С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Добър имунитет? Започни още това лято!

Използвай лечебната сила на слънчевите лъчи, за да помогнеш на имунната система...

Да родиш след тридесетте

Както вече вероятно си чувала – старите тридесет години са новите двадесет....

На фризьор с дете

Всяко дете има невероятен уникален чар. Част от него се крие в косата или дори...

Ниско кръвно налягане и бременност

Хормоналните промени, които настъпват през 9-те месеца, влияят и на кръвното...

Последно посещение: Дата и час: Съб Юли 04, 2020 2:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 341 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2009 4:27 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте Юлски бебчета!Моето съкровище се казва Никола и е роден на 24.07.2009г в гр.Русе.Родихме се в една прекрасна петъчна сутрин с тегло 3.550кг и дължина 50 см.А вие?Никога няма да забравя мига,в който за първи път видях моето съкровище и естествено като всяка майка си помислих,че няма по-прекрасно бебе от моето :D.А най-странното от всичко е,че до ден днешен не мога да повярвам,че това е моето бебе-толкова щастлива се чувствам :DЩе се радвам да си пишем как минават дните покрай грижите за малките съкровища! :passifier:

Последна промяна yaya на Пет Ное 20, 2009 9:39 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 19, 2009 11:50 pm 
прохождащ
Аватар

Здавей!Моето съкровище се роди на 28.07.2009г. в град Русе може да сме се засекли в родилния дом.Аз родих на първия етаж поради липса на някои изследвания които гинекологът ми е забравил да ми ги пусне.Раждането ми мина много добре и благодарение на д-р. Йорданова се роди моята дищеря.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 10:33 am 
любопитко
Аватар

Здравейте мама и бебе!Нас ни изписаха на 27.07.09г и най-вероятно не сме се засекли.Много сте хубави на снимката :) Никола се роди благодарение на д-р Минчева и при мен всичко мина нормално и без проблеми.Вие започнахте ли вече със соковете и пюретата?Кърмите ли се или сте на адаптирано мляко?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 10:42 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте!Нас ни изписаха на 30.07. кърмя все още но си мисля че ми намаля кърмата, днес даже си купих чай на Хип за кърмачки надявам се да ни помагне.Почнахме със сокчетата много даже и хареса мисля даже след другата седмица да почна и с пюретата.
Вие как сте как се справяте с грипа , ни бяхме болни кашляхме изписаха ни антибиотик не бях съгласна но се налагаше .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 21, 2009 10:06 am 
любопитко
Аватар

Ами а аз го пих този чай.Мисля,че на мен ми помогна.И ние сме на кърма,но аз се цедя и така му я давам на бебо,защото в началото ми бяха запушени каналите и той не можеше да се наяде.Плачеше и аз си помислих,че са колики даже на втория ден от изписването ни викахме педиатърката,но тя ни каза ,че е рано за колики и ме накара да се изцедя да видим колко кърма ще събера.Оказа се че не стига да нахраня бебо и тя ни препоръча да купя Фризолак и да го дохранвам с него.Обаче аз не се отказах и продължих да се цедя през час и половина и събирах млякото в хладилника.Така постепенно кърмата ми тръгна,но бебо вече се беше научил на беберон и така и не пожела директно да суче.Затова до ден днешен се цедя и му давам.А сокове ние пием още като станахме на 2 месеца даже вече започнахме плодовите пюрета и много ни харесват :D :biggrin: Вече сме на 11 лъжички пюре на обяд и дохранваме с кърма.А грипа за сега не ни е стигнал още дано да ни подмине,че лошо работа.Надявам се вие бързо да се оправите и отново да сте здравички

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 22, 2009 10:48 pm 
прохождащ
Аватар

Мисля утре да купя и аз Фризолак мисля че наистина не стига гирдите ми са прекалено меки.Дали се дължи на това че съм болна :greenill: незнам :dont_know: :dont_know: , дано да е така.От два дена сме на пюре купих и ябълки,маркови и круши много и харесаха даже се изхожда добре , аз си мислех че може да получи запек , макар я кърмя през 3 дена се изхожда.Събота и неделя времето беше много хубаво и с тати бяхме на разходка за първи път.Ви как сте надявам се че и ви се насладихте на това време.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 12:00 pm 
любопитко
Аватар

