С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Как къща на 120 година се преобрази в светъл и модерен дом под звездите?

Днес решихме да ви запознаем с историята на едно семейство и тяхната 120...

Овладей хаоса!

Имаш ли чувството, че навсякъде около теб цари хаос? Като всяка заета майка и...

Най-големите страхове на бременните

Бременността е прекрасен период, време в което новият живот се развива в теб,...

Как да отгледаме еко бебе… в апартамент

Напоследък все повече в бита ни навлиза идеята за екологичен начин на живот....

Последно посещение: Дата и час: Вто Апр 07, 2020 9:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 1:56 pm 
любопитко
Аватар

Искам да попитам как се оправяте след като увеличиха всичко за пореден път а заплатите си стоят на едно ниво? особено ме вълнува как се справят мамите с по 2 деца и тези, които изплащат кредити... ужасно трудно е да покриеш всички разходи ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 9:00 am 
бърборко

Като трупаме дългове. :mrgreen:
В момента само мъжа ми докарва доходи за семейството. Успяваме да има за храната и ипотеката, някои сметки отлагаме (важно е да има ток и интернет :-)) , купуваме само най-необходими неща, предимно за децата. Аз, например, нямам никакви лични разходи, даже дрехите и чантите си шия сама. :wink:
И не се вживяваме много - преоткрихме спасителната сила на смеха, самоиронията и правенето на любов. :lol: :lol:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 8:19 pm 
Аватар

maminkavania :D , възхищавам ти се.

Доброто настроение е ключово в този вълчи свят. Не знам, но положителното мислене и настройката с която гледаш на нещата колкото и "несериозно" да звучи помага /или поне на мен/, да мисля за различни варианти и да съм отворена към нови предизвикателства. Брутално е, но зациклиш ли над "трудностите", блокираш.

Vesely6ka, трудно е наистина! Имам приятелки, които работят на две места и се занимават с няколко различни неща за да могат да поемат разходите; други се справят чрез заеми, помощ от близки и приятели .....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2011 9:36 am 

Как да се справяме, стискаме зъби и се борим за съществуването си. За жалост, в България е изключително трудно да се отглеждат деца, а отглеждането им почети винаги е свързано с много лишения както за родителите така и за самите деца...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 02, 2011 9:07 pm 
Аватар

Трудно ни е, но и аз като маминкаВаня се опитвам да гледам позитивно. Не се срамувам и понякога посещавам магазините втора ръка, намирала съм страхотни дрешки с етикет за без пари направо. Също ползваме и от роднини дрешки, които са здрави и запазени, а аз също давам на близки умалелите неща и шензлонзи, кенгура, кошарки и т-н- на близки.
Наистина с две и повече деца е още по-трудно. Лошото е, че отвсякъде валят какви ли не реклами на "маркови" дрехи и играчки и дечицата всичко им се иска, но с добро възпитание, обяснения и малко лишения мисля, че успяваме добре да задоволим децата си, все пак те са най-важните за нас :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 21, 2011 6:32 pm 
любопитко
Аватар

Anyto, и аз не се срамувам да обикалям и влизам в секънд хенд магазини, има доста добри попадения... Аз също се опитвам да мисля позитивно, въпреки трудностите. С половинката се замисляме за чужбина, но все още изчакваме и се надяваме нещата да тръгнат към добро, ако ли не ще си пробвам късмета в чужбина и така...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 24, 2011 7:37 pm 
бърборко

Малката фирма на мъжа ми фалира. От опита ни да си храним семейството с честен труд и самороден талант останаха само дългове, притеснения, разочарования...Работата, която аз започнах е ниско платена, търся втора...Мъжът ми също работи на две места. Слава Богу, че децата поотраснаха и понасят промените в живота ни добре. Приятелите ни продължават да заминават в чужбина, други са си стегнали багажа вече...ние май закъсняхме за там, но знае ли човек - вече не кроя бъдещи планове - всеки ден обичам и тъгувам като за последно. Вяра нямам, малко надежда ми е останала и разчитам на бездънната си любов...всичко друго е прах на вятъра...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ]  Модератор: pepinceto2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]