, 2008 4:42 pm 
фурия
Аватар

Ей от такива ме е страх вече да шофирам. За себе си не се притеснявам толкова, колкото за детето отзад. За такива малоумници само затвор. Ако трябва да ги вкарват за по месец. То бива наглост и простотия, но това на нищо не прилича. Ако мен ме беше треснал онзи, щях собственоръчно да го убия на място. :twisteddevil:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 1:26 pm 
любопитко
Аватар

ето я и моята история та пресичам си аз на пешеходна пътека и отгоре на това със светофар за пешеходци на зелено и аз съм с количката и бебока и тръгвам аз а в същия момент един автобус минава на зелено а майка ми е зад мен и ме дърпа че аз не го бях видяла как фучи тоя доста се бяхме стреснали защото ни се размина на милиметри а майка ми записа номера и ще звъни в градския транспорт да се ''жалва''като се приберем.И връщаме се ние от разходката и пак тоя автобус на спирката и той явно ни разпозна и слезна човека да се извини някакъв идиот го бил забаламосал точно тогава а аз вече бясна и му теглих една сочна и после се замислих че явно и човека се е постреснал щом ни е запомнил все пак после 2 дни не можах да се освестя ако не беше майка ми не ми се мисли какво можеше да стане :angry: :crying:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 1:42 pm 
фурия
Аватар

То и пешеходец да не си. В квартала най-редовно им тегля по една дълга, че не спират па пешеходните пътеки. А в сряда бяхме до Южния парк, прибираме се ние и минаваме на една пешеходна пътека, но няма светофар. И гледам аз един се засилил, аз му правя жест с ръце какво прави и той нещо ми изжестикулира и си замина. Аз съм пред количката, а мъжа ми зад мен я бута. После накарах всички останали да спрат. Ще им се невиди и наглеците. Какво ще им стане, ако поне малко се съобразяват с пешеходните пътеки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 2:18 pm 
любопитко
Аватар

ами простаци ,а :angry: онези дето си мислят че като карат скъпите коли дето и те незнаят с кви пари са си ги купили и си мислят че целия свят е техен и всички пътища също

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 1:17 pm 
фурия
Аватар

Моята история е по-стара,но не я забравям.Книжка имам от почти 4 години.Тъкмо я бях взела,на 2 седмици беше и съм с колата пред майкини.Мъжът ми ми се обади и си определихме среща в едно барче наблизо.Качвам се в колата,тръгвам,но бях спряла близо до стълб.Обръщам глава,давам назад,но не прецених,че завивайки наляво,предна част на колата отива надясно и...се ударих в стълба,съборих предната броня на колата и едно хубаво я осурках.Спомням си,че в първия момент изтръпнах,затворих очи и после се разплаках.Звъннах на мъжа ми и му казах,че немога да отида до барчето,защото се блъснах в стълба.Той каза щом ти си здарва,не се притеснявай,чакай ме там.Закъсня сигурно час,а аз стоях до колата и плаках през цялото време.Сега ми е малко смешно,един час рев за кола. :lol:После казах,че повече няма да карам,но мъжът ми веднага ме качи зад волана.Добре,че го направи,сега толкова често ми се налага да шофирам.Впрочем инструктора не ме беше учил как да карам назад на огледала,нито пък да паркирам между две коли в права редица(една зад друга).Вашите инструктори,показаха ли ви?Това мъжът ми ме научи,и ми върши отлична работа.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 2:56 pm 
фурия
Аватар

Не, нито шофиране назад, нито някакъв вид паркиране. Няма полигони. И случайно една колежка ми каза за един полигон на Панчарево, та направих малко упражнения, но досега не ми се е налагало да го правя в реална обстановка. И незнам изобщо как ще се справя.
:D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 11:11 pm 
фурия
Аватар

galka2 написа:
Не, нито шофиране назад, нито някакъв вид паркиране. Няма полигони.
:D

А на изпита за книжката изпитващия ме накара да паркирам,между две коли една след друга,а инструктора не беше ми показвал изобщо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 1:22 pm 
бърборко
Аватар

КАМПАНИЯ ЗА БЕЗОПАСНО ШОФИРАНЕ

Шофирай безопасно! Говори с HANDS-FREE!

Шофиране, а не приказки по телефона
Винаги е добре да имаме мобилен телефон в колата – всичко се случва на път. И все пак на първо място е шофирането, а не приказките по телефона. Затова трябва да се внимава с мобилните телефони в колата.

Статистиката
Проучванията сочат, че шофирането с телефон в ръка може да увеличи вероятността от инцидент. Опасни са не само разговорите по време на шофиране, но и всяка друга работа с телефона, като например набирането на номер или пък SMS.

Hands-free или “устройство свободни ръце”
Hands-free е устройство, което ви позволява да използвате телефона си за разговори, а ръцете ви да останат свободни. Дори с Hands-free, обаче, разговорите по време на шофиране могат да ви разсейват и да увеличат вероятността от ПТП.

Отговорността
Всеки шофьор е лично отговорен за своята безопасност, безопасността на пътниците си, пешеходците и останалите участници в движението. Ние от GLOBUL ви предлагаме 8 лесни съвета как да ползвате мобилните си телефони и да шофирате безопасно.

1. Никога не говорете с телефон в ръката докато шофирате. Ако имате възможност, спрете, паркирайте удобно и тогава проведете разговора.
2. Ако трябва да говорите с “Hands-free”, направете го след като се уверите, че е безопасно. Започвайки разговора, винаги уведомявайте отсрещната страна, че шофирате и че може би ще се наложи да приключите бързо.
3. Прекратете разговора, дори да е с “Hands-free”, ако се окаже труден, разсейващ или стресиращ.
4. Поставете най-често набираните номера на функция “бързо повикване”.
5. Използвайте услугата “гласова поща” винаги, когато е възможно, като изключите телефона си и изслушате съобщенията след като паркирате.
6. Никога не четете текстови съобщения и не сърфирайте в интернет докато шофирате.
7. Дръжте телефона си на удобно разстояние, така че лесно да го взимате, без да сваляте очи от пътя. Ако возите пътник, помолете го да приема повикванията вместо вас.
8. И при най-малки съмнения, че нарушавате безопасността – изключете телефона.

! И НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, че според чл. 183, ал. 4, т. 6 от ЗДП, се отнемат 6 контролни точки за ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участието на ръцете.

Вижте повече за кампанията тук.

Разгледайте забавното интерактивно видео за кампанията »
http://www.globul.bg/bg/globul_for_society.html?posm=7#

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Модератор: pepinceto2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]