О,да и ние ходихме на разходка.Времето беше разкошно и не беше за изпускане.Аз,като се замисля откакто се е родилНикола на пръсти се броят дните през които не сме излизали.Първата му разходка беше,като бяхме на 10 дена.А относно кърменето не се тревожи може да е временен период,а ако не е здраве да е.Много бебета са отгледани с адаптирано мляко и са живи и здрави.Ти ако искаш слагай Айсу да суче по-често или се цеди между храненията дори и да е малко за да провокираш слизането на нова кърма.При мен поне така се получи и благодарение на цеденето ми тръгна кърмата и сега да чукна на дърво му стига да се нахрани.Изцедената кърма можеш да съхраняваш в хладилника и после да затопляш на водна баня и да я даваш на малката.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 24, 2009 5:53 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте как сте, растете ли ?Днес пак беше много хубаво времето цяла седмица ще е так според синоптиците, и ни се възползвахме от това и бяхме на разходка , купих си списанието Моето дете ,там има много хубави съвети как да си отгледаш детето.Почнах да и давам вече каша но не знам колко да и дам тя много ги хареса ,след кашата продължаваме с кърма при вас как е.Каква марка пюрето му купуваш и каши (ако сте на каши).

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 24, 2009 7:45 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте и на вас :) Растем, днес ставаме на 4 месеца :D Давам на Никола пюрета на Хип от ябълки,ябълки и моркови,круша, круша и ябълки,сега даже съм му взела от кайсия,надявам се да му харесат.А каши още не даваме.Не е ли рано за тях?Какви точна каши даваш?Как си с кърмата?А списанието редовно си го купувам.Утре ще си взема и този брой.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 10:22 am 
прохождащ
Аватар

Аз купувам пюрета на Ганчев ябълка с моркови ябълка и круши, каша съм купила на Слънчо за 4 месеца харесва я :eating: .Каша давам един път през ден за разнообразие на менюто и повече наблягам на пюретата ,с кърменете сме добре за сега но ако не я захраня с нещо друго няма да и стигне кърмата ми ,тя расте и иска повече да яде.Само незнам колко количество трябва да и дам пюре давам и 3/4 от бурканчето т.с. едно буркаче на 2 пъти.При вас как е калко му даваш, зеленчуковите пюрета почнахте ли ? :passifier:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 4:29 pm 
любопитко
Аватар

За сега му давам само плодови пюрета.По съвет на нашата педиатърка започнахме с 1 л. пюре +1 л.кърма +останалата кърма за самото хранене на вторият ден 2л.пюре+2 л. кърма и т.н.Днес вече сме на 15 лъжички пюре,които се равняват на около 60 мл./измерих ги с една делителна чашка/та значи днес на обяд изяде 15 л.пюре и 90 мл кърма.Утре ще му дам 16 л пюре+кърма и така докато пюрето измести напълно кърмата от обедното хранене.След това вече ще обърнем на зеленчукови пюрета на обяд , плодовите след обяд,но за това пак ще се консултирам с педиатърката.Във вторник/другата седмица/ще ходим на консултация и ще видим колко сме пораснали :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 5:43 pm 
прохождащ
Аватар

Здравейте,мами! Ние се родихме на 14.07.2009г. и маи сме най-голямите в групата :D .Ние сме от Сандански,родихме се 4 кг. и 52 см., всичко протече нормално. Много ше се радвам, ако Юлските бебета се увеличат!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 5:58 pm 
любопитко
Аватар

Здравей Сисил добре дошла!Радвам се,че се присъедини към нас :D Гласувах в дневникът ви.Много сте хубави :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 7:59 pm 
прохождащ
Аватар

Благодаря ти, yaya! Нашият педиатър ни каза, че плодовите пюрета не заместват хранене, ако не са с кърма. Аз давам само плодово пюре между храненията. Засега ядем всичко и не се мръщим. Дано да сме така и при зеленчуковите.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 28, 2009 12:56 pm 
любопитко
Аватар

Ами то май всеки доктор различно казва :) Нашата педиатърка ни каза да давам плодово пюре на обяд смесено с кърма и постепенно да увеличавам пюрето,а да намалявам кърмата и така докато пюрето напълно измести кърмата след това започваме със зеленчуковите пюрета по същия начин,като плодовото ще мине за следобяд,а зеленчуковото на обяд.И на моя бебок много му харесват пюретата :eating: :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 341 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]